Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

anoreksja - anorektyczki

29 sty 2014 - 20:27:48

Co sądzicie o anorektyczkach? jak je odbieracie? jeszcze do niedawna uważałam że to głupota i ich wina ale nie dawno poznałam kuzynkę mojego kolegi z pracy i totalnie zmieniłam zdanie o takich osobach... a wy co sądzicie o tej chorobie?

anoreksja - anorektyczki

29 sty 2014 - 20:29:26

Choroba jak każda inna..

anoreksja - anorektyczki

29 sty 2014 - 20:31:03

Przykra choroba.

anoreksja - anorektyczki

29 sty 2014 - 20:34:57

mam wrazenie ze osoby chore na anoreksje traktuje sie duzo gorzej niz otyłych..

zawsze na grubą osobę patrzy sie ze wspolczuciem, litoscia a jak ktos jest mega szczuply lub chory na anoreksje to padaja glupie pytania typu - ty cos jesz ? itd..

oczywiscie nie podoba mi sie to



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-29 20:41 przez jestem_modna.

anoreksja - anorektyczki

29 sty 2014 - 20:37:55

Dokładnie. Choroba jak choroba. Moje dwie kuzynki były anorektyczkami, obie z tego wyszły, obie mają teraz rodziny, dzieci :)

anoreksja - anorektyczki

29 sty 2014 - 20:38:21

nie zawsze anorektyczki są nimi z wyboru, miewają też zaburzenia żywienia czy coś takiego, współczuje im i nie patrze na nie inaczej.

anoreksja - anorektyczki

29 sty 2014 - 20:43:23

Cytat
illegal562
nie zawsze anorektyczki są nimi z wyboru, miewają też zaburzenia żywienia czy coś takiego, współczuje im i nie patrze na nie inaczej.
hmmm anoreksja jest zaburzeniem odżywiania :)

anoreksja - anorektyczki

29 sty 2014 - 20:47:50

Sama chorowałam i nie wiem co mogę sądzić o tym - to choroba psychiki i tyle. Zachorowałam w wieku 16 lat pod wpływem innych osób które wyśmiewały że mam więcej ciała, zaczęło się od zwykłego odchudzania a kiedy się przerodziło w anoreksję to sama nie jestem w stanie określić. Ja świadomie nie zachorowałam, myślałam cały czas że to nadal zwykłe odchudzanie, dopiero po wyleczeniu potrafiłam powiedziec że faktycznie byłam chora. Teraz bym takiej głupoty nie zrobiła ale człowiek był młody podatny na zdanie innych no i taki byl tego efekt...

anoreksja - anorektyczki

29 sty 2014 - 20:48:25

Cytat
nicolenkaa
Dokładnie. Choroba jak choroba. Moje dwie kuzynki były anorektyczkami, obie z tego wyszły, obie mają teraz rodziny, dzieci :)

z tego co ja slyszałam to po anoreksji, nawet jak sie z niej wyjdzie to nie można mieć dzieci... kolejny dowód, żeby nie ufać mediom

anoreksja - anorektyczki

29 sty 2014 - 20:50:03

Cytat
jestem_modna
mam wrazenie ze osoby chore na anoreksje traktuje sie duzo gorzej niz otyłych..

zawsze na grubą osobę patrzy sie ze wspolczuciem, litoscia a jak ktos jest mega szczuply lub chory na anoreksje to padaja glupie pytania typu - ty cos jesz ? itd..

oczywiscie nie podoba mi sie to

Czy ja wiem, otyłych ludzi prędzej wyzywają od spaślaków, świń itd., niż żeby patrzyli na nich ze współczuciem. Jest to tak samo przykre moim zdaniem, jak nie bardziej. Wyjmie taki człowiek kanapkę i pojawia się pełno komentarzy, że już wpiernicza nienażarty spaślak i dalej mu mało.

anoreksja - anorektyczki

29 sty 2014 - 20:50:22

Cytat
jestem_modna
mam wrazenie ze osoby chore na anoreksje traktuje sie duzo gorzej niz otyłych..

zawsze na grubą osobę patrzy sie ze wspolczuciem, litoscia a jak ktos jest mega szczuply lub chory na anoreksje to padaja glupie pytania typu - ty cos jesz ? itd..

oczywiscie nie podoba mi sie to
O mojej anoreksji wiedzieli tylko rodzice, brat i babcia i nikt więcej. Anoreksja nie oznacza od razu że wygląda się jak szkielet, ja w najgorszym momencie ważyłam 42kg/166cm więc jak na 16-latkę to wcale nie tak tragicznie a osoby z otoczenia myślały że po prostu się odchudzam i tyle. Denerwuje mnie pogląd że chudość = anoreksja.

anoreksja - anorektyczki

29 sty 2014 - 20:50:45

Cytat
skarbek2012
Sama chorowałam i nie wiem co mogę sądzić o tym - to choroba psychiki i tyle. Zachorowałam w wieku 16 lat pod wpływem innych osób które wyśmiewały że mam więcej ciała, zaczęło się od zwykłego odchudzania a kiedy się przerodziło w anoreksję to sama nie jestem w stanie określić. Ja świadomie nie zachorowałam, myślałam cały czas że to nadal zwykłe odchudzanie, dopiero po wyleczeniu potrafiłam powiedziec że faktycznie byłam chora. Teraz bym takiej głupoty nie zrobiła ale człowiek był młody podatny na zdanie innych no i taki byl tego efekt...
a mogę spytać jak wyglądało leczenie? bo z tego co wiem to w polsce nie ma żadnej kliniki zajmującej się anoreksją czy bulimią

anoreksja - anorektyczki

29 sty 2014 - 20:52:10

Cytat
Migotka-
Cytat
nicolenkaa
Dokładnie. Choroba jak choroba. Moje dwie kuzynki były anorektyczkami, obie z tego wyszły, obie mają teraz rodziny, dzieci :)

z tego co ja slyszałam to po anoreksji, nawet jak sie z niej wyjdzie to nie można mieć dzieci... kolejny dowód, żeby nie ufać mediom

Mowa raczej była o ryzyku. A tak poza tym to jak tam twoje kości? Udało Ci się z nich schudnąć? :)

anoreksja - anorektyczki

29 sty 2014 - 20:54:07

Anoreksja jest chorobą psychiczną, współczuję osobom chorującym na nią,
dodatkowo uważam tak jak ktoś już wcześniej napisał że odnoszę wrażenie że osoby mega szczupłe - nie tylko chorujące na anoreksję są dużo gorzej traktowane przez społeczeństwo niż osoby otyłe - znam to z autopsji ponieważ jestem bardzo szczupła nie z wyboru tylko z genów a wielokrotnie słyszałam uszczypliwe komentarze pod moim adresem mimo że anoreksji ani bulimii ani żadnej podobnej choroby nigdy nie miałam...

anoreksja - anorektyczki

29 sty 2014 - 20:58:19

cierpiałam na anoreksje, choroby tej nie jest sie w stanei wyleczyć do końca.
Mimo to ciesze się że w jakimś stopniu wyszłam z choroby.
Anorektyków nie uważam za kretynów czy tam jak inni mówią, rozumiem ich, naprawdę. To przykre, smutne , a z tą chorobą należy mocno walczyc

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ALDIK sklep