Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Strasznie zła !

01 lis 2013 - 14:01:14

W tym roku skonczylam liceum.
Już w jego trakcie wiedziałam co chce robić dalej - pracować w domu opieki.
Wiem ze to ciezka praca ale wiem jak duza miałabym z niej satyswakcje.
Był to swiadomy wybor wiec od razu wybrałam najlepsza policalna szkole i kierunek 'opiekun medyczny'
Szybko znalazłam miejsce na praktyki , 2 km od mojego domu dom opieki dla seniora.
Z entuzjaznem rozpoczelam praktyki jednak już po 4 dniach mam dosyć !
ja wiem ze wykorzystywanie praktykantow jest na porządku dziennym...
wiele razy widziala jak fryzjerka kaze biegac praktykantce po ciasteczka po inne własne sprawy kaze załatwiać..
jednak tu jest tragedia...
chce na tych praktykach czegos się nauczyć a nie tylko je odwalic żeby mieć papierek..
a jak wygląda mój pobyt tu ?
'opiekunki' to młode dziewczyny w moim wieku które widać ze nie maja pojecia o opiece...
ciagle tylko slysze ' weź idz wymyj ta na wozku z gory' ' weź idz zmienić pampersa zośce'
ok bardzo chętnie ale ludzie to nie zabawki , nie chce im zrobić krzywdy i chciałabym aby ktoś pokazał mi jak to zrobić. Do tego wczoraj ' weź idz zrob pranie i poprasuj ' kiedy one pily herbatke...
ja powiedziałam ze to nie lezy w moim obowiązku i ze jestem zajeta bo akurat rozmawiam z jedna panią to przybiegla kierowniczka z pretensjami ze co ja sobie wyobrażam ze to jest mój obowiązek.
Kazano mi przyjść dziś mimo swieta. Powiedzialm ok mogę przyjść rano ale tylko na 2 godziny , bo przyjezdza rodzina z daleka i mamy 4 cmentarze bo objechania a ja tez chce trochę pobyc z rodzina i odpocząć.
przyszłam wiec z samego rana , bylam 3 godziny i powiedziałam ze zrobiłam ile mogłam i ze musze już isc bo rodzina czeka. I co ? dziewucha zadzwonila na skarge do pani kierownik która zadzwonila do mnie i powiedziała ze co to ma być , ze podobno obiecałam być do 11 a nie tylko do 9;30 ze za kogo ja się mam i ze już ona sobie ze mna porozmawia...
Dziewczyny ja bardzo lubie tych kochanych staruszkow i robie dla nich co się da , jednak nikt tu niczego mnie nie uczy.. do tego ciagle pretensje.
dodam ze zauwazylam ze kilka osob jest bardzo zaniedbanych... jedna pani ma straszna luszczyce z która nic nie robia , do tego dziadkowie żalą mi się ze mieli mieć tu rechabilitacje a nie mieli od roku ani razu...
co robic ?
a może ja przesadzam ?
czy faktycznie moim obowiązkiem jest prac , pracować , sprzatac ?
czy to ma być tak 'idz wymyj' i ja mam isc sama kapac staruszkow ?
czy to nomrlane ze kazali przyjść mi w swieto i zrobili awanture ze musiałam wracac ?

Strasznie zła !

01 lis 2013 - 14:08:24

Po pierwsze- powinnaś zgłosić dyrektorowi domu wszystkie wątpliwości.

Jesteś bardzo madrą osobą skoro masz świadomość, że powinni pokazać Ci pewne rzeczy zanim kogoś niechcący skrzywdzisz!!

Pracuję w mopsie i wiem jak ciężka jest praca opiekunki, a nikt nie ma prawa przedmiotowo traktować ludzi- ani podopiecznych ani praktykantów. Poza tym to darmowa praktyka jak sądze, a na praktyce nie masz prawa pracować w święta wiec powinnaś odmówić, bo nie mogli Cię wrzucić dziś do pracy...

Strasznie zła !

01 lis 2013 - 14:09:35

Cytat
Miyuki_
Po pierwsze- powinnaś zgłosić dyrektorowi domu wszystkie wątpliwości.

Jesteś bardzo madrą osobą skoro masz świadomość, że powinni pokazać Ci pewne rzeczy zanim kogoś niechcący skrzywdzisz!!

Pracuję w mopsie i wiem jak ciężka jest praca opiekunki, a nikt nie ma prawa przedmiotowo traktować ludzi- ani podopiecznych ani praktykantów. Poza tym to darmowa praktyka jak sądze, a na praktyce nie masz prawa pracować w święta wiec powinnaś odmówić, bo nie mogli Cię wrzucić dziś do pracy...
Dyrektorka to wlasnie szefowa która osobiście ma do mnie wielkie pretensje i już mi pogrozila ze w poniedziałek to sobie pogadamy bo tak być nie może...

