Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

przesyłka polecona

20 lut 2014 - 16:10:18

Dotyczy przesyłek poleconych .poczta wprowadziła od nie dawna fajna usługę powiadamiania nadawcy o dotarciu przesyłki do adresata i są dwa warianty . Pierwszy gdzie wypełnia się specjalny druczek koszt dodatkowy tej usługi 1,90zł. Drugi wariant to powiadamianie sms-em i koszt tej usługi 0,50 zł .W dobie ginięcia przesyłek z różnych przyczyn czasem lepiej dopłacić i mieć pewność ze przesyłka dotrze .

przesyłka polecona

20 lut 2014 - 16:14:05

całkiem fajna sprawa, ale.. po pierwsze mogę sprawdzić, gdzi ejets polecony na stronie interenetowej, poza tym mając numer nadania to mogę za darmo spytać na poczcie, jeśli paczki długo nie ma, pani na poczcie ma obowiązek sprawdzić w systemie i mi powiedzieć co się dzieje z paczką. Szkoda pieniędzy wg mnie ;)

przesyłka polecona

20 lut 2014 - 16:19:21

czy przesyłka polecona dotarła do nadawcy mogę sobie przecież sprawdzic w internecie za darmo...

przesyłka polecona

20 lut 2014 - 16:21:41

teraz mamy większe możliwości zabezpieczania się przed nieuczciwymi i mam prawo wyboru czy chce dopłacić te 50gr czy nie .

przesyłka polecona

20 lut 2014 - 16:25:40

blackmamba nie możesz sprawdzić drogi listu poleconego, a jedynie paczki. Info o liście jest tylko kiedy wyszedł i kiedy został odebrany.

Co do dodatkowych usług PP, usługi tego urzędu są już i tak zbyt drogie by warto było jeszcze za coś dopłacać.

przesyłka polecona

20 lut 2014 - 16:26:50

a co ci to da, skoro można sprawdzić to za darmo w necie?

przesyłka polecona

20 lut 2014 - 16:27:55

Cytat
JegoBaba
blackmamba nie możesz sprawdzić drogi listu poleconego, a jedynie paczki. Info o liście jest tylko kiedy wyszedł i kiedy został odebrany.

U mnie bardzo często wyświetla się także droga listu.

przesyłka polecona

20 lut 2014 - 16:34:38

Cytat
JegoBaba
blackmamba nie możesz sprawdzić drogi listu poleconego, a jedynie paczki. Info o liście jest tylko kiedy wyszedł i kiedy został odebrany.

Co do dodatkowych usług PP, usługi tego urzędu są już i tak zbyt drogie by warto było jeszcze za coś dopłacać.[/quote

oczywiście że mozna sprawdzić drogę listu poleconego. Paczkę wysyłałam 1 raz a list wiele razy więc wiem co mówię.
Wklepujesz kod listu i już wiesz kto gdzie odebrał lub nie odebrał, czy dostarczono awizo, w którym urzędzie aktualnie się znajduje itp.

A potwierdzenie odbioru też funkcjonuje od dawna więc ie wiem co to za odkrycie autorki wątku...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-20 16:36 przez Mellody87.

przesyłka polecona

20 lut 2014 - 17:55:33

mnie też się wyświetła droga listu. Zresztą jak nie to pani na poczcie to może sprawdzić za darmo.

przesyłka polecona

20 lut 2014 - 18:00:26

zauważyłam, że chętnie korzystają z tej opcji sklepy internetowe. niestety poczta działa tak "sprawnie" że o 11 odbieram przesyłkę, a o 17 dostaję SMS że coś dziś do mnie przyjdzie. trochę to niedopracowane.

przesyłka polecona

21 lut 2014 - 13:26:07

Bo firmy wysyłają przesyłkami biznesowymi więc opcja z sms-em jest jakby w pakiecie. Ale też się zgadzam, że to kuleje. Ostatnio byłam na poczcie z przesyłkami, a potem musiałam iść drugi raz odebrać swoją przesyłkę, bo sms-a dostałam dopiero wieczorem (przesyłka czekała od rana).

przesyłka polecona

21 lut 2014 - 13:30:59

...I co w związku z tym? Przecież można za darmo to sprawdzić w internecie.

Poza tym już widzę jak ten ''system'' będzie działał, pewnie jak każda inna ''nowość'' w tym kraju minie jeszcze rok zanim będzie sprawnie szło.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tablet