Obecnie rozmawiamy o:

Pediatra Kielce

gorący temat

Meble do sypialni

godzinę temu

Monitoring domu

godzinę temu

Treningi i dieta keto

dzisiaj o 14:02

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 6 7 8 -->

Moja mama - nic nie robi!

25 cze 2013 - 19:26:56

Mam 16 lat - idę teraz do liceum po wakacjach i mam problem z mamą, ona nic nie robi. Gdy trzeba sprzątać to ona wiecznie jest zmęczona i nie da rady. Teraz już mam wolne nie ma szkoły to robię co się da, zmywam podłogi odkurzam wycieram kurze, robię coś do jedzenia. A mama? kompletnie nic, nawet jak koszę trawę to sobie postawi krzesełko i mówi "tu jest źle, tam źle", ale żeby sama coś zrobiła to wielka tragedia dla niej. Jakoś w marcu zdjęłam firankę uprałam ją, umyłam okno i miałam razem z tatem powiesić tą firankę, do tego trzeba było wynieść dywan i wytrzeoać - dobra zrobimy to oboje więc mówimy mamie że jak my będziemy trzepać dywan to ona w tym czasie odkurzy podłogę. Przychodzimy po 15 minutach nawet odkurzacza nie wzięła tylko posżła zapalić papierosa. Dziś strasznie mnie wkurzyła, wczoraj zdjęłam firankę, uprałam ją umyłam okno i dziś miałam zmiar powiesić tą firankę, ale rano nie miałam czasu bo zmywałam podłogę w całym domu, sprzątałam w łazience, umyłam kuchenkę i musiałam jechać do miasta - mam swoje sprawy. Mama miała w tym czasie wyprasować firankę, przychodzę po 3 godzinach firanka nawet nietknięta, obiad nie zrobiony. Jak z nią rozmawiać?

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

Moja mama - nic nie robi!

25 cze 2013 - 19:29:03

nie wiem czemu mówisz mamie co ma robić.... pewnie dla tego nic nie robi, bo ie chce żebyś się rządziła.

Moja mama - nic nie robi!

25 cze 2013 - 19:30:46

Cytat
klasiula
nie wiem czemu mówisz mamie co ma robić.... pewnie dla tego nic nie robi, bo ie chce żebyś się rządziła.
Po prostu powiedziałam że muszę wyjść więc niech mi pomoże. Rządzę się bo sprzątam w domu? Nie lubię jak jest brudno.

Moja mama - nic nie robi!

25 cze 2013 - 19:31:33

mmm może jest na coś chora i nie ma siły? albo jest leniem

Moja mama - nic nie robi!

25 cze 2013 - 19:31:43

yyyyyyyyyyyy?
Twoja mama ma problemy zdrowotne jakieś???
czy jest po prostu leniwa?

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

Moja mama - nic nie robi!

25 cze 2013 - 19:32:46

Cytat
marina_diamond
Cytat
klasiula
nie wiem czemu mówisz mamie co ma robić.... pewnie dla tego nic nie robi, bo ie chce żebyś się rządziła.
Po prostu powiedziałam że muszę wyjść więc niech mi pomoże. Rządzę się bo sprzątam w domu? Nie lubię jak jest brudno.

rządzisz się bo mówisz jej co ma robić.... no bez przesady zaczęłaś coś robić to skończ,a nie chcesz żeby ona to dokończyła.Jakby chciała to by sama to zrobiła, nikt dorosłej osobie nie musi mówić co ma robić.

Moja mama - nic nie robi!

25 cze 2013 - 19:33:12

Cytat
mi_yoshi
mmm może jest na coś chora i nie ma siły? albo jest leniem
Razem z tatą chodzimy z nią do lekarzy którzy mówią że nic jej nie jest, że to zdrowa kobieta i powinna robić coś bo jak będzie siedziała w miejscu to na pewno nie będzie miała siły

Moja mama - nic nie robi!

25 cze 2013 - 19:33:28

Cytat
klasiula
nie wiem czemu mówisz mamie co ma robić.... pewnie dla tego nic nie robi, bo ie chce żebyś się rządziła.

bezsensu gadasz, co to za matka która w chałupie nic nie robi?
co to za przykład dla córki?
daj spokój

Moja mama - nic nie robi!

25 cze 2013 - 19:34:14

myśle ze powinnaś powiedzieć to mamie co nam napisałaś bo my nie znany dokładnie jaka jest sytuacja i trudno oceniać

Moja mama - nic nie robi!

25 cze 2013 - 19:34:18

Tak od zawsze było? Może przyzwyczaiła się że ty wszystko robisz :P

Moja mama - nic nie robi!

25 cze 2013 - 19:34:25

To się wyprowadź, albo sprzątaj tylko swoje terytorium czytaj pokój i sama się w końcu ogarnie, może przechodzi menopauzę albo ma depresję.

Moja mama - nic nie robi!

25 cze 2013 - 19:34:42

A czy w czasach Twego dziecistwa dom był zapuszczony i brudny? Skąd umiesz zadbać o dom i masz nawyk sprzątania? Może mama źle znosi upały, może jej szwankuje serce lub ma nadciśnienie? Mama to nie perpetuum mobile.

Moja mama - nic nie robi!

25 cze 2013 - 19:34:47

Cytat
klasiula
Cytat
marina_diamond
Cytat
klasiula
nie wiem czemu mówisz mamie co ma robić.... pewnie dla tego nic nie robi, bo ie chce żebyś się rządziła.
Po prostu powiedziałam że muszę wyjść więc niech mi pomoże. Rządzę się bo sprzątam w domu? Nie lubię jak jest brudno.

rządzisz się bo mówisz jej co ma robić.... no bez przesady zaczęłaś coś robić to skończ,a nie chcesz żeby ona to dokończyła.Jakby chciała to by sama to zrobiła, nikt dorosłej osobie nie musi mówić co ma robić.
Gdybym nic nie robiła to nikt by nie zrobił... wcześniej przez kilka lat mój ojciec mył okna albo wieszał firanki z pomocą babci.

Moja mama - nic nie robi!

25 cze 2013 - 19:35:03

na lenistwo nie ma rady niestety
a Twoja mam - bez obrazy - jest mega leniem z tego co piszesz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-25 19:35 przez myszkins.

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

Moja mama - nic nie robi!

25 cze 2013 - 19:36:21

Cytat
mzap88
Cytat
klasiula
nie wiem czemu mówisz mamie co ma robić.... pewnie dla tego nic nie robi, bo ie chce żebyś się rządziła.

bezsensu gadasz, co to za matka która w chałupie nic nie robi?
co to za przykład dla córki?
daj spokój

to że nic nie robi,to już inna sprawa. Ale to że córka każe jej coś zrobić, to przesada.Autorka nie musi sprzątać całego domu, niech sobie podzieli,ona swój pokój, łazienkę i np. korytarz, a resztę niech zostawi, mamie zacznie bałagan przeszkadzać posprząta sama resztę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Portal - jedno wielkie rozczarowanie