Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

depilacja i wyrwana skóra :(

23 sie 2013 - 09:14:01

Hej dziewczyny nie wiem co mam zrobić.
Mama mojej koleżanki jest kosmetyczką, ogólnie jest dobra w tym co robi.
Ostatnio przed wakacjami mi wydepilowała nogi woskiem i teraz. To moja druga depilacja w życiu.

Mam taki problem, że mam delikatna skóre - bardzo sztywne i grube włoski na udach i bikini.
Jak depilowała mi łydki, spoko, jakies tam czerwone kropeczki sie dwa dni utrzymuja, i tyle. Tak samo na górnej częsci ud czy tylnej.

Niestety problem jest w wewnętrznej części ud i bikini... Mam tam jakby to powiedzieć mniej napiętą skórę, taka galareta hehe. No i znowu jak i 1 jak i 2 depilacji wyrwała mi się pierwsza warstwa skóry zły ( razem z moją opalenizną :X )
Nie wiem co już robić, ona każe mi napinać ręka skóre w tych miejscach, albo na maksa wyciągałam nogę, żeby napiąć skrórę czasem to dawało efekt, ale zauważyłam, że skóra mi się wyrywa wtedy wtedy kiedy, kiedy ona to zrobi delikatnie wolniej ( przez jakby tą galaretowatą skórę)

Czy wam też sie takie cos zdaża?
Teraz w okolicach bikini wygląda jakby mnie któś zgwałcił nie dość, że będe miała teraz tam ciemniejsze gojące się miejsce, to jeszcze w jednym tak poszło, ze pojawiły sie takie czerwono fioletowe krwinki na całej długości, pewnie będą kilka dni schodzić.....

No już nie muszę chyba pisać jaki ból przy tym towarzyszył ;(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-23 09:15 przez lewoprawo.

depilacja i wyrwana skóra :(

23 sie 2013 - 09:20:24

matko jedyna jak przeczytałam że wyrwała ci się skóra to aż słabo mi się zrobiło.Nawet nie chce myśleć jak to bolało i jak to wygląda.

depilacja i wyrwana skóra :(

23 sie 2013 - 09:27:03

Cytat
maa_dzia
matko jedyna jak przeczytałam że wyrwała ci się skóra to aż słabo mi się zrobiło.Nawet nie chce myśleć jak to bolało i jak to wygląda.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-23 09:27 przez kara2606.

depilacja i wyrwana skóra :(

23 sie 2013 - 09:28:47

Ja mam dokładnie te same problemy w tych samych miejscach. Walczę z tym od kilkunastu lat i niestety nic nie pomaga. Pozostaje maszynka do golenia :(

depilacja i wyrwana skóra :(

23 sie 2013 - 09:28:50

wiesz, ale nie jakaś gruba :D krwi nie leciała :P Poprostu ta taka najcieńsza :) Narazie mam teraz tam różowe, ale jak miałam tak przed wyjazdemi sie opalałam, to pozniej w tych miejscach miałam brązowe, i dziwnie to wyglądało :( a szczególnie przy majtkach, jak stałam na basenie, przypoatrywało mi się dwoch jakichś 17latkow i widzialamze patrzą w krocze i gadają na temat tych ciemnych plam...

depilacja i wyrwana skóra :(

23 sie 2013 - 09:48:28

Raczej naskórek Ci "zerwała", nie skórę, Matko Boska :D
Ja bym chyba zrezygnowała z usług takiej kosmetyczki... W końcu powinna być fachowcem i wiedzieć jak zrobić, żeby nie było kuku- zapisz się do innej(znajdź jakąś dobrą), powiedz o swoim problemie i zobaczysz, czy też Ci zrobi krzywdę

depilacja i wyrwana skóra :(

23 sie 2013 - 09:54:28

Dokładnie, zmień kosmetyczkę :D Zresztą wosk to chyba nieszczególnie dobra metoda depilacji delikatnej skóry...

