Obecnie rozmawiamy o:

prawidłowa waga

gorący temat

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

sklep z odzieżą używaną

18 sty 2013 - 17:18:59

Witam
Chodzi mi o sklep z odzieżą używaną.Może któraś szafowiczka udzieli mi rady bo nie wiem od czego po kolei zacząć .Jestem nie obyta jeszcze w tych sprawach a chciałam otworzyć mały sklepik .Mam lokal ,muszę go wyposażyć w jakieś wieszaki i kosze ,jak można wyposażenie sklepu wrzucić całkiem w koszty, i co potrzebuję na wyposazenie przy niespełna 40 m2, Mam pytanie też odnośnie kasy fiskalnej, czy jest wymagana?Może ktoś wie jak to wygląda od początku???byłabym bardzo wdzięczna,Jesli któras Pani prowadzi taki interes przoszę o info.Potrzebuję infotmacji gdzie kupować odzięż uzywaną i jaką najlepiej,jak równiez wyposażenie takiego sklepu

sklep z odzieżą używaną

18 sty 2013 - 17:26:50

najpierw musisz założyć działalność gospodarczą, później znaleźć i wynająć lokal. Odzież używaną kupuje się w hurtowniach na worki, w nich są perełki ale też szmaty, nie wiesz na co trafisz. Znam kobietki które śmigają po lumpeksach na wagę, kupują zagrosze markowe perełki a póżniej w swoich sklpeikach sprzedają za sporo więcej niż 3złote! To jest opcja dobra, ale musisz mieć na to czas.

Kasa fiskalna jest wymagana, musisz rozliczać księgowośc firmy, opłacać składki społeczne i zus (kilkaset zł miesięcznie). To nie jest tak hop-siup. Może przejdź się do urzędu i tam zorientuj jakie dokumenty i warunki musiszspełnić by otworzyć własną firmę. Wkład finansowy jest spory - mimo, że to tylko sklepik.

sklep z odzieżą używaną

18 sty 2013 - 17:33:41

w urzędzie juz się orientowałam co do dokumentów i finansów,nie wiem tylko jak najlepiej jest prowadzić taki sklep ,chodzi mi o rozliczanie,jaka opcja jest najlepsza.

sklep z odzieżą używaną

18 sty 2013 - 17:35:56

Ja radziłabym iść do biura rachunkowego. Podpytać jaka forma rozliczenia będzie najlepsza w tym wypadku i na jakich zasadach będzie działać kasa fiskalna. Jak podpiszesz umowę z biurem to ono powinno za Ciebie większość spraw załatwić (np. nie bedziesz musiałą chodzić do Skarbowego, ani ZUS). W urzędzie składasz wniosek i tego samego dnia możesz działać. Zajmuje się tym w pracy, więc jak masz pytania to pisz śmiało :) Co do ubrań to jest wiele stron w internecie gdzie można kupić odzież na worki i nie są to tylko rzeczy używane. Możesz również zamówić trochę lepszego towaru tzw odzież typu outlet. Wydaje mi się, że to nawet dobre rozwiązanie :)

sklep z odzieżą używaną

18 sty 2013 - 19:53:17

A może ktoś ma sprawdzoną hurtownie odzieży używanej najlepiej na śląsku ,i mógłby mi polecić?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomoc z allegro