Obecnie rozmawiamy o:

Rewelacyjne okna

gorący temat

srebrna biżuteria

7 minut temu

e-papieros

godzinę temu

nowoczesne przedszkole

dzisiaj o 9:26

atrakcyjne przedszkole

dzisiaj o 8:55

przyjazne przedszkole

dzisiaj o 8:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Bezsensowny mandat!

20 lis 2013 - 19:43:33

Witajcie!
Może któraś z Was miała podobny przypadek, otóż-dziś dostałam mandat w mzk za brak wpisanego numeru na bilecie miesięcznym z legitymacji-zapomniałam po prostu. Termin i ważność biletu i legitymacji jest prawidłowa-wypisana wyraźnie. Kontrolerka jednak była nieugięta-nie chciała dać upomnienia chociaż,pozwolić dopisać przy niej tego nr. Dodatkowo nie mogłam przez nią wysiąść na swoim przystanku, ze mną też nie chciała wysiąść, musiałam jechać dalej. Nie zapytała czy przyjmuję mandat(tak jak policja),kazała po prostu podpisać-w nerwach i stresie, że jestem już spóźniona przez nią na kolokwium podpisałam. Jak wróciłam, zobaczyłam że wpisała mi zły pesel, imię matki..Mimo to, że musiałam kupić m-czny(który jednak sporo kosztuje), dostałam mandat za głupi numer. Myślicie, że mogę się odwołać z w/w powodów? Czy może zły pesel sprawia że mandat jest nieważny? czekam na jakiekolwiek rady, będe baaardzo wdzięczna!!

Bezsensowny mandat!

20 lis 2013 - 19:48:59

Jak dla mnie mandat jest nieważny, skoro dane się nie zgadzają..

Bezsensowny mandat!

20 lis 2013 - 19:51:49

jesli zly pesel olej to przeciez to nie twoja wina ze ona zle wpisała . mandat nie wazny ;)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Bezsensowny mandat!

20 lis 2013 - 19:52:26

Ja myślę tak samo jak ecri16.

Bezsensowny mandat!

20 lis 2013 - 19:54:50

Jeśli wpisała złe dane to nie płać tego w żadnym wypadku.

Bezsensowny mandat!

20 lis 2013 - 19:57:52

Jak wyżej dziewczyny piszą ;) nie płac!

Bezsensowny mandat!

20 lis 2013 - 19:58:35

nie miała prawa zatrzymać ciebie w autobusie i kazać jechać dalej!. wystarczy jak przyniesiesz i pokażesz legitymacje upoważniającą do zniżki i mandat będzie anulowany.

Bezsensowny mandat!

20 lis 2013 - 19:58:44

Odwołaj się. Chyba miała okres.

Bezsensowny mandat!

20 lis 2013 - 20:27:16

dzieki dziewczyny! tak zrobię,napiszę odwołanie i jutro złoże!

zweryfikowana
Posty: 620
Ostrzeżenia: 1/5

Bezsensowny mandat!

20 lis 2013 - 20:31:04

Nie musisz płacić. Koleżanka miała podobny problem, zgłosiła się do mpk wrocławskiego a tam jej babka wprost powiedziała, że skoro dane się nie zgadzają to nie musi płacić ^^

Bezsensowny mandat!

20 lis 2013 - 20:36:21

na 100% mandat jest nieważny jeśli napisała złe dane :)

Bezsensowny mandat!

20 lis 2013 - 20:36:51

Myślę, że mandat jest nieważny.

Bezsensowny mandat!

20 lis 2013 - 22:15:31

nie płać, zle dane! mozęsz potem powiedzieć, że ktoś próbował Ciebie wkręcic, no bo jak udowodnia skoro nawet dobrych danych nie ma.

Cytat
mloda87
dzieki dziewczyny! tak zrobię,napiszę odwołanie i jutro złoże!

a po co odwołanie? nic nie rób, upomnisz sie o mandat? zeby poprawili dane, no błagam. mandat nie jest wazny jeśli sa fałszywe dane.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-20 22:16 przez truskawka_ang.

Bezsensowny mandat!

20 lis 2013 - 22:21:27

Cytat
truskawka_ang
nie płać, zle dane! mozęsz potem powiedzieć, że ktoś próbował Ciebie wkręcic, no bo jak udowodnia skoro nawet dobrych danych nie ma.
Cytat
mloda87
dzieki dziewczyny! tak zrobię,napiszę odwołanie i jutro złoże!

a po co odwołanie? nic nie rób, upomnisz sie o mandat? zeby poprawili dane, no błagam. mandat nie jest wazny jeśli sa fałszywe dane.


Też tak uważam

Bezsensowny mandat!

20 lis 2013 - 22:25:12

Postanowiłam, że jutro koleżanka pójdzie się niby z ciekawości dowiedzieć czy za błędny pesel unieważnią mandat, bo czytałam na forum jednym, że imię i nazwisko,adres zamieszkania się zgadza, więc mandat się liczy, a że błąd w peselu to nic. Jeśli faktycznie tak będzie,napisze na wypadek prośbę o umorzenie, z tytułu tego, iż studiuję i nie posiadam rzekomych środów na uiszczenie opłaty..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

przedawniony mandat