Strasznie zła !

01 lis 2013 - 14:10:05

Ja napiszę tylko jedno - jeśli widzisz, że ktoś tam jest zaniedbany, to interweniuj. To ty z racji tego, że się szkolisz w tym kierunku wiesz, gdzie to powinnaś zgłosić. Najlepiej dokumentować takie przypadki.
Aha, jeszcze druga rzecz - jesteś praktykantką, uczysz się, więc powinny ci na początku pokazać, jak powinno się chwytać itd., bo niechcący można zrobić krzywdę.
Powodzenia!
Ps. Cieszę się, że są jeszcze tacy ludzie, jak Ty!

Strasznie zła !

01 lis 2013 - 14:12:09

ja nie dałabym się wykoorzystywać... bo tak to wyglada... powiedz ze nie jestes ich zabaweczka i ze niech sobie same radza bo znajdziesz praktyki gdzie inadziej...

Cytat
szinteria
Cytat
Miyuki_
Po pierwsze- powinnaś zgłosić dyrektorowi domu wszystkie wątpliwości.

Jesteś bardzo madrą osobą skoro masz świadomość, że powinni pokazać Ci pewne rzeczy zanim kogoś niechcący skrzywdzisz!!

Pracuję w mopsie i wiem jak ciężka jest praca opiekunki, a nikt nie ma prawa przedmiotowo traktować ludzi- ani podopiecznych ani praktykantów. Poza tym to darmowa praktyka jak sądze, a na praktyce nie masz prawa pracować w święta wiec powinnaś odmówić, bo nie mogli Cię wrzucić dziś do pracy...
Dyrektorka to wlasnie szefowa która osobiście ma do mnie wielkie pretensje i już mi pogrozila ze w poniedziałek to sobie pogadamy bo tak być nie może...

no właśnie powiedz, że tak być nie mozesz, że zamiast opiekować się ludzmi ty prasujesz ciuchy...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-01 14:14 przez truskawka_ang.

Strasznie zła !

01 lis 2013 - 14:14:14

Oczywiście wszystkie czynności należą do twoich obowiązków, pranie, prasowanie itp. też.Praktyki to tak samo jak i praca, a nie że przyjdziesz sobie o której chcesz i wyjdziesz sobie o której chcesz (sytuacja z dzisiaj).
Co do zaniedbań to zgłoś to dyrektorowi placówki.

Strasznie zła !

01 lis 2013 - 14:14:48

Co ja mam powiedzieć ?
szefowa mowi ze to jest mój obowiązek żeby prasowac , prac i robic generalnie wszystko. czy tak jest ?
Dziewuchy które tam pracują nie maja pojęcia o niczym..
do tego strasznie lekceważąco traktują seniorow.
ja chodze do nich , pogadam , pomasuje , posiedze trochę.
a one ? jak babunia zaczyna cos opowiadac to mowia ' no tak tak napewno'
jedna pani ma straszne limo pod okiem... podobno gdzies się w nocy przewrocila..
jedna ma takie odleżyny ze az dziury..
gdzie ja mogę to zglosic ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-01 14:19 przez szinteria.

zweryfikowana
Posty: 4.117
Ostrzeżenia: 1/5

Strasznie zła !

01 lis 2013 - 14:18:31

Cytat
Miyuki_
Po pierwsze- powinnaś zgłosić dyrektorowi domu wszystkie wątpliwości.

Jesteś bardzo madrą osobą skoro masz świadomość, że powinni pokazać Ci pewne rzeczy zanim kogoś niechcący skrzywdzisz!!

Pracuję w mopsie i wiem jak ciężka jest praca opiekunki, a nikt nie ma prawa przedmiotowo traktować ludzi- ani podopiecznych ani praktykantów. Poza tym to darmowa praktyka jak sądze, a na praktyce nie masz prawa pracować w święta wiec powinnaś odmówić, bo nie mogli Cię wrzucić dziś do pracy...

Strasznie zła !

01 lis 2013 - 14:23:44

Autorko, skąd jesteś?

Strasznie zła !

01 lis 2013 - 14:27:25

sama nie wiem czego Ty oczekujesz? chcesz się nauczyć tak? skoro kazały Ci umyć pacjentkę albo wymieniać pampersa to w czym problem? przecież praktyka to nie tylko asystowanie przy pracownikach. jeśli nie jesteś pewna jak powiedz, że oczekujesz pomocy, a sama następnym razem to zrobisz. pranie, prasowanie skoro to Twoje obowiązki to też nie wiem w czym jest problem. co do wyjścia wcześniej, to rozumiem, że byłaś umówiona z rodziną, ale jestes na praktykach. pracownicy się dogadują między sobą, a Ciebie nie będą się pytać o zdanie. pójdziesz do pracy zobaczysz jak jest. taki zawód, więc czego się spodziewałaś.. co reszty zaniedbań zgłoś to jak pisały dziewczyny wcześniej

Strasznie zła !

