Obecnie rozmawiamy o:

szkoła nauki jazdy

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Niezaliczone przedmioty na studiach

16 lut 2015 - 22:24:29

Mam niezaliczone 2 przedmioty na studiach (za 1 pkt ECTS). Co mnie czeka jak oddam w dziekanacie indeks bez 2 wpisów?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Niezaliczone przedmioty na studiach

16 lut 2015 - 22:33:51

Apokalipsa, kac i wyrzuty, że nie zdałaś !

Niezaliczone przedmioty na studiach

16 lut 2015 - 22:35:54

Cytat
malmie
Apokalipsa, kac i wyrzuty, że nie zdałaś !

Poważnie pytam ;)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Niezaliczone przedmioty na studiach

16 lut 2015 - 22:37:07

Poważnie odpowiadam, naprawdę. Tak właśnie bym się czuła.

Niezaliczone przedmioty na studiach

16 lut 2015 - 22:39:49

Cytat
malmie
Poważnie odpowiadam, naprawdę. Tak właśnie bym się czuła.

No ja rozumiem, ale pytam raczej o to co dalej ze mną? Skreślenie z listy studentów, powtarzanie roku/semestru? Dodam, że to przedmioty raczej nie mające nic wspólnego z kierunkiem, ale pewnie to mało istotne.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Niezaliczone przedmioty na studiach

16 lut 2015 - 22:42:05

O to trzeba zapytać w dziekanacie i dziwię się, że jeszcze tego nie wiesz i jeszcze tego u źródła nie sprawdziłaś.

Niezaliczone przedmioty na studiach

16 lut 2015 - 22:42:11

Zależy od uczelni- u nas np są określone limity że np do 4 czy tam 6 pkt możesz jeszcze poprawiać. Oczywiście za poprawkę płacisz, ileś złotych za jeden punkt ETCS



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-16 22:42 przez amaranth9.

Niezaliczone przedmioty na studiach

16 lut 2015 - 22:42:12

Popytaj znajomych i dziekanatu. A na ogół jest tak, że musisz mieć wszystkie wpisy, żeby być na kolejnym semestrze. Jeśli nie ubłagasz wykładowców o kolejny termin poprawkowy, oddajesz index do dziekanatu bez wpisów i musisz wykupić warunek. Przechodzisz wtedy warunkowo na kolejny semestr, ale musisz w wyznaczonym terminie (na ogół przed kolejną sesją) zdać te przedmioty. Warunek kosztuje, koszt punktu ECTS znajdziesz w jakimś wewnętrznym regulaminie. Jeśli nie zdasz warunku, to klapa, musisz powtarzać semestr, co na ogół łączy się z czekaniem rok.

Niezaliczone przedmioty na studiach

16 lut 2015 - 22:43:38

musisz mieć w indeksie wpisane 2.0/2.0 z tych przedmiotów i razem z indeksem składasz wniosek o warunkowe powtarzanie tych przedmiotów za rok. Będziesz musiała później zapłacić za to i tyle.
A najlepiej wyjaśnią Ci wszystko w dziekanacie.

Niezaliczone przedmioty na studiach

16 lut 2015 - 22:45:39

Cytat
aankaj
Popytaj znajomych i dziekanatu. A na ogół jest tak, że musisz mieć wszystkie wpisy, żeby być na kolejnym semestrze. Jeśli nie ubłagasz wykładowców o kolejny termin poprawkowy, oddajesz index do dziekanatu bez wpisów i musisz wykupić warunek. Przechodzisz wtedy warunkowo na kolejny semestr, ale musisz w wyznaczonym terminie (na ogół przed kolejną sesją) zdać te przedmioty. Warunek kosztuje, koszt punktu ECTS znajdziesz w jakimś wewnętrznym regulaminie. Jeśli nie zdasz warunku, to klapa, musisz powtarzać semestr, co na ogół łączy się z czekaniem rok.


W regulaminie jest napisane, że za warunek płaci się 400 zł, za powtarzanie semestru 2 tys, a za powtarzanie roku 4 tys. Nie ma nic o tym, że płaci się za 1 pkt ECTS.

Niezaliczone przedmioty na studiach

16 lut 2015 - 22:51:09

A wie moze ktos jak to jest z warunkiem, czy ma sie pare podejsc czy raz i juz koniec?

I czy jesli chodzi o powtarzanie przedmiotu to czy na prawde az rok trzeba czekac, nie da sie normalnie zaczac?

Niezaliczone przedmioty na studiach

16 lut 2015 - 22:51:44

A na jakiej uczelni studiujesz?

U mnie na politechnice poznańskiej płaci się za warunek w zależności od ilości godzin ile ma dany przedmiot a nie ile ma ECTS-ów

Cytat
domisia1115

I czy jesli chodzi o powtarzanie przedmiotu to czy na prawde az rok trzeba czekac, nie da sie normalnie zaczac?

Mając wymaganą ilość pkt ECTS do rejestracji na następny semestr, normalnie chodzisz na następne zajęcia i albo ugadasz się z prowadzącym, że zapłacisz wcześniej za warunek i zdajesz samo zaliczenie/egzamin, albo dodatkowo w następnym roku chodzisz wraz z rocznikiem niżej tylko na te zajęcia i zaliczasz tak jak oni, a zajęcia na swoim roku są normalnie. Wszystko zależy jak się ugadasz z prowadzącym. Tak jest u mnie na uczelni.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-16 22:56 przez 16emi.

Niezaliczone przedmioty na studiach

16 lut 2015 - 23:13:36

U mnie wlasnie nie placi sie za warunek , jestem na prywatnej i mozna miec raz warunek na rok. Jestem teraz na 3cim roku a warunek mam z 2 i wiadomo ze nie usmiecha mi sie zbytnio powtarzac semestru i jeszcze czekac rok jak wg planu juz by w czerwcu byla obrona.

Myslicie ze oblewaja na warunku czy jednak juz sie troche lituja i daja spokoj zeby jednak przejsc..

Niezaliczone przedmioty na studiach

16 lut 2015 - 23:18:35

Nie możesz oddać indeksu bez wpisów. Musisz mieć wpisane dwie lufy. Co z sesją poprawkową? Jesteś już po i nie poprawiałaś? No to czeka Cię warunek, jeżeli masz taką opcję (u mnie nie było i od razu powtarzanie semestru) lub komis.

Niezaliczone przedmioty na studiach

16 lut 2015 - 23:29:06

Cytat
JolajnaLoja
Nie możesz oddać indeksu bez wpisów. Musisz mieć wpisane dwie lufy. Co z sesją poprawkową? Jesteś już po i nie poprawiałaś? No to czeka Cię warunek, jeżeli masz taką opcję (u mnie nie było i od razu powtarzanie semestru) lub komis.

W sensie, że w ogóle nie przyjmą mi tego indeksu w dziekanacie jak nie będzie wpisów?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

EGZAMIN