Obecnie rozmawiamy o:

świetna restauracja

gorący temat

informacje o żywieniu

17 minut temu

produkty do domu online

57 minut temu

Prostowanie włosów

dzisiaj o 7:12

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pocztowy problem

14 paź 2013 - 21:40:48

EDIT:

szlag mnie zaraz trafi!
jak sie okazalo przesylke odebrala sasiadka nowych lokatorow i im oddala! co za baba... przeciez mnie znala!
bylam dzisiaj juz dwa razy i nikogo nie bylo lub nie chcial mi otworzyc...
Zlozylam skarge na poczcie i kazali mi czekac na telefon to sa jakies kpiny... ;/


dziewczyny mam problem z przesylka, ktora dotarla na adres pod ktorym juz nie mieszkam...
jak sie okazalo ktos sobie odebral przesylke, na 90% nie sa Ci ludzie tam zameldowani
i moje pytanko co moge zrobic, gdyby nie chcieli mi wydac mojej przesylki???
boje sie, ze tak wlasnie moze byc bo gdyby byli uczciwi po prostu by jej nie odebrali...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-15 16:15 przez slodkaistotka.

pocztowy problem

14 paź 2013 - 21:43:47

z tego co wiem poczta nie miała prawa wydać przesyłki - po to sprawdzają dowody i spisują dane

pocztowy problem

14 paź 2013 - 21:45:26

oj nie zakładaj najgorszego - może ktoś chciał być miły i odebrał :)

a jak nie to reklamacja na poczcie

pocztowy problem

14 paź 2013 - 21:46:46

nie martw się, wszystko będzie dobrze

pocztowy problem

14 paź 2013 - 21:47:12

Cytat
estusia
oj nie zakładaj najgorszego - może ktoś chciał być miły i odebrał :)

a jak nie to reklamacja na poczcie
gdyby ktos byl mily to skontaktowalby sie z wlascicielem, a on z nami
wg mnie oni sobie przygarneli ta przesylke... paczka byla na moje nazwisko nie ich do jasnej ciasnej... jestem cholernie zla ;/
nawet jezeli oddadza polubownie to zrobie im awanture, bo wyglada tak, ze moze sobie przygarna, gdy nikt sie nie zglosi ;/
Cytat
kamakajka
sprawdź czy oddadzą przesyłkę jak się to niestety zostaje reklamacja na poczcie
hmmm, a im jakos nosa moge utrzec???



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-14 21:47 przez slodkaistotka.

pocztowy problem

14 paź 2013 - 21:46:01

sprawdź czy oddadzą przesyłkę jak się to niestety zostaje reklamacja na poczcie

pocztowy problem

14 paź 2013 - 21:48:48

Cytat
kamakajka
z tego co wiem poczta nie miała prawa wydać przesyłki - po to sprawdzają dowody i spisują dane

jeszcze nie spotkalam sie z tym, zeby listonosz sprawdzał komuś dowód przy wydawaniu np. przesylki poleconej :D

pocztowy problem

14 paź 2013 - 21:49:06

Cytat
xxRoSeSxx
Cytat
kamakajka
z tego co wiem poczta nie miała prawa wydać przesyłki - po to sprawdzają dowody i spisują dane

jeszcze nie spotkalam sie z tym, zeby listonosz sprawdzał komuś dowód przy wydawaniu np. przesylki poleconej :D
to tak jak ja ;)

pocztowy problem

14 paź 2013 - 21:51:14

A czemu przesyłka czemu została wysłana na stary adres?

pocztowy problem

14 paź 2013 - 21:53:05

Miała identyczna sytuację - po pierwsze najpierw spróbuj skontaktować się z tymi ludźmi w sprawie paczki. Jak będę problemy, idziesz na pocztę, która była końcowym przystankiem twojej paczki i poproś o kierownika placówki i opowiedz sytuację. Jak tak zrobiłam, i sprawa zakończyła się przeprosinami ze strony listonosza bo na protokole odbioru nie było mojego nazwiska. Listonoszka załatwiła, że paczkę otrzymałam :)

pocztowy problem

14 paź 2013 - 21:52:40

Cytat
slodkaistotka
Cytat
xxRoSeSxx
Cytat
kamakajka
z tego co wiem poczta nie miała prawa wydać przesyłki - po to sprawdzają dowody i spisują dane

jeszcze nie spotkalam sie z tym, zeby listonosz sprawdzał komuś dowód przy wydawaniu np. przesylki poleconej :D
to tak jak ja ;)

z tym, ze listonosz wydał ją pod adres który był wskazany nic nie zrobisz - nie ma on obowiązku a nawet nie wiem czy ma prawo żądać od danej osoby dowodu torzsamosci.. moze i ma - jednak ja się z tym jak pisałam wyżej, jeszcze nie spotkałam :P

