Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Szczęście

04 lut 2013 - 02:11:47

Witam szafiarki :) Jakoś nie mogę spać,a jak wiadomo różne myśli kłębią się w nocy człowiekowi po głowie i wyskakuję z takim pytaniem do was: czym jest szczęście? Myślicie,że to coś co łatwo jest zdefiniować? Dla każdego naprawdę wielkie słowo,a jednocześnie dla wszystkich jest to coś zupełnie innego. Niektórzy gonią całe życie za szczęściem nie zauważając, że mieli je zawsze przy sobie. Może było tak z wami? Szczerze, dla mnie ono ma za dużo odsłon,żebym mogła konkretnie powiedzieć czym jest. Myślę,że poczuciem spełniania się,poczuciem bycia dla kogoś ważnym,bliskością drugiej osoby,spełanianiem marzeń i, no właśnie czym? ;)

Szczęście

04 lut 2013 - 03:10:25

ja nawet za szczęściem nie gonię, od kilku lat skrupulatnie mnie ono omija..

Szczęście

04 lut 2013 - 03:21:07

Wiesz u mnie to różnie bywa. W różnych okresach swojego życia uważam "szczęście" za zupełnie coś innego.

Kiedyś myślałam, że dobra zabawa sprawi, że będę szczęśliwa. I faktycznie byłam. Do czasu aż mi się to nie znudziło.

Potem myślałam, że wolność (życie bez mężczyzny, bez rodziny, sama sobie) to szczęście. Wyjechałam za granicę i faktycznie byłam szczęśliwa. Znowu do czasu. Zaczęłam tęsknić, odczuwać czym jest samotność.

Potem myślałam, że szczęście da mi facet, dziecko, założenie rodziny. Związałam się, zaszłam w ciążę. Niestety dziś ani faceta, ani dziecka nie mam, ponieważ facet okazał się totalnym tyranem i od stresów, awantur itp straciłam dziecko. Moje szczęście się skończyło.

Potem długo nie wierzyłam w to, że jeszcze mogę być szczęśliwa, cokolwiek to mogłoby znaczyć.

Dziś nie jest kolorowo, często mam pod górkę, ale chyba mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwa.
Mam mężczyznę, z którym jest mi dobrze, choć nie jest łatwo.
Jestem ciężko chora, ale dzięki temu nauczyłam się pokory i dystansu do wszystkiego. Nauczyłam się również cieszyć chwilą.
Mieszkam sama, bez rodziców, bez faceta.
Mam dobry kontakt z całą rodziną i studiuję.
Czuję się spełniona. I to chyba tu tkwi to całe szczęście. Aby być spełnionym i by budzić się każdego dnia z uśmiechem na twarzy. Oraz na tm by nie pozwolić aby monotonia i nuda wkradły się w nasze życie.

Szczęście

04 lut 2013 - 03:42:34

Szczęcie to poczucie samospełnienia, widzenie sensu w swoim codziennym życiu, dążenie do pewnych celów, motywacja, enegia do działania, pogoda ducha, nadzieja w sercu np. na lepsze jutro, dostrzeganie drugiego człowieka, odnajdywanie czasu dla siebie w codziennej gonitwie,
wsparcie najbliższych (rodziny czy przyjaciół), ale szczęście to również
cieszenie się z tego co mamy, dostrzeganie chwili obecnej tak zwanego "tu i teraz", umiejętność dostrzegania piękna w przyrodzie, jak i w drugim człowieku...

Szczęście może dla każdego oznaczać coś innego, w zależności od bagażu doświadczeń jaki mamy za sobą... ;-)
Dużo by o tym mówić, naprawdę ;)

Szczęście

04 lut 2013 - 05:21:11

Idealny temat dla mnie... Jada teraz w autobusie do pracy na 5.30 zastanawialam sie czy ja w ogole jestem szczesliwa... Na swoj sposob jestem.. Do wszystkiego probuje dojsc sama, pne sie do przodu..w zyciu dobrze mi sie uklada ale..bedac w zwiazku odczuwam samotnosc..i to mnie dobija. . I jak tu byc spelnionym, szczesliwym?

Szczęście

04 lut 2013 - 16:23:22

No właśnie,więc dlaczego ludzie czując się nieszczęśliwymi,nie robią kompletnie nic by to zmienić tylko liczą,że przyjdzie do nich samo?

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Szczęście

04 lut 2013 - 17:02:43

Nie borę rzeczy zbyt tragicznie i to jest moje szczęście.

Szczęście

04 lut 2013 - 17:06:31

Nie wiem czym jest szczęście, ale mam nadzieję, że kiedyś do mnie przyjdzie i wtedy je poczuję.

Szczęście

04 lut 2013 - 17:09:10

Szczęście odczuwam,kiedy w spokoju sama decyduję o swoim życiu, bez "pomocy" innych "życzliwych" osób, bez wtrącania się i wytykania mi MOICH błędów:)

Szczęście

04 lut 2013 - 17:12:00

Dla mnie szczęściem zawsze było cieszenie się z najmniejszych rzeczy i zawsze ludzie widzieli we mnie pozytywną optymistyczną osobę, niestety ostatnimi dniami "udaję" to szczęście i zakładam maskę, jako, że każdy spodziewa się po mnie, że będę szczęśliwa i radosna. Jednak tak nie jest.

