Obecnie rozmawiamy o:

Roleta okienna

gorący temat

najtańsza apteka

dzisiaj o 20:20

Meble

dzisiaj o 19:04

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ile za wysyłkę?

13 paź 2015 - 15:08:35

Witam!Mam takie pytanie?Chciałabym się dowiedzieć,ile za wysyłkę się płaci?Czy to zależy od rzeczy czy po prostu trzeba się zapytać na poczcie ile by kosztowało wysłanie tego?Mam ubranka po córce chciałabym je wystawić,ale nie wiem jaki koszt wysyłki zaznaczyć jaką cenę za wysylkę?Czy ją się samemu ustawia,czy trzeba być zorientowanym w tym ile i czy listem poleconym ekonomicznym,czy jak?Prosiłabym o pomoc w tym z góry dziękuję :)

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-13 15:15 przez myszka25.

ile za wysyłkę?

13 paź 2015 - 15:38:09

chodzi mi o to czy mam teraz chodzic co chwilę na pocztę,żeby mi zważyli ubranie i powiedzieli ile za wysyłkę bym zapłaciła?I czy przesyłkę pokrywa kupujący czy sprzedający?

ile za wysyłkę?

13 paź 2015 - 15:50:44

sama możesz sobie w domu zważyć i na stronce z poczty polskiej wg wagi sprawdzić.
a kto pokrywa koszt lepiej jak kupujący. Ja w zeszłym tygodniu wysyłałam ubranka po synku i płaciłam 14,50 ale no zalezy wszystko od wagi

ile za wysyłkę?

13 paź 2015 - 15:53:36

Dzięki za info.Trochę z tym widzę roboty jest.

I jeszcze skąd mam wiedzieć ,że kurtkę którą chcę sprzedać zmieści mi się np.w liście ekonomicznym,czy mam ją wysłać paczką?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-13 15:58 przez myszka25.

ile za wysyłkę?

13 paź 2015 - 17:38:53

Matko jedyna, wszystko jest na stronie pp, w cenniku. Cena zalezy od wagi, ale tez i wymiarow. Tzw Gabaryt B jest wyzej platny. Wymiary paczek są okreslone. A to, czy ekonomiczne, czy priorytetowe to niech sobie ustali kupujaca. Grunt, ze polecona:) Cena poleconej, takiej samej paczki, ekonomicznej i priorytetu jest inna, rozni sie kilka zl. Ja zazwyczej biore ekonom., ale jak komus zalezy na czasie...
Poza tym, te ceny za przesylke sa zazwyczaj orientacyjne, zawsze jest szansa, ze przy kupnie kilku rzeczy, wyliczymy, ze przesylka nas wyniesie iles tam, a na poczcie skasuja wiecej/mniej, bo zle wymierzymy, albo zważymy.
Ja pierwszy raz sprzedajac, musialam doplacic do przesylki, bo zwazylam bez opakowania :)

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

ile za wysyłkę?

13 paź 2015 - 17:50:23

dziewczyno jak sobie w życiu radzisz tak jak z taką banalną czynnością jak wysyłka masz problem... cennik poczty jest tak przejrzysty i banalny

wszystko masz napisane jak wół, a Ty jeszcze pytasz "ale skąd mam wiedzieć?"

masz listy zwykłe, polecone, paczki, mini paczki, paczki za pobraniem itd. wszystko wysyłaj listami poleconymi, większe przesyłki typu kurtka - paczką, ale wg mnie i tak pójdzie jako list (mowa o dziecięcej)

waga to zwykle do 350 g lub od 350g-1kg - i cena takiej wysyłki waha się od 4,20-11,00 zł (w zależności od rodzaju listu, wagi, gabarytu)

paczki - ceny od 9,50 zł

nie wysyłaj listami zwykłymi - bo mogą zaginąć

dodatkowo musisz kupić koperty (najlepiej bąbelkowe), ale ostrzegam! na poczcie to dość spory koszt, jedna koperta potrafi kosztować 2-3 zł, podczas gdy w hurtowniach, sklepach papierniczych czy allegro - ok. 30-50 gr za sztukę

ile za wysyłkę?

13 paź 2015 - 18:07:29

Ogólnie jak to jest duża rzecz to moim zdaniem lepiej wysłać jako paczka, poza tym mniej więcej idzie na oko ocenić ile dana rzecz może ważyć.

ile za wysyłkę?

29 lut 2016 - 08:30:21

Ja zawsze pakuje w opakowania kartonowe do wysyłek i zazwyczaj do paczkomatu wysyłam :) Przesyłka już jest na drugi dzień zawsze u zamawiającego, jak dla mnie jest to świetne rozwiązanie.

ile za wysyłkę?

29 lut 2016 - 08:49:57

Od 1 marca 2016 r.Poczta Polska podnosi ceny przesyłek help:więcej zapłacimy za listy krajowe – zarówno ekonomiczne, jak i priorytetowe. Zdrożeją również przesyłki zagraniczne.
od początku marca za standardowy list ekonomiczny – ten o wadze do 350 g – zapłacą 2 zł, a za list priorytetowy 2,5 zł. Wcześniej płaciliśmy odpowiednio 1,75 zł i 2,35 zł.

Nie zmienią się natomiast ceny listów poleconych. Wciąż za przesyłkę poleconą ekonomiczną o wadze do 350 g zapłacimy 4,2 zł, a za priorytetową – 5,5 zł. - Cena krajowej przesyłki listowej poleconej, której dowód nadania jest respektowany jako dokument urzędowy w korespondencji między obywatelami, urzędami ale także wymiarem sprawiedliwości, nie zmienia się – wyjaśnia Poczta w komunikacie.

Droższe natomiast będą również przesyłki zagraniczne. Przykładowo list ekonomiczny o wadze do 50 g zdrożeje z 5,2 zł do 6 zł.

Poczta podnosi także ceny paczek. Przesyłka ekonomiczna o wadze do 1 kg zdrożeje z 9,5 zł do 13 zł, a priorytetowa z 11 zł do 14 zł.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nauka mówienia