Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:01:09

Wróciłam do Krakowa po kilku miesiącach nieobecności, wsiadam w tramwaj, kasuje bilet i trafiłam na kontrolę biletową. Okazało się, że od stycznia są zmienione bilety i te które miałam w portfelu z poprzedniego roku są nieważne! Dostałam mandat 240 zł... Czy któraś z was nie ma przypadkiem biletu skasowanego dzisiaj (5 marca) przed godziną 13:30?

Byłam dzisiaj w mpk i anulowali mi ten mandat ze względu na to, że to było pierwszy raz :) Zapłaciłam tylko opłatę 10 zł za anulowanie i 1,9 zł za bilet :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-06 23:49 przez mpkk.

zweryfikowana
Posty: 2.295
Ostrzeżenia: 1/5

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:03:28

Pomogłabym, ale ja mam semestralny.

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:05:23

ja tez bym pomogła, ale mam miesięczny.
współczuje dostania mandatu ! może jeszcze coś wykombinujesz :)

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:05:25

A na biletach nie wybija jeszcze numeru autobusu przypadkiem czy coś?

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:06:56

Bilety są czasowe w Kakowie, więc mogłam skasować bilet w innym autobusie a potem się przesiąść.

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:07:51

No i co Ci to niby da? Wmówisz mpk, że skasowałaś bilet w autobusie ale nie miałaś go przy sobie?

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:08:56

Mogłam mieć ale nie znaleźć w torebce itd.

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:08:59

To Ci nic nie da, podstawą do umorzenia mandatu są tylko bilety imienne. Swoją drogą mandat 240zł to jakiś kosmos, w Łodzi jest 70-100...

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:09:03

albo że podli kanarzy zrobili szwindel..

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:11:09

Cytat
Zuosnica
To Ci nic nie da, podstawą do umorzenia mandatu są tylko bilety imienne. Swoją drogą mandat 240zł to jakiś kosmos, w Łodzi jest 70-100...

240 zł i to studencki, to ciekawe ile normalny...

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:13:07

Zuośnica w Łodzi jest 200 zł. I raczej nie istnieje "mandat studencki".

Ja już raczej bym pisała odwołanie, że nie wiedziałam że zmieniły się bilety i skasowałam stary, oczywiście z załączeniem tego biletu.

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:13:39

MPK w Krakowie to jest jeden wielki cyrk! Z nimi ciężko walczyć, a kanary to prawdziwe chamy... sama miałam z nimi przygodę i aż szkoda gadać. Zawsze coś wymyślą. A z biletami też szaleją, ciągle podwyżki, że nie idzie nadążyć... Bardziej opłaca się chodzić na piechotę, jeździć rowerem mimo braku ścieżek albo nawet małym autem, które bardzo mało pali - przynajmniej nie trzeba się denerwować na ten cyrk...

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:14:35

w Łodzi jest 70 i 200 jak nie zapłacisz w ciągu tygodnia, więc nie jest tak pięknie :D

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:16:34

mpkk, no ewidentnie trafiłaś na chamskich kontrolerów, bo ja ostatnio miałam identyczną sytuację tylko, że w Łodzi właśnie. Miałam w kurtce bilet sprzed może 3-4 m-cy więc nie kupowałam nowego tylko wsiadłam do tramwaju, kontrola i panowie mi mówią, że bilet już dawno nieważny, ich cena wzrosła o 10gr. Wytłumaczyłam, że nie jestem z Łodzi i zawsze jeżdżę na bilet (bo tak robię) i nie miałam pojęcia o zmianie biletów, przecież gdybym miała nie kasować to nie kasowałabym w ogóle. Na szczęście zrozumieli i mnie puścili a ja pobiegłam do kiosku po nowe bilety;)

Ale tak jak pisałam wcześniej, nie dasz rady normalnym biletem anulować mandatu, musi być imienny, nie może być nawet migawka na okaziciela.

Cytat
gala-gradiva
Zuośnica w Łodzi jest 200 zł.
Jeszcze rok temu było 70zł jeśli zapłaci się w ciągu 7 dni a jak nie to 100zł. Wiem, bo dostałam w nocnym, kierowca "nie miał wydać" a sklepy nieczynne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-05 23:18 przez Zuosnica.

Mpk kraków brak biletu pomocy!

05 mar 2013 - 23:18:21

Słuchaj nie wiem, czy ogłaszałaś się tu : https://www.facebook.com/SpottedMPKKrakow?fref=ts spróbuj i tu https://www.facebook.com/KrakowSprzedamkupieBilet?fref=ts Życzę powodzenia, ale niestety sama nie miałam dziś biletu w rękach.

Co do znalezienia biletu, to akurat w KRakowie to przechodzi (a przynajmniej w ub roku przechodzilo), wtedy placilo sie tylko tzw oplate manipulacyjna.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

przykro mi