Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zmiana płci- dyskusja

30 lip 2014 - 15:00:18

Dziewczyny, mam dość kontrowersyjny temat...
Wczoraj oglądałam program o zmianie płci, który zainspirował mnie do napisania wątku. Otóż, mężczyzna, który zmienił płeć twierdzi, że tak naprawdę nie czuł się dobrze w ciele kobiety. Dodał, że nie powinno być istotne jak on wygląda i kim jest, ale liczy się jego wnętrze, ciepło jakie od niego płynie i troska o drugą osobę.

Jaki jest Wasz stosunek do tej sprawy?
Ja osobiście uważam, że wszystko, co zostało stworzone w ten sposób przez naturę nie powinno być w żaden sposób zmieniane i nikt nie powinien w to integrować.
Nie jestem rasistką, nie przeszkadza mi inny kolor skóry, inne wyznania- bo każdy ma prawo wyboru, ale absolutnie nie akceptuję zmiany płci.
I przy okazji, proszę mnie nie oceniać za to- pytam o Wasze opinie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-30 15:20 przez hessa.

Zmiana płci- dyskusja

30 lip 2014 - 15:05:11

Nie wiem, jak ludzi stać na coś takiego to niech robią, ale gdyby to było refundowane (chyba nie jest?) to już by mi się nie podobało i to bardzo. Ogólnie: dopóki ktoś nie robi innym ludziom krzywdy - niech robi co chce.

Zmiana płci- dyskusja

30 lip 2014 - 15:09:42

Póki to nie dotyczy mojego otoczenia to nie interesuje mnie, a gdyby dotyczyło to chyba także nic by to nie zmieniło - bo szanuje ludzi za ich charakter a nie wygląd.

Może nam (tym którzy nie mają takiego problemu) łatwo mówić i oceniać , że to jest chore czy nienormalne ale w sumie jak ktoś się nie czuje dobrze w swoim ciele to czemu ma być za to piętnowany.


Wyobraź sobie, że masz super przyjaciółkę od dziecka i w pewnym momencie oświadcza ci , że zmienia płeć. Zrywasz kontakt przez to czy nadal jesteście przyjaciółkami?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-30 15:11 przez ewelinka1804.

niezweryfikowana
Posty: 61
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiana płci- dyskusja

30 lip 2014 - 15:11:46

każdy ma prawo być szczęśliwym , i jeżeli przez zmianę płci ma to szczęście osiągnąć jestem za .

Zmiana płci- dyskusja

30 lip 2014 - 15:14:00

Cytat
ewelinka1804
Póki to nie dotyczy mojego otoczenia to nie interesuje mnie, a gdyby dotyczyło to chyba także nic by to nie zmieniło - bo szanuje ludzi za ich charakter a nie wygląd.

Może nam (tym którzy nie mają takiego problemu) łatwo mówić i oceniać , że to jest chore czy nienormalne ale w sumie jak ktoś się nie czuje dobrze w swoim ciele to czemu ma być za to piętnowany.


Wyobraź sobie, że masz super przyjaciółkę od dziecka i w pewnym momencie oświadcza ci , że zmienia płeć. Zrywasz kontakt przez to czy nadal jesteście przyjaciółkami?

Byłoby to trudne dla mnie. Bo konkretnie chodzi mi o zmianę płci i wyglądu- nagle miałabym przyjaciela?
Byłoby to trudne, ale wydaje mi się, że w tym przypadku postarałabym się to jakoś zaakceptować- tylko w tym przypadku. Poza tym, jest to dla mnie dziwne.

Zmiana płci- dyskusja

30 lip 2014 - 15:16:28

Cytat
hessa
Cytat
ewelinka1804
Póki to nie dotyczy mojego otoczenia to nie interesuje mnie, a gdyby dotyczyło to chyba także nic by to nie zmieniło - bo szanuje ludzi za ich charakter a nie wygląd.

Może nam (tym którzy nie mają takiego problemu) łatwo mówić i oceniać , że to jest chore czy nienormalne ale w sumie jak ktoś się nie czuje dobrze w swoim ciele to czemu ma być za to piętnowany.


Wyobraź sobie, że masz super przyjaciółkę od dziecka i w pewnym momencie oświadcza ci , że zmienia płeć. Zrywasz kontakt przez to czy nadal jesteście przyjaciółkami?

Byłoby to trudne dla mnie. Bo konkretnie chodzi mi o zmianę płci i wyglądu- nagle miałabym przyjaciela?
Byłoby to trudne, ale wydaje mi się, że w tym przypadku postarałabym się to jakoś zaakceptować- tylko w tym przypadku. Poza tym, jest to dla mnie dziwne.

No widzisz dla każdego dziwne jest coś innego. Dla Ciebie to a dla innych może być dziwne odnowa błony dziewiczej czy powiększanie biustu. Te zabiegi też ktoś robi bo źle się czuje w takiej sytuacji jak jest.

Zmiana płci- dyskusja

30 lip 2014 - 15:19:38

Ja uważam, że każdy ma prawo do szczęścia i może robić wszystko, by je osiągnąć póki nie robi nikomu krzywdy.
A w sytuacji z przyjaciółką, myślę, że przez kilka lat dałoby się wyczuć, że coś jest nie tak. I wtedy myślę, że byłoby to łatwiejsze do zrozumienia i akceptacji.