Pytanie tylko dlaczego ta przesyłka trafiła pod zły adres? Nie piszesz co to była za paczuszka - jeśli np. z szafy i to dziewczyna użyła złego adresu to ona powinna Ci to jakoś zrekompensować jeśli paczuszka się nie znajdzie.. :)

pocztowy problem

14 paź 2013 - 21:56:51

Cytat
xxRoSeSxx
Cytat
slodkaistotka
Cytat
xxRoSeSxx
Cytat
kamakajka
z tego co wiem poczta nie miała prawa wydać przesyłki - po to sprawdzają dowody i spisują dane

jeszcze nie spotkalam sie z tym, zeby listonosz sprawdzał komuś dowód przy wydawaniu np. przesylki poleconej :D
to tak jak ja ;)

z tym, ze listonosz wydał ją pod adres który był wskazany nic nie zrobisz - nie ma on obowiązku a nawet nie wiem czy ma prawo żądać od danej osoby dowodu torzsamosci.. moze i ma - jednak ja się z tym jak pisałam wyżej, jeszcze nie spotkałam :P

Pytanie tylko dlaczego ta przesyłka trafiła pod zły adres? Nie piszesz co to była za paczuszka - jeśli np. z szafy i to dziewczyna użyła złego adresu to ona powinna Ci to jakoś zrekompensować jeśli paczuszka się nie znajdzie.. :)
listonosz, mogl wydac ja pod wskazanym adresem, ale komus kto tam byl zameldowany... nie zmienilam adresu do wysylki na szafie... moja glupota

pocztowy problem

14 paź 2013 - 23:18:26

no ciekawe co z tego wyjdzie ,jestem za tym by każda korespondencja była do rąk własnych ,po okazaniu dowodu osobistego ,są w życiu różne sytuacje np. skłócone rodzeństwo ,gdzie adres jest ten sam (prawidłowy ) jeden z nich odbiera przesyłkę i nie oddaje i co wtedy ? Dają przesyłki wszystkim nawet sąsiadom ,a czasami rzecz z przesyłki jest potrzebna pilnie np. na wesele , sąsiadka odbierze gdzie w między czasie wyjedzie na weekend i wtedy zaczyna się gorączka .Jestem za tym by było jednak do rąk własnych i na każdej przesyłce powinien być zapisany telefon do nadawcy i adresata i byłoby po problemie ;)

pocztowy problem

15 paź 2013 - 00:28:41

Cytat
victoriafashion1
no ciekawe co z tego wyjdzie ,jestem za tym by każda korespondencja była do rąk własnych ,po okazaniu dowodu osobistego ,są w życiu różne sytuacje np. skłócone rodzeństwo ,gdzie adres jest ten sam (prawidłowy ) jeden z nich odbiera przesyłkę i nie oddaje i co wtedy ? Dają przesyłki wszystkim nawet sąsiadom ,a czasami rzecz z przesyłki jest potrzebna pilnie np. na wesele , sąsiadka odbierze gdzie w między czasie wyjedzie na weekend i wtedy zaczyna się gorączka .Jestem za tym by było jednak do rąk własnych i na każdej przesyłce powinien być zapisany telefon do nadawcy i adresata i byłoby po problemie ;)

dla chcącego nic trudnego. Jest opcja na poczcie wyłania listu do rąk własnych, tylko to już trzeba więcej zapłacić, więc mało kto z tego korzysta, no chyba że są to bardzo ważne dokumenty, a nie ciuchy z szafy...

pocztowy problem

15 paź 2013 - 00:34:01

Cytat
slodkaistotka

listonosz, mogl wydac ja pod wskazanym adresem, ale komus kto tam byl zameldowany... nie zmienilam adresu do wysylki na szafie... moja glupota
No nie, to nie tak działa :) Listonosz wydaje adresatowi lub osobie pełnoletniej mieszkającej z adresatem. Skoro oni tam mieszkają, a Ty podajesz ten adres jako adres do korespondencji, to ze strony poczty wszystko jest ok. Niestety ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

mózg na ścianie