Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wymiana - czy jestem wcielonym złem?

21 sty 2015 - 21:12:32

Zgodziłam się z jedną Panią na wymianę. Gdy się wymieniam to lubię stawiać na takie same zasady dla obydwu stron. Konflikt interesów zaczął się od wyboru metody wysyłki. Ja zaproponowałam list polecony ekonomiczny, Pani - że taki jej się nie opłaca, co najwyzej zwykły. Ja mam różne doświadczenie z pocztą, ale nie dało się namówić - jak wyślę mam zrobić zdjęcie ostemplowanej paczki, chyba, że bardzo chcę to mam wysłać polecony, ale ona wyśle mi przesyłkę zwykłą. Co zrobić - nie będę przepłacać.

Miałyśmy się umówić na ten sam dzień wysyłki. Pani do mnie, że jak wyślę to mam jej podesłać zdjęcie paczki, jak jej podeślę to ona pójdzie na pocztę (bo ma 5 min) i wyśle. Ja odpisałam, ze całe dnie bywam poza domem, że przesyłkę nadam rano, bo tak mi pasuje, ale zdjęcie wysłałabym wieczorem, bo wtedy wracam do domu i lepiej, żebyśmy się po prostu umówiły na jeden dzień wysyłki. Stanęło na jednym dniu. Raniutko wysłałam paczkę, wieczorem po powrocie do domu zdjęcie.

Pani wysłała przesyłkę do mnie jeden dzień później. Napisałam, że trochę to przykro, bo się umawiałyśmy na jeden dzień i na równe zasady - a teraz ona dostanie przesyłkę szybciej niż ja (a ja leciałam, żeby wysłać szybko tego dnia, bo taka była umowa). A jestem rzetelną osobą i jak się na coś umawiam to spełniam to w 100% - tylko tego samego chciałabym oczekiwać.

No i co? Na siłę szukam dziury w całym i chcę się na siłę doczepić. Pani nie widzi problemu, że przesyłka dojdzie od niej szybciej a do mnie później. Poza tym ciekawe, czy jak ja będę w zaawansowanej ciąży to będę sobie taka mobila (komentarz przykry, bo z powodów zdrowotnych mogę nigdy nie mieć możliwości być w ciąży)... No i jestem złem wcielonym, które się czepia na siłę, bo lubi szukać zwady...

Wymiana - czy jestem wcielonym złem?

21 sty 2015 - 21:17:41

Zaraz, zaraz. Wysłałaś jej zwykłym listem, i zgodziłaś się żeby ona wysłała Tobie też zwykłym? Jeśli tak to nie powiedziałabym że jesteś złem wcielonym, po prostu musisz być mało inteligentna.

Wymiana - czy jestem wcielonym złem?

21 sty 2015 - 21:18:38

No i co zrobisz, jak nic nie zrobisz - cytat z "Paranienormalnych", idealnie pasujący.
Niestety są ludzie i parapety, i co najgorsze tych drugich coraz więcej.

Wymiana - czy jestem wcielonym złem?

21 sty 2015 - 21:19:07

A nie uważasz, że tamta kobieta ma trochę racji? Naprawdę szukasz dziury w całym... Co to za różnica, czy paczka dojdzie do Ciebie dzień później czy dzień wcześniej?...

Wymiana - czy jestem wcielonym złem?

21 sty 2015 - 21:20:50

Nie wiem jak ta druga strona ale może wszystko wynika z tego, że nie jesteś zweryfikowana ?

Wymiana - czy jestem wcielonym złem?

21 sty 2015 - 21:22:08

Inaczej by się nie wymieniła, baaaardzo niechętnie przystałam na ten zwykły list. Nie były to jakieś drogie rzeczy za które się wymieniałyśmy. Przysłała mi też zdjęcie nadania. Bardziej mi chodzi o to, że się nie do końca wywiązała z umowy i jeszcze dostaje mi się za to, że jest mi z tego powodu trochę przykro. Wiadomo, są większe problemy na świecie, ale sam fakt.
Ja np. jak coś sprzedam albo się wymieniam to wiadomo, że próbuję wysłać najszybciej albo tak jak się umawiałam. Jak nie dam rady to albo wysyłam na swój koszt priorytetem, żeby wyrównać stracony czas, albo chociaż piszę, że bardzo przepraszam, z powodu pewnych okoliczności nie dałam rady, ale wyślę następnego dnia z rana.

To nie było na tym portalu, moja weryfikacja tu nie ma nic do rzeczy.
Umawiałyśmy się na konkretny dzień, ja lecę przed zajęciami na pocztę żeby wysłać, potem ledwo wbiegam na zajęcia, bo na poczcie kolejka, a Pani sobie ze spokojem wysyła dzień później



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-21 21:23 przez anabella_xv.

Wymiana - czy jestem wcielonym złem?

21 sty 2015 - 21:34:45

wysłała zwykłym i przysłała Ci zdjęcia nadania?
obie jesteście fajne :)

Wymiana - czy jestem wcielonym złem?

21 sty 2015 - 21:36:49

Wielkie halo to nie jest,a le mogła chociaż napisać "sorry, ale wysłałam dopiero dzisiaj, bo wczoraj naprawdę nie dałam rady". I po sprawie

Wymiana - czy jestem wcielonym złem?

21 sty 2015 - 21:44:29

Cytat
fiodorowna
wysłała zwykłym i przysłała Ci zdjęcia nadania?
obie jesteście fajne :)

eh, skrót myślowy - przesłała mi zdjęcie nadanej, zaadresowanej, ostemplowanej i oznaczkowanej paczki.
Bardzo niechętnie zgodziłam się na coś takiego, ale chciałam się już po prostu pozbyć tej mojej (niewiele wartej) rzeczy

Wymiana - czy jestem wcielonym złem?

21 sty 2015 - 21:46:39

wroc ja sie dziwie ze wogole wymieniacie sie zwykłym liste bez dowodu nadania jak paczka zaginie to sobie możecie obie rece podac bo zadna niczego nie wskóra na poczcie.

Wymiana - czy jestem wcielonym złem?

21 sty 2015 - 21:48:42

Idź na policję.

Wymiana - czy jestem wcielonym złem?

21 sty 2015 - 21:58:57

Cytat
anabella_xv
Inaczej by się nie wymieniła, baaaardzo niechętnie przystałam na ten zwykły list. Nie były to jakieś drogie rzeczy za które się wymieniałyśmy. Przysłała mi też zdjęcie nadania. Bardziej mi chodzi o to, że się nie do końca wywiązała z umowy
Jak to "nie do końca"? A skąd wiesz że się w ogóle wywiąże, skoro wysłałyście (albo i nie) sobie listy zwykłe?
Po prostu nie wierzę w to co czytam :D :D :D

Wymiana - czy jestem wcielonym złem?

21 sty 2015 - 22:24:43

Poczekaj jeszcze kilka dni, a będziesz zakładała kolejny wątek i będziesz się żaliła, że się z taką jedną panią wymieniłaś, a przesyłka nie dotarła.

No i wtedy już Twoim największym problemem nie będzie to, że przesyłkę nadała dzień później ;)

Wymiana - czy jestem wcielonym złem?

21 sty 2015 - 22:38:00

Pozostała mi jakaś wiara w ludzi, Pani miała kilkanaście pozytywnych komentarzy, także z wymian.

Wymiana - czy jestem wcielonym złem?

21 sty 2015 - 22:41:06

No to jak jesteś taka dobra, że rozdajesz ciuchy, i tak bardzo wierzysz w ludzi, to nie czepiaj się że wysłała dzień po Tobie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Studniówka 2015