depilacja i wyrwana skóra :(

23 sie 2013 - 09:55:21

Cytat
astaldi
Raczej naskórek Ci "zerwała", nie skórę, Matko Boska :D
Ja bym chyba zrezygnowała z usług takiej kosmetyczki... W końcu powinna być fachowcem i wiedzieć jak zrobić, żeby nie było kuku- zapisz się do innej(znajdź jakąś dobrą), powiedz o swoim problemie i zobaczysz, czy też Ci zrobi krzywdę

depilacja i wyrwana skóra :(

23 sie 2013 - 09:58:22

Cytat
majka51
Dokładnie, zmień kosmetyczkę :D Zresztą wosk to chyba nieszczególnie dobra metoda depilacji delikatnej skóry...

wiesz co ja mam problem z wrastaniem włoskow, po goleniu mam masakre a na drugi dzień, pełno wyprysków od wrośniętych włoskow, na laser mnie nie stac a tu poprostu jak wydepilowałam się na wyjazd nad morze... Taka ulga, mogłam sie 4 dni nie golić, pozniej lekko musialam bo nie wszystkie wloski poszly z woskiem, ale i tak przy odrastaniu mialam tylko pojedyncze krostki na udach .

Wiem dziewczyny, że jest nowa metoda wosku, jest to taki żel, nakłada się go na ciepło na sktóre, czekamy jak stwardnieje i odrywamy. On podobnoi wyrrywa nawet najkrótsze włoski i do tego jest prawie bezbolesny. Tylko gdzie to kupic??

depilacja i wyrwana skóra :(

23 sie 2013 - 10:00:17

Mam podobnie bardzo cieńką skórę a włoski grube i to właśnie w tych miejschach co ty. Po pierwsze sądzę, że taka kosmeyczka to nie kosmetyczka więc napewno nie pozwól drugi raz na takie coś. A po drugie moja mama kupiła mi w aptece na zaczerwienienia,blizny, itp. Mediderm, właśnie dla osób z bardzo łagodną skórą na takie problemy. :) a kosztuje nie więcej niż 10 zł. chyba

depilacja i wyrwana skóra :(

23 sie 2013 - 10:01:23

Cytat
lewoprawo

wiesz co ja mam problem z wrastaniem włoskow, po goleniu mam masakre a na drugi dzień, pełno wyprysków od wrośniętych włoskow, na laser mnie nie stac a tu poprostu jak wydepilowałam się na wyjazd nad morze... Taka ulga, mogłam sie 4 dni nie golić, pozniej lekko musialam bo nie wszystkie wloski poszly z woskiem, ale i tak przy odrastaniu mialam tylko pojedyncze krostki na udach .
Przy goleniu z włosem tak masz?
A czemu nie depilator? Jak traktowałam sobie skórę woskiem (czyli chemią) to też miałam różne sensacje ;)

depilacja i wyrwana skóra :(

23 sie 2013 - 10:08:15

Cytat
majka51
Cytat
lewoprawo

wiesz co ja mam problem z wrastaniem włoskow, po goleniu mam masakre a na drugi dzień, pełno wyprysków od wrośniętych włoskow, na laser mnie nie stac a tu poprostu jak wydepilowałam się na wyjazd nad morze... Taka ulga, mogłam sie 4 dni nie golić, pozniej lekko musialam bo nie wszystkie wloski poszly z woskiem, ale i tak przy odrastaniu mialam tylko pojedyncze krostki na udach .
Przy goleniu z włosem tak masz?
A czemu nie depilator? Jak traktowałam sobie skórę woskiem (czyli chemią) to też miałam różne sensacje ;)

depilator mam w domu, po deplatorze jak zaczely odrastac wloski, przez miesiac musialam chodzic w spodniach... nawet nie chce sobie tego przypominac :|
a golenie z włosem? Daj spokoj, przeciez przy takich czarnych i grubych wszystko zostaje przy skorze , nie da rady :)

depilacja i wyrwana skóra :(

23 sie 2013 - 10:12:40

Wyrywanie naskórka przy depilacji woskiem jest spowodowane:
1. czasami wolniejszym odrywaniem
2. przede wszystkim opaloną i lekko wysuszoną skórą
3. mocniejszymi włoskami w tych miejscach
4. mało napiętą skórą przy depilacji lub "chrostkami" na skórze (skóra powinna być gładka, bez zmarszczeń, przesuszeń itp.)