01 lis 2013 - 14:30:42

osoby na praktykach czy stazu to popychadla od ciebie zależy czy sobie na to pozwolisz

Strasznie zła !

01 lis 2013 - 14:31:00

Cytat
la_brunette
sama nie wiem czego Ty oczekujesz? chcesz się nauczyć tak? skoro kazały Ci umyć pacjentkę albo wymieniać pampersa to w czym problem? przecież praktyka to nie tylko asystowanie przy pracownikach. jeśli nie jesteś pewna jak powiedz, że oczekujesz pomocy, a sama następnym razem to zrobisz. pranie, prasowanie skoro to Twoje obowiązki to też nie wiem w czym jest problem. co do wyjścia wcześniej, to rozumiem, że byłaś umówiona z rodziną, ale jestes na praktykach. pracownicy się dogadują między sobą, a Ciebie nie będą się pytać o zdanie. pójdziesz do pracy zobaczysz jak jest. taki zawód, więc czego się spodziewałaś.. co reszty zaniedbań zgłoś to jak pisały dziewczyny wcześniej
Aha czyli przychodzi dziewczyna 1 dzień na praktykę i już ma sama isc kapac ludzi ? a skad mam wiedzieć jak chwycić , jak trzymać ? Przeciez ja się boje zrobić im krzywdę !
albo sama mam przenieść panią z wozka na lozko - ale ja tego nie potrafie a to nie lalka !
Cytat
AlladynM
Autorko, skąd jesteś?
a dlaczego pytasz ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-01 14:31 przez szinteria.

Strasznie zła !

01 lis 2013 - 14:38:47

Bo trzeba posprawdzać, gdzie można uchybienia względem pacjentów zgłosić. Co jak co, ale za dużo naoglądałam się w tv cierpień starszych osób.

Strasznie zła !

01 lis 2013 - 14:48:09

Cytat
AlladynM
Bo trzeba posprawdzać, gdzie można uchybienia względem pacjentów zgłosić. Co jak co, ale za dużo naoglądałam się w tv cierpień starszych osób.
Jestem z Wrocławia i plakac mi się chce jak Ci ludzie dziekuja mi ze zerkam do nich bezinteresownie , ze pogadam , ze spytam czy cos trzeba bo mowia ze nikt o nich nie dba.
slyszalam jak opiekunki się zmialy z jednej Pani ( jeszcze przy niej ! )
ze po co jej rodzina szuka hospicjum skoro jeszcze trochę i już jej nie będzie...

Jedna Pania odwiedza corka pielegniarka która powiedziała ze ma tego dosyć i zabiera mame , bo widzi jakie sa warunki

Strasznie zła !

01 lis 2013 - 14:50:33

Cytat
szinteria
Cytat
la_brunette
sama nie wiem czego Ty oczekujesz? chcesz się nauczyć tak? skoro kazały Ci umyć pacjentkę albo wymieniać pampersa to w czym problem? przecież praktyka to nie tylko asystowanie przy pracownikach. jeśli nie jesteś pewna jak powiedz, że oczekujesz pomocy, a sama następnym razem to zrobisz. pranie, prasowanie skoro to Twoje obowiązki to też nie wiem w czym jest problem. co do wyjścia wcześniej, to rozumiem, że byłaś umówiona z rodziną, ale jestes na praktykach. pracownicy się dogadują między sobą, a Ciebie nie będą się pytać o zdanie. pójdziesz do pracy zobaczysz jak jest. taki zawód, więc czego się spodziewałaś.. co reszty zaniedbań zgłoś to jak pisały dziewczyny wcześniej
Aha czyli przychodzi dziewczyna 1 dzień na praktykę i już ma sama isc kapac ludzi ? a skad mam wiedzieć jak chwycić , jak trzymać ? Przeciez ja się boje zrobić im krzywdę !
albo sama mam przenieść panią z wozka na lozko - ale ja tego nie potrafie a to nie lalka !
Cytat
AlladynM
Autorko, skąd jesteś?
a dlaczego pytasz ?



to samo co piszesz tu powinnaś powiedzieć tam. uczysz się w kierunku zawodu i mają już wobec Ciebie jakieś oczekiwania. obawiasz się jak umyć starszą osobę ok, powiedz że to Twój 1 dzień i tyle. skąd oni to mają wiedzieć. dlaczego się burzysz, bo miałaś wyprać i wyprasować, skoro to jest łatwiejsze? piły herbatkę bo może miały przerwę, Ty masz tak samo prawo do przerwy jak one. zrobisz i swoje i pojdziesz na śniadanie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

szafa umiera