Ja uważam, że szczęście dla każdego jest czym innym, trochę mnie też dziwi jak ludzie, którzy naprawdę nie mają na co narzekać, mówią, że nigdy szczęścia nie zaznali, ale to pewnie wynika z różnego postrzegania tego "szczęścia".

Szczęście

04 lut 2013 - 17:16:28

Poczucie bycia potrzebną, ważną dla wartościowych osób i vice versa. Czyli po prostu przyjaźń, miłość, szczere i lojalne relacje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-04 17:18 przez 19BaMbOoChA90.

zweryfikowana
Posty: 2.295
Ostrzeżenia: 1/5

Szczęście

04 lut 2013 - 17:16:59

Cytat
oxpatrysiaxo
Wiesz u mnie to różnie bywa. W różnych okresach swojego życia uważam "szczęście" za zupełnie coś innego.

Kiedyś myślałam, że dobra zabawa sprawi, że będę szczęśliwa. I faktycznie byłam. Do czasu aż mi się to nie znudziło.

Potem myślałam, że wolność (życie bez mężczyzny, bez rodziny, sama sobie) to szczęście. Wyjechałam za granicę i faktycznie byłam szczęśliwa. Znowu do czasu. Zaczęłam tęsknić, odczuwać czym jest samotność.

Potem myślałam, że szczęście da mi facet, dziecko, założenie rodziny. Związałam się, zaszłam w ciążę. Niestety dziś ani faceta, ani dziecka nie mam, ponieważ facet okazał się totalnym tyranem i od stresów, awantur itp straciłam dziecko. Moje szczęście się skończyło.

Potem długo nie wierzyłam w to, że jeszcze mogę być szczęśliwa, cokolwiek to mogłoby znaczyć.

Dziś nie jest kolorowo, często mam pod górkę, ale chyba mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwa.
Mam mężczyznę, z którym jest mi dobrze, choć nie jest łatwo.
Jestem ciężko chora, ale dzięki temu nauczyłam się pokory i dystansu do wszystkiego. Nauczyłam się również cieszyć chwilą.
Mieszkam sama, bez rodziców, bez faceta.
Mam dobry kontakt z całą rodziną i studiuję.
Czuję się spełniona. I to chyba tu tkwi to całe szczęście. Aby być spełnionym i by budzić się każdego dnia z uśmiechem na twarzy. Oraz na tm by nie pozwolić aby monotonia i nuda wkradły się w nasze życie.


Bardzo dobrze ujęte. Brak mi słów, aż nie wiem co napisać :)

Szczęście

04 lut 2013 - 17:26:43

,, Sam dobrze wiesz,
że upadamy wtedy, gdy
nasze życie przestaje być
codziennym zdumieniem"
:)
Tak, jestem szczęśliwa. Uświadamiam to sobie najczęściej w momencie, gdy jadę autobusem, na uszach mam słuchawki, gapię się w okno i myślę sobie: boże, jaki ten świat jest piękny. Jak dobrze, że mogę tu być, że mogę z każdym dniem go poznawać. Że mam przy sobie tylu wspaniałych ludzi, że cieszę się za każdym razem, gdy się budzę.

Szczęście

04 lut 2013 - 17:30:42

Cytat
oxpatrysiaxo
Wiesz u mnie to różnie bywa. W różnych okresach swojego życia uważam "szczęście" za zupełnie coś innego.

Kiedyś myślałam, że dobra zabawa sprawi, że będę szczęśliwa. I faktycznie byłam. Do czasu aż mi się to nie znudziło.

Potem myślałam, że wolność (życie bez mężczyzny, bez rodziny, sama sobie) to szczęście. Wyjechałam za granicę i faktycznie byłam szczęśliwa. Znowu do czasu. Zaczęłam tęsknić, odczuwać czym jest samotność.

Potem myślałam, że szczęście da mi facet, dziecko, założenie rodziny. Związałam się, zaszłam w ciążę. Niestety dziś ani faceta, ani dziecka nie mam, ponieważ facet okazał się totalnym tyranem i od stresów, awantur itp straciłam dziecko. Moje szczęście się skończyło.

Potem długo nie wierzyłam w to, że jeszcze mogę być szczęśliwa, cokolwiek to mogłoby znaczyć.

Dziś nie jest kolorowo, często mam pod górkę, ale chyba mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwa.
Mam mężczyznę, z którym jest mi dobrze, choć nie jest łatwo.
Jestem ciężko chora, ale dzięki temu nauczyłam się pokory i dystansu do wszystkiego. Nauczyłam się również cieszyć chwilą.
Mieszkam sama, bez rodziców, bez faceta.
Mam dobry kontakt z całą rodziną i studiuję.
Czuję się spełniona. I to chyba tu tkwi to całe szczęście. Aby być spełnionym i by budzić się każdego dnia z uśmiechem na twarzy. Oraz na tm by nie pozwolić aby monotonia i nuda wkradły się w nasze życie.

zgadzam się ze wszystkim :)

Szczęście

04 lut 2013 - 17:34:55

szczęście, tak jak napisałaś jest poczuciem spełnienia się i wewnętrznej wolności

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

WARSZAWIANKI PROSZE O POMOC