Zmiana płci- dyskusja

30 lip 2014 - 15:19:48

Gdyby tak miało być, to byśmy się wszyscy rodzili z przełącznikami w odbytach, które powodowałyby zmianę płci. Nie patrzyłabym na taką osobę jak na podgatunek ludzki i traktowałabym ich tak samo, ale mimo wszystko moim zdaniem takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.

Zmiana płci- dyskusja

30 lip 2014 - 15:24:52

edit: widze ze prawda sie nie podoba, wiec dobrze, ciekawa jestem, co byscie zrobily, gdyby okazalo sie ze Wasz facet kiedys byl babka (czyli de facto nadal nią jest, bo plci zmienic sie NIE DA, cycki, czy wacek nie przewaza nad genami ;) bo on (ona;p) tak sie czuje szczesliwsza.
dla mnie temat rzeka, ja moge podac 100 argumentow na nie, a niestety ani jednego na tak, ale niech pozostanie po prostu ze jestem nietolerancyjna



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-30 15:36 przez ania3192.

Zmiana płci- dyskusja

30 lip 2014 - 15:24:58

Dla mnie argument, że nie powinniśmy zmieniać nic co jest stworzone przez naturę jest bezsensowny. Gdyby miało tak być to dalej bylibyśmy prymitywami chodzącymi nago, umierającymi od najmniejszego wirusa, bo nie powinno być leków czy operacji, bo tego nie stworzyła natura. A co z ludźmi, którzy przykładowo urodzili się bez ucha, czy nosa itd? Tego też nie powinni zmieniać, bo tacy się urodzili?

Zmiana płci- dyskusja

30 lip 2014 - 15:29:33

To są tacy sami ludzie jak my .I maja prawo do tego by zyc tak jak chcą ,nie robią krzywdy nikomu i jakim w ogole prawem ktokolwiek może to negatywnie komentować.To tak samo jakby ktoś w nasze prywatne sprawy się wtrącał i komentował to jak mamy zyc.

Zmiana płci- dyskusja

30 lip 2014 - 15:30:10

Jeżeli człowiek ma byc nieszczęsliwy z tego powodu przez całe swoje zycie to dlaczego ma tego nie zrobić jeżeli ma możliwość. Nie mam nic do tego tak samo jak i do osob które maja inne upodobania seksualne itd dopoki nikt nikomu nie robi krzywdy. To jest ich ciało i tak naprawdę mogą zrobić z nim co chcą i nie mamy na to większego wpływu. Tylko co byłoby wtedy jakby większa częsc populacji nagle zaczełaby zmieniac swoją płeć ? :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-30 15:32 przez oleska55.

Zmiana płci- dyskusja

30 lip 2014 - 15:30:31

Cytat
madziorek2317
Dla mnie argument, że nie powinniśmy zmieniać nic co jest stworzone przez naturę jest bezsensowny. Gdyby miało tak być to dalej bylibyśmy prymitywami chodzącymi nago, umierającymi od najmniejszego wirusa, bo nie powinno być leków czy operacji, bo tego nie stworzyła natura. A co z ludźmi, którzy przykładowo urodzili się bez ucha, czy nosa itd? Tego też nie powinni zmieniać, bo tacy się urodzili?

Nie, chodzi mi tylko i wyłącznie o płeć!
Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, ze kobieta pozbawi się piersi i będzie posiadać penisa, czy też mężczyzna z implantami piersi. Natura stworzyła ich tak!
Większość przypadków chyba jest takich, że to mężczyźni chcą zmienić płeć.
Dla mnie jest to coś nadzwyczajnego, kiedy mężczyzna nagle zaczyna malować się- to, co ma w genach jest niezmienne...

zweryfikowana
Posty: 1.195
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiana płci- dyskusja

30 lip 2014 - 15:39:33

Znam jednego osobnika, który stał się kobietą - fakt, jest to bardzo dziwne.
Nie przeszkadza mi, że ludzie to robią - aczkolwiek uważam, że w tyłkach im się przewraca i nie muszę mieć z nimi super relacji.

Zmiana płci- dyskusja

30 lip 2014 - 15:43:35

Cytat
hessa
Cytat
madziorek2317
Dla mnie argument, że nie powinniśmy zmieniać nic co jest stworzone przez naturę jest bezsensowny. Gdyby miało tak być to dalej bylibyśmy prymitywami chodzącymi nago, umierającymi od najmniejszego wirusa, bo nie powinno być leków czy operacji, bo tego nie stworzyła natura. A co z ludźmi, którzy przykładowo urodzili się bez ucha, czy nosa itd? Tego też nie powinni zmieniać, bo tacy się urodzili?

Nie, chodzi mi tylko i wyłącznie o płeć!
Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, ze kobieta pozbawi się piersi i będzie posiadać penisa, czy też mężczyzna z implantami piersi. Natura stworzyła ich tak!
Większość przypadków chyba jest takich, że to mężczyźni chcą zmienić płeć.
Dla mnie jest to coś nadzwyczajnego, kiedy mężczyzna nagle zaczyna malować się- to, co ma w genach jest niezmienne...
Natura także stworzyła rozne choroby ,i idąc takim tokiem myslenia ,rodzi się chore dziecko ,to nie powinno się leczyc bo natura go tak stworzyła i tak ma być.Rodzą się bliźnięta syjamskie to nie powinni ich ratować i rozdzielac bo to natura ich tak stworzyła.Zreszta ja mysle ze pan bóg po to dał nam rozum byśmy mogli sami dobie pomagać a nie patrzeć na nature:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Problem mojego brata...