Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Poczta jak wysyłać taniej

23 mar 2014 - 14:41:50

Hej dziewczyny macie jakieś rady jak wysyłać taniej na poczcie? Nie piszcie o paczkomatach i inposcie bo nie w kazdym miescie takie są u mnie np nie ma.Moja rada jest taka,jeżeli chcecie wysłać jakąs bluzeczke coś małego bardziej opłaca sie kupic małutką koperte babelkową za 50 gr w papiernicznym(na poczcie taka moze kosztowac nawet 1 zł)i wysłac poleconym ,wtedy zapłacicimy za gabarytA 4,20.Jeżeli tą samą bluzeczke włoże w wiekszą koperte zwykła niebabelkową za 20 gr zapłace za gabarytB 7,20.Reasumując lepiej kupic mniejszą babelkową koperte i wcisnąc ciuch niż wiekszą zwykła ,lepiej na tym wyjdziemy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-23 14:42 przez viktoria11.

Poczta jak wysyłać taniej

23 mar 2014 - 14:45:45

to było odkrywcze

Poczta jak wysyłać taniej

23 mar 2014 - 14:50:41

Cytat
Syja90
to było odkrywcze
No dla niektórych może być przydatne.Czesto dostej ciuchy wysłane w zwykłej kopercie oklejone taśmą w gabarycie B a mozna by było włożyc do babelkowej mniejszej więc nie badź taka mądra...

Poczta jak wysyłać taniej

23 mar 2014 - 14:55:29

Proponuję Mini paczkę , za 8,5 w tym jest już koszt pudełka które poczta daje ,waga do 2 kg

Poczta jak wysyłać taniej

23 mar 2014 - 14:56:00

u mnie nie uznają "napchanych" kopert , jak coś to gabaryt B biorą. ostatnio nawet poleconym nie chcą ubrań wysyłać, bo ponoć weszła nowa ustawa, że można tylko paczką...

Poczta jak wysyłać taniej

23 mar 2014 - 15:01:34

a co za różnica czy babelkowa czy nie babelkowa ? to nie jest zalezne tylko od wielkosci koperty? Bo nie czaje :D

Poczta jak wysyłać taniej

23 mar 2014 - 15:01:39

ja Wam powiem szczerze,że odkąd podnieśli ceny wysyłek to nawet jak wysyłam cienka bluzeczką to płace 7,50

Poczta jak wysyłać taniej

23 mar 2014 - 15:02:08

a ja robie sama koperty i jest jeszcze taniej

zweryfikowana
Posty: 171
Ostrzeżenia: 2/5

Poczta jak wysyłać taniej

23 mar 2014 - 15:05:17

Koszty wysyłki pocztą tak są podniesione że nie opłaca się już korzystać z usług PP. Teraz preferuję paczkomaty, mam nadzieję, że podstawią je również do mniejszych miejscowości/wiosek.

Poczta jak wysyłać taniej

23 mar 2014 - 15:06:17

taaaa wcisnij na chama a potem bedzie do Ciebie pisac ze jest tak wymiete jakbyś z gardła psu wyjęła...O ile da się tak wysłać, bo nie na każdej poczcie można wysłać listem co innego jak dokumenty. Ja mialam ostatnio taka sytuację ze musiałam wysłac w miescie (w mojej miejscowosci nie ma problemu moge ubrania w kopercie listem wysłać) i pani na poczcie powiedziala ze nie ma mozliwosci wysłac listem i zapłaciłam za wysłanie bluzki mała kopertą 11zł z czego Sprzedałam bluzkę po negocjacji ceny za 30 zł więc 19 na niej zarobiłam, a bluzka była nowa...zastanawiam sie czyz jest sens sprzedawac cokolwiek tym bardziej pojedynczo, bo jesli ja sprzedaje cos za grosze bo zazwyczaj daje negocjowac cene i nie raz duzo schodze z ceny i za przesyłkę tyle płacic...masakra;/ najsmieszniejsze ze za wysłanie 9kg paczki zapłaciłam 15zł;/ to jaki sens jak malutka koperta z bluzeczką w srodku 11zł... co to za ceny

