Obecnie rozmawiamy o:

Angielski

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jestem w trakcie zakupu okularów korekcyjnych i zwiedzilam dzis z 10 optyków. Ceny niektorych kosmos, znalazlam tylko kilka par, ktore sie nadaja dla mnie;)
Spodobaly mi sie jedne, ale koszt samych oprawek to 520zł. Znalazlam identyczne w kilku optykach internetowych za cenę duuuuzo niższą - 329zł i 359zł, 200zł piechotą nie chodzi.
Zamawiałyscie kiedys kompletne okulary przez net? jak jest z doborem itp.?

Kiedyś miałam zamawiać,ale ostatecznie poszłam do optyka bo stwierdziłam że pewniej :)

nie wiem, czy dobrze zrozumiałam ale skoro są takie same jak u optyka, to je mierzyłaś tak? Więc wydaje mi się ze nie powinno być problemu, szkła takie jak przepisał Ci okulista a oprawki przymierzone w salonie? :) Tylko oby to była zaufana strona

ja mam zamiar kupić oprawki Ray Ban i też zastanawiam się, czy nie zamówić w necie, ale planuje najpierw zmierzyć u optyka ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-12 18:36 przez LuxLuxBaby.

Osobiście nie, ale bliska mi osoba kupowała przez internet. Zero problemów. Tym bardziej jesli takie mierzylas. A zawsze masz 30 dni na oddanie.

ja bym nie ryzykowała.

Kupuję okulary korekcyjne w zasadzie od urodzenia, zawsze kupuję w salonie optycznym, kupiłam nowe jakiś tydzień temu w Inter Optyku i chyba nie zdecydowałabym się kupować przez internet. No ewentualnie jeżeli wcześniej przymierzyłabym je, no to może wtedy bym się zdecydowała. Jeżeli jesteś pewna, że to te same no to myślę, że jeżeli str jest pewna nie będzie problemu, szkła i tak wprawi optyk i wyprofiluje też same oprawki żeby idealnie leżały.

no wlasnie wszystko u optyka pomierzylam, mam spisany model, szerokosc, wszystkie wymiary itp., problem jest tylko z pd, czyli rozstawem zrenic bo pani doktor nie raczyla mi wpisac na recepcie;) ale to tez mozna samemu podobno zmierzyc;)
tylko zastanawiam sie nad szkłami, jakie są dobre i czy rzeczywiscie warto inwestowac w niewiadomo jak drogie, jestem krotkowidzem z malą wadą, plus astygmatyzm na jedno oko, kiedys jak kupowalam okulary byly zwykle szkla i tyle, a teraz takie udziwnienia;)

Cytat
ewelajna92
Kupuję okulary korekcyjne w zasadzie od urodzenia, zawsze kupuję w salonie optycznym, kupiłam nowe jakiś tydzień temu w Inter Optyku i chyba nie zdecydowałabym się kupować przez internet. No ewentualnie jeżeli wcześniej przymierzyłabym je, no to może wtedy bym się zdecydowała. Jeżeli jesteś pewna, że to te same no to myślę, że jeżeli str jest pewna nie będzie problemu, szkła i tak wprawi optyk i wyprofiluje też same oprawki żeby idealnie leżały.

no wlasnie ja mowie o zakupie kompletnych okularow przez net, lacznie ze szklami, a nie zakup samych oprawek



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-12 18:41 przez kashvi.

Cytat
kashvi
no wlasnie wszystko u optyka pomierzylam, mam spisany model, szerokosc, wszystkie wymiary itp., problem jest tylko z pd, czyli rozstawem zrenic bo pani doktor nie raczyla mi wpisac na recepcie;) ale to tez mozna samemu podobno zmierzyc;)
tylko zastanawiam sie nad szkłami, jakie są dobre i czy rzeczywiscie warto inwestowac w niewiadomo jak drogie, jestem krotkowidzem z malą wadą, plus astygmatyzm na jedno oko, kiedys jak kupowalam okulary byly zwykle szkla i tyle, a teraz takie udziwnienia;)
Cytat
ewelajna92
Kupuję okulary korekcyjne w zasadzie od urodzenia, zawsze kupuję w salonie optycznym, kupiłam nowe jakiś tydzień temu w Inter Optyku i chyba nie zdecydowałabym się kupować przez internet. No ewentualnie jeżeli wcześniej przymierzyłabym je, no to może wtedy bym się zdecydowała. Jeżeli jesteś pewna, że to te same no to myślę, że jeżeli str jest pewna nie będzie problemu, szkła i tak wprawi optyk i wyprofiluje też same oprawki żeby idealnie leżały.

no wlasnie ja mowie o zakupie kompletnych okularow przez net, lacznie ze szklami, a nie zakup samych oprawek

W taki razie musisz sama zdecydować, czy kupowac całkowicie gotowe okulary przez neta czy w salonie. Masz taką samą wadę jak ja, mi zmierzono wszystko u optyka i okulary są idealnie dopasowane, nie wiem jak samemu zmierzyć rozstawienie źrenić mi to mierzono jakimś sprzętem:P a takowego nie mam :D. Ja osobiście polecam szkłka z antyrefleksem, jeżeli prowadzisz samochód pomaga to w prowadzeniu samochodu po zmroku no i ogólnie komfort widzenia jest wg mnie lepszy jak w zwykłych szkłach. Mam już drugie okulary z antyrefleksem i na pewno zawsze będe już takie kupować.

ewelajna a jakie masz szkła? bo jest kilka rodzajow, a sama nie wiem jakie najlepiej kupowac, są jakies organiczne, poliwęglanowe itp

W Fielmannie jest jakaś promocja teraz na okulary korekcyjne.
Masz 3 lata gwarancji, oprawki kosztują jakieś 70 zeta, nie wiem, iole by kosztowały ze szkłami. To chyba też zależałoby od ich mocy.

chcesz kupic same oprawki, czy juz ze szkłąmi przez internet? No wiesz problem jest taki ze musisz je przymierzyc a oni muszą Tobie ospowiednio za uszami powyginać. Po drugie jak uwazasz, że drogie sa oprawki w salonie to kup same przez internet a potem oddaj w salonie zeby szkła do nich zrobili. Jeśli chodzi o koszt szkieł to sama ostatnio chodziłam i wszedzie jest mniej wiecej podobnie, w zaleznosci od tego co chcesz w ramach oferty. A oprawki mozna kupic taniej, sama mam 130 zł wiec wystarczy sie rozejrzeć.

za swoje dałam 350 zł razem z oprawkami. Mam antyfefleks i cieniowanie1.61 i tyle mi bajerów wystarczy.

no kochana jak masz astygmatyzm to chyba szkła tak czy siak sa drozsze.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-07 16:38 przez truskawka_ang.

Mozesz zamowic oprawki przez neta,a szkla potem dokupic w salonie.

daruj sobie szkła korekcyjne przez internet po 1 optyk musi znać twój rozstaw oczu ,po 2 dopasowac do kształtu twarzy , po 3 końcówki muszą dobrze leżeć przy uszach a po 4 optyk dobiera ci szkła .

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 2/5

Bardzo mi się podoba cennik jaki mają za oprawki i szkła na stronie www.trendyokulary.pl. Można zaoszczędzić nawet kilka razy. Ja potrzebuję szkieł -5, i takie właśnie tutaj mi dobrali, a powiem szczerze, że wyglądają na bardzo cienkie. To duży plus.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaki telefon wybrać?