Obecnie rozmawiamy o:

zakładanie ogrodu

gorący temat

polecany dentysta

godzinę temu

elektryka sklep

godzinę temu

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nauka mówienia

13 paź 2015 - 17:46:54

W jakim wieku Wasze dzieci zaczęły mówić chociaż jakieś pojedyncze słówka? Mój synek ma 21 miesięcy i jeszcze nic nie mówi martwię się trochę.

(zobacz zmiany)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-13 17:58 przez miko1992r.

Nauka mówienia

13 paź 2015 - 18:04:22

Jestem logopedą i najlepiej wybrać się do specjalisty, aby stwierdził jaka jest przyczyna

Nauka mówienia

13 paź 2015 - 18:19:59

Hmmm

Nauka mówienia

13 paź 2015 - 19:20:24

Co to znaczy "jeszcze nic nie mówi" i co na ten temat mówi jego pediatra?

Nauka mówienia

13 paź 2015 - 19:40:50

podobno chłopcy mówią pózniej jak dziewczynki .
Ale to też zależy , mojej siostrze mały nie mówił długo a póżniej jak zaczął to już bez mała pełnymi zdaniami .

Nauka mówienia

13 paź 2015 - 19:59:12

nie strasuj się jesli dziecko się dobrze rozwija ( chodzi, jest ciekawe swiata, reaguje na to co do niego mówisz) i jest wesołe to nie ma potrzeby sie stresowac tym ze jeszcze nie mówi. Mój brat do 3 roku nie mowił wiele a potem jak sie rozgadał to nie mozna było go zatrzymac. Poczytaj sobie rozwojówke Piageta lub eriksona tam wszystkiego sie dowiesz i będzi Ci łatwiej rozumiec co z czego wynika :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-13 20:01 przez agata74.

Nauka mówienia

13 paź 2015 - 21:41:32

Mówi tylko po swojemu

Nauka mówienia

13 paź 2015 - 21:57:30

Nigdy nie rozumiałam tego pojęcia :) Możesz wyjaśnić, na czym polega mówienie po swojemu? Łączy sylaby? Wymawia wyrazy? Łączy wyrazy w zdania? Czy ma jakąś wadę wymowy, przez którą go nie rozumiesz i to nazywasz mówieniem po swojemu?

Nauka mówienia

13 paź 2015 - 22:21:37

Mama, baba,dede, awa (pies) w 4/5 miesiąc. Bardzo dużo trzeba mówić przy dziecku. W tym wieku to dziecko powinno wymiawiać słowa a nawet łączyć je. Moje starsze w 18msc już łączyły słowa w zdania. Najlepiej faktycznie odwiedz logopedę, może twoje dziecko póżniej zacznie mówić a może coś mu w tym przeszkadza, specjalista sprawdzi i będziesz wiedziała dlaczego tak jest.

Nauka mówienia

14 paź 2015 - 12:04:58

Mówienie po swojemu w sensie, że nie łączy sylab, nie chce powtarzać po nas nawet krótkich słówek, mówi po swojemu tzn wymyślone słowa, których nie można nawet podczepic do poprawnych słów (w sensie że dziecko mówi niewyraznie ale z sensem) śmiejemy się że mówi po chińsku no ale dziecko 21mies chyba powinno juz troche mówić cokolwiek, pediatra nie kazał sie martwić ale chyba wybiore sie do niego jeszcze raz po skierowanie do logopedy...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zawsze jesteście ,,zrobione "?