Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Lęk przed śmiercią.

21 lut 2014 - 20:11:35

....



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-22 10:24 przez ewaa2112.

Lęk przed śmiercią.

21 lut 2014 - 20:15:41

Też tak mam. Ale nie przejmuj się, skup się na tym co jest teraz, na tym co masz. Trzeba wierzyć, że wszystko będzie dobrze i się nie zadręczać ja tak się staram robić :) najlepiej o tym nie myśleć :)

Lęk przed śmiercią.

21 lut 2014 - 20:18:05

może masz zaburzenia lękowe? poczytaj o tym,

Lęk przed śmiercią.

21 lut 2014 - 20:20:49

Bóg nikogo nie zabiera z tego świata. Każdego z nas czeka taki los, jednego wcześniej drugiego później

Lęk przed śmiercią.

21 lut 2014 - 20:20:55

Rozumiem gdybys była na coś chora to mogłabyś sie bać śmierci, ale skoro jesteś szczęśliwa to po co sie zadreczać! będziesz miała umrzeć to umrzesz,zadręczanie ci w niczym nie pomorze.

Lęk przed śmiercią.

21 lut 2014 - 20:24:44

...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-22 10:25 przez ewaa2112.

Lęk przed śmiercią.

21 lut 2014 - 20:25:42

Cytat
Camelia1989
Bóg nikogo nie zabiera z tego świata. Każdego z nas czeka taki los, jednego wcześniej drugiego później

a co powiesz o dzieciach co umierają w wieku powiedzmy 3 lat ,1,5 roku ???
albo jeszcze lepiej umierają tuż po porodzie ,lub jeszcze w matce ?
Ja też osobiście <boję się śmierci>
nie wiem jak ,kiedy to nastąpi ,życie jest niesprawiedliwe i okrutne ...
dobrzy ludzie umierają szybko i nagle,a menele czy inne kur...chodzą i nic im nie jest ,podam przykład, moja babcia przewróciła się w zimę i straciła przytomność ,leżała tak ok.godziny na mrozie,zmarła na zapalenie płuc ,a żule śpią na mrozie chleją i nic im nie jest ....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-21 20:28 przez migotka310.

Lęk przed śmiercią.

21 lut 2014 - 20:28:05

...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-22 10:27 przez ewaa2112.

Lęk przed śmiercią.

21 lut 2014 - 20:29:48

Ja też się boję śmierci,może nie swojej ale moich bliskich.Najbardziej chodzi mi o mamę (tata już nie żyje ) i męża...

Lęk przed śmiercią.

21 lut 2014 - 20:31:41

Rozumirm cie.na codzien mi sie to nie zdaza ale sa takie wieczory ze nie moge zasnac strasznie sie boje np tego jakzostane pochowana a np sie obudze. Duzo bylo takich przypadkow...

zweryfikowana
Posty: 667
Ostrzeżenia: 1/5

Lęk przed śmiercią.

21 lut 2014 - 20:38:02

Ja też się boję śmierci, nie swojej tylko bliskich. Właściwie od zawsze tak miałam, codziennie się modliłam o zdrowie dla nich. Ale teraz boję się jeszcze bardziej, od czasu gdy moja mama nagle zmarła :( Stało się to czego się tak bałam. Teraz cały czas odczuwam lęk o życie moich bliskich, głownie taty i narzeczonego. Dzisiaj się już cały dzień stresuje bo jutro mój tata wyjeżdża sam zagranicę, a ma chore serce i tak się martwię, żeby nic mu się nie stało :( Ten strach, który towarzyszy mi od śmierci mamy jest czasami nie do zniesienia...

Lęk przed śmiercią.

21 lut 2014 - 20:39:34

To jest pewien rodzaj zaburzenia lękowwego-nie możesz ciągle o tym rozmyślac-możesz popaść w depresje tym bardziej,że jak piszesz że płaczesz-wiem coś na ten temat bo też ciagle o tym rozmyslalam-potem mama mi zmarla co ciężko przeżylam -ale staralam sie życ terazniejszoscia-jednak walke przegralam-moja choroba,lęki przeszły w depresję-martwie sie podwojnie-,ze strace tate czy męża -co dalej będzie ze mną jak choroba sie pogorszy

Lęk przed śmiercią.

21 lut 2014 - 20:44:27

Tak jak to powiedziała moja koleżanka:
Boję się nieoczekiwanej śmierci, bo mogłabym mieć nieogolone nogi :]

I w sumie to chyba tyle z mojej strony - nie boję się śmierci, tzn. nie myślę o tym, bo gdybym i o tym musiała myśleć w ciągu dnia, to bym chyba ogłupiała całkowicie. Staram się tak prowadzić, żeby zmniejszyć ryzyko wypadków, chorób, ale przecież nie uda mi się tego ryzyka wykluczyć. A skoro nie mam na coś wpływu to staram się nie myśleć i nie przejmować.

Lęk przed śmiercią.

21 lut 2014 - 20:47:49

Cytat
ewaa2112
O zaburzeniach lękowych miałam nawet ostatnio temat pracy. Nie podpasywałabym do tego swoje odczucia.

Ale dziewczyny czy Wy nie rozumiecie o co mi chodzi?
Ja zdaję sobie sprawę z tego wszystkiego co Wy piszecie, a mimo to dalej mnie to dręczy...

skoro masz z tym problem, który zaczyna się dręczyć i przeszkadzać w zyciu codziennym, a zamartwianie się tym tematem do tego sprowadza to jest rodzaj zaburzenia, a podpasować to może lekarz a nie Ty :) bo można mieć różne stadium zaburzeń lękowych, od zamartwiania się po nie wychodzenie z domu.

Lęk przed śmiercią.

21 lut 2014 - 20:49:01

Bieda, brak stabilizacji, śmierć kogoś bliskiego, rodzina rozbita, życie w poczuciu zagrożenia i niepewności jutra,zależność od osób trzecich - te niesprzyjające okoliczności rodzą lęki.
Udaj się do psychologa - żeby się jakoś przemóc musisz znać przyczynę swoich fobii.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-21 21:08 przez Ilikeyourface.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

POMÓŻCIE! Odszkodowanie