Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 18:28

Budowa domu

wczoraj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KOLEJNA podwyżka cen Poczta Polska

27 sty 2014 - 11:38:30

Dziewczyny, nie wiem czy już o tym słyszałyście, ale od 1.02.2014r. znowu wzrosną koszty przesyłek na poczcie :( Kurczę, to jest naprawdę gruba przesada! Przykładowo - cena listu poleconego ekonomicznego (gabaryt B), waga ponad 350g do 1000g z 5.95zł wzrasta do 8.30zł!! Za chwilę w ogole przestanie się opłacać zamawiać coś przez internet, bo nas zeżrą koszty przesyłki.

Załączam cennik, same spójrzcie.. (to informacja sprawdzona, bo dostałam ją przed chwila od naszego opiekuna z Poczty Polskiej, mamy z nimi zawartą umowę w firmie, ehh...).

Koszty wysyłek za granicę też wzrastają.. Przykładowo list polecony ekonomiczny za granicę (Europa) priorytetowa (bo ekonomicznej już w ogóle nie ma) DO 50gram!!!!!! - z 10.30zł wzrasta do 16.00 zł :/ :/ :/

CENNIK

KOLEJNA podwyżka cen Poczta Polska

27 sty 2014 - 11:41:25

Każdy zacznie korzystać z usług kurierów lub paczkomatów In Post i tym samy Poczta Polska upadnie jak nie jeden zakład.

KOLEJNA podwyżka cen Poczta Polska

27 sty 2014 - 11:41:35

przeginają... za chwile te baby na poczcie beda sprzedawac jedynie "znicze" bo nikt tam chodzil nie bedzie. zostaną wyeliminowane przez paczkomaty lub kurierów :D sami do tego doprowadzaja

KOLEJNA podwyżka cen Poczta Polska

27 sty 2014 - 11:44:42

Teraz stracili olbrzymi kontrakt z prokuraturami i sądami, no ale kurde, bez przesady. Czemu my, zwykli śmiertelnicy mamy za to płacić? Wkurzyłam się, bo dużo zamawiam przez neta, ale ostatnio faktycznie coraz częściej wybieram paczkomaty.. Wygodniej, bo zawsze mam awizo (często nie ma mnie w domu), a potem z tym świstkiem muszę lecieć po odbiór w ściśle wyznaczonych godzinach otwarcia poczty, paczkomat przynajmniej jest "czynny" całą dobę.

KOLEJNA podwyżka cen Poczta Polska

27 sty 2014 - 11:46:02

Jak dla mnie najlepsze są paczkomaty, chciałabym żeby każdy sprzedawce oferował tą wysyłke. Odbieram kiedy mi pasuje, a nie musze czekać na listonosza (ew iść po awizo i dopiero na poczte)

KOLEJNA podwyżka cen Poczta Polska

27 sty 2014 - 11:48:52

To nauczcie się w końcu korzystać z paczkomatów i przestaną tak przeginać.

Jak patrzę na ceny zapisane na paczkach, które dostaje od dziewczyn z Szafy to aż mi się śmiać chce - kompletnie nie znacie swoich praw na poczcie. Wlepiliby wam 20 zł za wysyłkę sweterka to byście nawet okiem nie zmrużyły, i teraz macie. Gabaryt B za 8.30. Przez waszą bezmyślność teraz wszyscy będą musieli płacić więcej, bo jest tyle które tak po prostu zgadzały się z nadaną ceną mimo że była zawyżona. Ile ja razy poszłam na pocztę z cieniutką paczką i mi już miały wpisywać 5.95, kiedy kazałam przełożyć przez kratkę na gabaryt A. I co się okazało? Że to ja miałam rację i koszt był 3.80.

KOLEJNA podwyżka cen Poczta Polska

27 sty 2014 - 11:53:09

Cytat
ludziorka
To nauczcie się w końcu korzystać z paczkomatów i przestaną tak przeginać.

Jak patrzę na ceny zapisane na paczkach, które dostaje od dziewczyn z Szafy to aż mi się śmiać chce - kompletnie nie znacie swoich praw na poczcie. Wlepiliby wam 20 zł za wysyłkę sweterka to byście nawet okiem nie zmrużyły, i teraz macie. Gabaryt B za 8.30. Przez waszą bezmyślność teraz wszyscy będą musieli płacić więcej, bo jest tyle które tak po prostu zgadzały się z nadaną ceną mimo że była zawyżona. Ile ja razy poszłam na pocztę z cieniutką paczką i mi już miały wpisywać 5.95, kiedy kazałam przełożyć przez kratkę na gabaryt A. I co się okazało? Że to ja miałam rację i koszt był 3.80.

Ja też się zawsze odzywałam, bo się nawysyłałam duuużo i wiem, że np. bluzka nigdy nie będzie gabarytem B, chyba że to jakaś gruuba bluza. Ale prawda jest taka, że i tak mają nas gdzieś, poczta ma monopol na rynku, bo nie ma nawet porządnej konkurencji i dlatego windują sobie ceny, bo wiedzą, że ludzie nie będą mieli wyjścia. Inpost nie dociera do wszystkich miejscowości - w małych miejscowościach czy wsiach to nie funkcjonuje, niektórzy ludzie nawet nie wiedzą, że coś takiego istnieje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-27 11:54 przez lilthug1.

