Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czesc
Chciałam sie dowiedziec ile trwała cała Wasza procedura stazowa. Pracodawca (instutycja państwowa), złożył napoźniej 7 marca wniosek o moj staż (imienny), do dzis nie dostałam zadnej odpowiedzi. Byłam 2.04, w MUP zapytać sie o informację i pani powiedziała ze "dzis i jutro bedziemy dzwonic do pracodawców i to on ma sie z Pania skontaktowac". Dzis byłam u pracodawcy , który powiedizał ze MUP w ogole nie dzwonił i zawsze procedura wygladała tak, że to MUP dzwonił do kandydatów i przychodzili tam po skierowanie na staż. Jak było w waszym przypadku?

Ja na decyzję czekałam 2 tygodnie. Później otrzymałam list.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-07 14:27 przez smilepliss.

U mnie było tak.Chodziłam po róznych placówkach tam gdzie chciałam miec staż.W biblitece mnie przyjeli,poszłam do urzędu poinformować,ze cche odbyc tam staż.Póżniej chyba urzad sie kontakuje z ta placówka (w moim przypadku biblioteka)no i badania ,lekarz pracy,kilka spotkań z innymi stazystami i rozpoczecie stażu.

Czyli nawet jesliby mnie nie przyjeli, musza mnie choćby listownie poinformowac?

zweryfikowana
Posty: 1.174
Ostrzeżenia: 1/5

Ja miałam 6 miesięczny staż w sklepie odzieżowym. U mnie wyglądało to tak, że zobaczyłam kartę na drzwiach sklepu, że szukają stażystki i poszłam porozmawiać i złożyć CV :) i wybrali mnie i właściciel sklepu zgłosił do UP mają kandydaturę na staż, ale też długo czekałam i nie było wiadomo czy uda się, czy będą środki itd, ale to raczej było załatwiane między właścicielem sklepu a UP, ja miałam tylko czekać na telefon od przyszłego pracodawcy i już gdy okazało się, że będzie staż to miałam zgłosić się do UP w celu wypełnienia dokumentów, badania lekarskie itd.

u mnie pracodawca też złożył wniosek siódmego i w tamtym tyg zadzwoniłam do UP i dowiedziałam się że nie dostałam stażu;/ także nawet stażu nie można dostać w tym kraju bez znajomości
ogólnie na rozpatrzenie wniosku mają 30 dni

Cytat
lisek897
Czyli nawet jesliby mnie nie przyjeli, musza mnie choćby listownie poinformowac?

tak



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-07 14:29 przez gosienka9117.

Pracodawca wyraził chęć na zatrudnienie, zadzwoniono z UP, że już gotowe, odebranie wniosku, podpisanie wniosku przez pracodawcę, ok 1 tydzień czekanie na akceptację, dogadanie się z pracodawcą. Co prawda nie ja, ale uczestniczyłam przy kilku stażach znajomych ;)

Gosienka ,a w jakim miescie składałas? Moze w Kielcach?:)Ech martwie sie własnie ze i ja sie nie zakwalifikowąłam choć spełniam warunki (nie mam 25 lat,studia skoncyzłam we wrzesniu i jeszcze nie pracowałam).



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-07 15:04 przez lisek897.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Franczyza - wasze opinie :)