Zejdzie ;)
Ale przed kolejną depilacją woskiem radzę dobrze nawilżać skórę.
A kosmetyczka smarowała czymś nogi przed depilacją? Przed samą depilacją woskiem dobrze jest nasmarować skórę "czymś sypkim" - w stylu pudru dla dzieci ;)



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-23 10:17 przez HELENA5.

depilacja i wyrwana skóra :(

23 sie 2013 - 10:25:12

Cytat
HELENA5
Wyrywanie naskórka przy depilacji woskiem jest spowodowane:
1. czasami wolniejszym odrywaniem
2. przede wszystkim opaloną i lekko wysuszoną skórą
3. mocniejszymi włoskami w tych miejscach
4. mało napiętą skórą przy depilacji lub "chrostkami" na skórze (skóra powinna być gładka, bez zmarszczeń, przesuszeń itp.)

Zejdzie ;)
Ale przed kolejną depilacją woskiem radzę dobrze nawilżać skórę.
A kosmetyczka smarowała czymś nogi przed depilacją? Przed samą depilacją woskiem dobrze jest nasmarować skórę "czymś sypkim" - w stylu pudru dla dzieci ;)

No to z tego co piszesz to 1, 3 i 4.
Własnie przy tych miejscach miała tez niewygodny kąt do wyrywania, stad czasem wlasnie robila to jakby wolniej, bo reka jej np zle poleciala, wtedy wlasnie zerwal sie naskorek. a przed depilacja niczym nie smarowała.

Głupio mi jej powiedzieć, ze nie bede do niej chodzć, bo to mama mojej przyjaciolki, ktora jest dla mnie jak ciotka, nie powiem jej, sory ciocia jestes beznadziejna nie bede do Ciebie chodzić... do tego robi mi to za darmo.
Depiluje mi też ręce, teraz jak depilowala wszysto poszło ok, ale na 1 depilacji w miejscu gdzie pobiera sie krew (w zgięciu), tez mi poszly krwinki fioletowo czerwone, bo rowniez zle jej poszla reka, tam co prawda nie mialam wloskow, ale tak niechcacy posmarowala woskiem
Ale z kolei jak mam myslec ze tak bedzie za kazdym razem...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-23 10:27 przez lewoprawo.

depilacja i wyrwana skóra :(

23 sie 2013 - 10:43:13

Cytat
lewoprawo
Cytat
HELENA5
Wyrywanie naskórka przy depilacji woskiem jest spowodowane:
1. czasami wolniejszym odrywaniem
2. przede wszystkim opaloną i lekko wysuszoną skórą
3. mocniejszymi włoskami w tych miejscach
4. mało napiętą skórą przy depilacji lub "chrostkami" na skórze (skóra powinna być gładka, bez zmarszczeń, przesuszeń itp.)

Zejdzie ;)
Ale przed kolejną depilacją woskiem radzę dobrze nawilżać skórę.
A kosmetyczka smarowała czymś nogi przed depilacją? Przed samą depilacją woskiem dobrze jest nasmarować skórę "czymś sypkim" - w stylu pudru dla dzieci ;)

No to z tego co piszesz to 1, 3 i 4.
Własnie przy tych miejscach miała tez niewygodny kąt do wyrywania, stad czasem wlasnie robila to jakby wolniej, bo reka jej np zle poleciala, wtedy wlasnie zerwal sie naskorek. a przed depilacja niczym nie smarowała.

Głupio mi jej powiedzieć, ze nie bede do niej chodzć, bo to mama mojej przyjaciolki, ktora jest dla mnie jak ciotka, nie powiem jej, sory ciocia jestes beznadziejna nie bede do Ciebie chodzić... do tego robi mi to za darmo.
Depiluje mi też ręce, teraz jak depilowala wszysto poszło ok, ale na 1 depilacji w miejscu gdzie pobiera sie krew (w zgięciu), tez mi poszly krwinki fioletowo czerwone, bo rowniez zle jej poszla reka, tam co prawda nie mialam wloskow, ale tak niechcacy posmarowala woskiem
Ale z kolei jak mam myslec ze tak bedzie za kazdym razem...


Miejsca, o których piszesz, to raczej nie były przesuszone, ale chyba skóra mało napięta.
A kosmetyczka nie naciągała Ci skóry przy odrywaniu? Powinna. Może odrywała też zbyt duże fragmenty, zamiast robić to po mniejszym kawałku.
Na zgięciach u rąk skóra jest bardzo delikatna, więc chyba często się tak dzieje ;/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Aero internet