KOLEJNA podwyżka cen Poczta Polska

27 sty 2014 - 11:59:04

Trochę sie pomyliłaś, obecie list polecony gabaryt B w tym przedziale wagowym - nie kosztuje tyle co piszesz, ale 6,95

KOLEJNA podwyżka cen Poczta Polska

27 sty 2014 - 12:00:29

czym sie różni gabaryt A od B ? Ja zawsze wysyłam listem poleconym ekonomicznym i zawsze zaznaczają gab. B nie ważne czy mała paczka czy większa płace 5,95 ;>

KOLEJNA podwyżka cen Poczta Polska

27 sty 2014 - 12:01:14

No bez jaj...

ludziorka - wsadź sobie w 4 litery ten tekst o paczkomatach, bo nie u każdego one są i funkcjonują.

Jak to właśnie powiedział mój chłopak "wygrali nagrodę złodzieja roku" serce



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-27 12:08 przez xkyokox.

KOLEJNA podwyżka cen Poczta Polska

27 sty 2014 - 12:06:03

Cytat
xkyokox
No bez jaj...

ludziorka - wsadź sobie w 4 litery ten tekst o paczkomatach, bo nie u każdego one są i funkcjonują.

Cóż za kultura. No tak, bo jak wiadomo, kierowałam swój post do wszystkich, zarówno mieszkańców Warszawy jak i wiochy Zielsko Biała, w której nikt nawet nie wie co to In Post. Myślenie naprawdę nie boli.

lilthug1 I dobrze, trzeba o takie rzeczy walczyć. Przez te, które nie walczyły teraz są problemy, bo poczta wie że może sobie zawyżać ceny ile chce.
Cytat
paula95590
czym sie różni gabaryt A od B ? Ja zawsze wysyłam listem poleconym ekonomicznym i zawsze zaznaczają gab. B nie ważne czy mała paczka czy większa płace 5,95 ;>

<łapie się za głowę>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-27 12:07 przez ludziorka.

KOLEJNA podwyżka cen Poczta Polska

27 sty 2014 - 12:09:44

nie no masakra z tymi cenami. zapewne co roku będą takie podwyżki aż skończy się na tym że za głupią pocztówkę z wakacji trzeba będzie płacić np.15zł... nie dość że poczta to złodzieje jak nic, kradną przesyłki już nie mówię o tym ile razy mi coś zginęło na poczcie to jeszcze śmią ceny takie narzucać

KOLEJNA podwyżka cen Poczta Polska

27 sty 2014 - 12:10:14

Cytat
ludziorka
Cytat
xkyokox
No bez jaj...

ludziorka - wsadź sobie w 4 litery ten tekst o paczkomatach, bo nie u każdego one są i funkcjonują.

Cóż za kultura. No tak, bo jak wiadomo, kierowałam swój post do wszystkich, zarówno mieszkańców Warszawy jak i wiochy Zielsko Biała, w której nikt nawet nie wie co to In Post. Myślenie naprawdę nie boli.

lilthug1 I dobrze, trzeba o takie rzeczy walczyć. Przez te, które nie walczyły teraz są problemy, bo poczta wie że może sobie zawyżać ceny ile chce.
Cytat
paula95590
czym sie różni gabaryt A od B ? Ja zawsze wysyłam listem poleconym ekonomicznym i zawsze zaznaczają gab. B nie ważne czy mała paczka czy większa płace 5,95 ;>

<łapie się za głowę>

Idź się wyżyj gdzie indziej, bo może i ktoś mieszka na zadupiu, ale Ty za to masz wieś w głowie. Dziękuję.

zweryfikowana
Posty: 1.066
Ostrzeżenia: 1/5

KOLEJNA podwyżka cen Poczta Polska

27 sty 2014 - 12:10:42

cooooooooooooooooooooo ? a niech upadną idioci

KOLEJNA podwyżka cen Poczta Polska

27 sty 2014 - 12:13:19

Zmiany w korespondencji tradycyjnej

W przypadku powszechnych usług listowych nastąpi wzrost wydatków gospodarstwa o niespełna 1 zł w skali miesiąca. Jednak cena chętnie wybieranego przez klientów listu zwykłego priorytetowego nie zmieni się i wyniesie 2,35 zł. Nowe ceny dotyczą krajowych usług listowych i obejmują między innymi opłatę za list zwykły ekonomiczny do 350 g, wynoszącą 1,75 zł (dotychczas 1,60 zł), opłatę za list polecony ekonomiczny w wysokości 4,20 zł (dotychczas 3,80 zł) oraz opłatę za list polecony priorytetowy 5,50 zł (dotychczas 4,55 zł). W przypadku przesyłek listowych zagranicznych zmieni się między innymi opłata za list zwykły ekonomiczny o wadze do 50 g, która wyniesie teraz 5 zł (dotychczas 4,60 zł). List priorytetowy do 50 g będzie można wysłać za 5,20 zł (dotychczas 5 zł). wp.pl

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak pracować nad swoim charakterem?