Poczta jak wysyłać taniej

23 mar 2014 - 15:06:21

Cytat
ana_xd
u mnie nie uznają "napchanych" kopert , jak coś to gabaryt B biorą. ostatnio nawet poleconym nie chcą ubrań wysyłać, bo ponoć weszła nowa ustawa, że można tylko paczką...
jakos ja wysylam ,proponuje odwiedzic inna placówke pocztową.Duzo zalezy od pracowników raz policzy tak a kto inny inaczej.
Cytat
Magduss
taaaa wcisnij na chama a potem bedzie do Ciebie pisac ze jest tak wymiete jakbyś z gardła psu wyjęła...O ile da się tak wysłać, bo nie na każdej poczcie można wysłać listem co innego jak dokumenty. Ja mialam ostatnio taka sytuację ze musiałam wysłac w miescie (w mojej miejscowosci nie ma problemu moge ubrania w kopercie listem wysłać) i pani na poczcie powiedziala ze nie ma mozliwosci wysłac listem i zapłaciłam za wysłanie bluzki mała kopertą 11zł z czego Sprzedałam bluzkę po negocjacji ceny za 30 zł więc 19 na niej zarobiłam, a bluzka była nowa...zastanawiam sie czyz jest sens sprzedawac cokolwiek tym bardziej pojedynczo, bo jesli ja sprzedaje cos za grosze bo zazwyczaj daje negocjowac cene i nie raz duzo schodze z ceny i za przesyłkę tyle płacic...masakra;/ najsmieszniejsze ze za wysłanie 9kg paczki zapłaciłam 15zł;/ to jaki sens jak malutka koperta z bluzeczką w srodku 11zł... co to za ceny
Trzeba było podziekowac i isc gdzie indziej albo do kierownika



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-23 15:10 przez viktoria11.

Poczta jak wysyłać taniej

23 mar 2014 - 15:11:00

A jakie są ceny jak się wysyła przez paczkomat? Mnie ta PP już wkurza, wysyłałam malutki, leciutki t-shirt zapłaciłam 7,50 :|

Poczta jak wysyłać taniej

23 mar 2014 - 15:13:22

Co to za brednie? Przecież gabaryt nie oznacza tylko długość i wielkość listu, ale też jego wysokość. W większości poczt jeśli mają wątpliwości to przekładają przez ''kratkę'' do gabarytów, jeśli się nie mieści to od razu dają do B. Czasami nawet bez tego wlepiają B, dlatego zawsze najpierw proszę o sprawdzenie.

Tylko na wiejskich pocztach uznają upchane koperty, w tym roku byłam w sześciu w dwóch miastach i nie jest tam tak łatwo wysłać normalnego listu w A, co dopiero mówić jakby był wypchany po brzegi.

Zamiast tego radzęzły/b]

1. Obeznać się z cennikiem poczty polskiej, bo ostatnio nie raz, ale dwa razy musiałam upomnieć babę co do mojej paczki (najpierw dała złą cenę, potem kazałam jej zważyć dwa razy po za pierwszym wyszło 550 gram; a za drugim 350).

2. Nie bać się upominać na poczcie, jeśli wiecie że powinien być to gabaryt A.

3. Pakując cokolwiek ładnie, płasko złożyć, bo jak zwiniecie/upchacie do zbyt małej koperty, to wyjdzie drożej niż większą.

4. Od roku nie kupuję kopert bąbelkowych. Zachowuję te, które dostaję, odlepiam znaczki i zaklejam adres itd białą kartką, zapakowuję i ładnie wszystko zaklejam. Nie widać, że były wcześniej używane. Koperty nie są drogie, ale wykorzystując je drugi raz odkłada nam się mała sumka i jesteśmy bardziej ekologiczne.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-23 15:21 przez ludziorka.

Poczta jak wysyłać taniej

23 mar 2014 - 15:13:51

Właśnie wypchana mała kopertka wcale nie wyjdzie taniej gdyż zwykle już jest grubsza niż 2cm więc wychodzi i tak gabaryt B.
A gabaryt A to kopertka do A4 więc w takiej większej właśnie łatwiej na płasko ułożyć ciuszek.

Poczta jak wysyłać taniej

23 mar 2014 - 15:16:47

Ja rzeczy zawsze wysyłam kopertą bąbelkowa, bo są wtedy bezpieczniejsze! Raz tylko wysłałam zwykłą - tylko dlatego, że bąbelkowej nie mieli :/

Wiadomo, im mniejszy gabaryt tym taniej.

Prawda taka, że Poczta Polska jest DROGA.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak jej pomóc? siostra