Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pralka wirówka

21 mar 2013 - 12:15:44

Dziewczyny jak się używa pralki wirówki? Do tej pory korzystałam tylko z pralek automatycznych, jednak w nowym mieszkaniu jest wirówka o.O W internecie szukałam informacji i pisano, że ręcznie do niej się wodę wlewa i wylewa. Zapytałam współlokatorki na temat naszej wirówki to powiedziała, że wrzuca się do niej mokre ciuchy, wiruje i podstawia miskę pod otwór, aby woda się wylała. Nie dopytywałam o więcej, bo nie chciałam wyjść na idiotkę. Czy to oznacza, że ja po prostu mam zrobić pranie ręczne i do pralki wrzucić tylko na wirowanie?

Pralka wirówka

21 mar 2013 - 12:19:48

Ale że jak? Masz wirówkę takiego starego typu? bo jeśli tak to jest tak jak ci mówiła koleżanka:)

Pralka wirówka

21 mar 2013 - 12:21:21

Moi rodzice mają osobno pralkę i osobno wirówkę :D Wygląda to tak, że robisz pranie (ręczne, lub w pralce bez wirowania) i mokre przerzucasz do wirówki (nie wiem jak w twojej, ale u moich rodziców jest właśnie taki wylot-jakby rynna na dole i tam się podstawia jakąś miskę, bo tam jest odwirowywana woda) i zaciągasz wajchę żeby się kręciło, tak z minutkę, dwie i volia! Wodę z miski wylać, ciuchy powiesić.

Pralka wirówka

21 mar 2013 - 12:21:28

Spytaj dokładnie współlokatorki, albo poproś, żeby Ci pokazała co i jak. No chyba, że masz dostęp do instrukcji obsługi (ewentualnie zobacz czy nie ma w necie instrukcji tego modelu, który posiadacie). Na idiotkę nie wyjdziesz:) Sama zanim zacznę z czegoś korzystać to czytam instrukcje, żeby czegoś nie pomieszać;)

Pralka wirówka

21 mar 2013 - 12:23:21

Tak,pranie reczne a pozniej do wirowki,zamykasz klapke,najlepiej przytrzymac jak sie rozpedza i tyle

Pralka wirówka

21 mar 2013 - 12:24:36

Nie będę pytać, bo już teraz patrzyła na mnie jak na głąba :D Jak czytałam w internecie instrukcję obsługi różnych wirówek to byłam święcie przekonana, że wirówka też pierze :D A tu jest tak jak mówi sethesa - jakiś wylot na dole. Dżizas czyli czeka mnie ręczne pranie dżinsów. Koszmar.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-21 12:25 przez Vagin.

Pralka wirówka

21 mar 2013 - 12:34:30

Cytat
Vagin
Nie będę pytać, bo już teraz patrzyła na mnie jak na głąba :D Jak czytałam w internecie instrukcję obsługi różnych wirówek to byłam święcie przekonana, że wirówka też pierze :D A tu jest tak jak mówi sethesa - jakiś wylot na dole. Dżizas czyli czeka mnie ręczne pranie dżinsów. Koszmar.


A nie masz oddzielnie pralki?
Dziewczyny już Ci napisały jak to się robi. Sama u mamy mam i pralke automatyczną i oddzielnie stoi wirówka. Teraz nie mam wirówki, bo mieszkam poza domem i mocno ubolewam. Lubiłam robić sobie drobne pranie ręczne i hop do wirówki, zawsze to oszczędzało mój czas niż godz prania w automacie.

Pralka wirówka

21 mar 2013 - 12:35:42

Cytat
Valentynka
A nie masz oddzielnie pralki?

Niestety :(


Dzięki dziewczyny za pomoc!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mąż mnie bije! - nikt777