Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

policja a szafa

30 gru 2012 - 22:59:18

witajcie,
mam pytanie głównie od osób, ktore zgłaszały na policji oszustwa internetowe

Sprzedając tutaj od kilku miesiecy mam juz sporą listę osób, które są mi cos winne, na przykład chciały wymiany sweterka na inny kolor, wysłałam, ale one nie zwracały juz porpzedniego i tym sposobem mają dwa,a zaplaciły za jeden, przy czym kontakt sie urywał, albo zamawiały przesyłki pobraniowe i ich nie odbierały, ja pokrywałam koszty za kazdym razem po ok. 30zł itp itd.

Ogółem - sprawy są jasne, proste do udowodnienia, przynoszą mi straty, a dziewczyny, które tak się zachowują nadal siedzą sobie na szafie po tym jak odblokowują im się konta po moich zgłoszeniach do administracji, niektore nawet na tym forum nadal sie wypowiadają. Wiem, ze sa sposoby na to, zeby kase odzyskac szybciej i w dotkliwy sposob, ale zwyczajnie nie mam czasu na wojny.
Moje pytanie: chciałabym zglosic to wszystko jednym rzutem na policji, ale jako że nigdy nie miałam do czynienia z takimi sytuacjami, moze moglybyscie mi powiedziec co trzeba miec ze soba, jakie dowody i jak bardzo one musza byc dokladne zeby zalatwic sprawę szybko i skutecznie na komisariacie bez donoszenia jakchś skanów rozmów z szafy itp.
Co zawrzec w spisywanym protokole zeby było najbardziej skuteczne
i po jakim czasie mozna spodziewac sie odpowiedzi/jakichs działań?
Szczerze mowiac watpie, ze ktos chcialby zajmowac sie takimi sprawami, ale podejrzewam, że wystarczyłyby w wiekszosci wypadków wyslanie listu z komisariatu do delikwentek i moja wlasnosc wrocilaby do mnie szybciej niz gdybym stosowała rozwiazania siłowe, takie jak na przykład ośmieszanie, dlatego bylabym wdzieczna za jakies wskazówki:)

policja a szafa

30 gru 2012 - 23:01:24

wydruki rozmów, potwierdzenia nadania itp.

policja a szafa

30 gru 2012 - 23:02:29

moja droga sama nie wiem, ale chyba musisz mieć wszystki dowody, rozmowy skany itp... niestety, sama bede zgłaszać sprawę na policje, bluzke którą kupiła okazała się bublem, zwróciłam bluzke a pieniedzy niestety nie otrzymałam, sprawa jest bardziej złożona, ale dla mnie 42 zł piechotą nie chodzą :]
na dodatek dziewczyna bezczelnie dodała mnie na czarną listę po raz drugi :D ciekawe jak się tym razem wytłumaczy pewnie znowu tak samo : " dałam cie przez przypadek" paranoja !! nigdy nie kupie nic na szafie... wstyd...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-30 23:03 przez palasia.

policja a szafa

30 gru 2012 - 23:05:41

własnie mimo ze te sprawy są jasne to teraz, kiedy zaczęłam sobie te wszystkie dowody przygotowywać w stosunku do kilkunastu łącznie osob, zwatpienie mnie ogarnęło -szkoda trochę czasu na az tak drobiazgowe przeszukiwanie setek wiadomosci po to zeby odzyskac wlasne pieniadze , wszystko dlatego ze jakies obce laski uznały, że mogą coś przywłaszczyć skoro byłam uprzejma. Nigdy nie przyjmujcie zwrotów:)

policja a szafa

30 gru 2012 - 23:08:21

Weź ze sobą wszystko od razu na policję - skany rozmów, dowody wysłania paczek, inne tego typu rozliczenia. Wszystko, co mogłoby nawet w najmniejszym stopniu pomóc

zweryfikowana
Posty: 362
Ostrzeżenia: 1/5

policja a szafa

30 gru 2012 - 23:09:10

ostatnio ( w czerwcu) kupiłam na tablicy karuzelę dla dziecka łącznie 57zł, do dziś dnia jej nie dostałam, jakieś dwa tygodnie temu dostałam wezwanie w sprawie świadka na policję, ktoś kupił też od tej dziewczyny i ta osoba pokrzywdzona założyła sprawę, ja miałam wszystkie meile dowód wpłaty do tej osoby, wszystko doręczyłam i czekamy dalej na rozwój sprawy, policjant się mnie pytał czemu ja nie zgłosiłam tego na policję a ja nie chciałam się uganiać z policją i darowałam, a on do mnie: w dzisiejszych czasach ludzie o złotówkę się biją, podpowiedział mi że jak wygramy sprawę to wystarczy pójść do komornika i można wyciągnąć około 200zł, zadośćuczynienie itd, dziewucha jest z Milicza, a ja z Podkarpacia ale nie muszę być na sprawach

policja a szafa

30 gru 2012 - 23:10:53

unilaf, naprawde ja już siły nie mam, nie rozumiem ludzi. Sama sprzedaje rzeczy na allegro, tutaj udało mi się sprzedać 3 rzeczy, wszystkie szafowiczki zadowolone... wiem na czym to wszystko polega - ale ważne jest by mieć stały kontakt z os, a moja szafowiczka ogólnie dodaje mnie ciągle do czarnej listy.. porażka... a administracja nic :/ nie wiem, ogólnie nic nie kupie juz na tym portalu...
perełka super !! trzymam kciuki !! sama tez zgłosze na policje :] ogólnie ta szafowiczka mnie jeszcze straszyła że sama zgłosi sprawę na policje bo ją oczerniłam na forum, ale niestety napisałam całą prawde i nie bezpodstawnie nazwałam ją 2 określeniami, mam na to dowody :]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-30 23:13 przez palasia.

policja a szafa

30 gru 2012 - 23:14:39

takie rzeczy zgłasza się na bierząco . Nie odebranie przesylki pobraniowej czy jakiejkolwiek innej nie kwalifikuje się na policje !!! Tylko sąd cywilny .

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

policja a szafa

30 gru 2012 - 23:15:48

dlatego ja nigdy nie wysylam za pobraniem
bo wiem ze nie zaplaca i tak
tez sie nadzialam niestety niedawno
kupilam marynarke za 70zł no i nadal jej nie ma mimo ze drugi tydzien leci
ale dziewczyna sie odezwala po tymjak ją postraszyłam ze znajde jej rodzicow na portalach spolecznosciowych i znimi sie skontaktuje :)
bo ona jest niepelnoletnia

zweryfikowana
Posty: 232
Ostrzeżenia: 1/5

policja a szafa

30 gru 2012 - 23:16:39

Na miejscu policjanta nie wiedziałabym jak się zachować jeżeli byś przyszła i złożyła donos że wymieniłaś się z jakaś dziewczyną i ona ci nie wysłała danej rzeczy , dla mnie jest śmieszne złożenie sprawy o wymianę.
jeżeli chodzi o to że komuś coś wysyłasz i nie dostajesz otrzymanej rzeczy , to z tego co się orientuje to scigaja dopiero jeżeli wartośc towaru jest większa niz 200 zł moze byc to inna cena ,wpisz w google i wtedy tam ci wyskoczą fora prawnicze itd gdzie ludzie opisuja jakie trzeba miec dowody i czy warto się fatygować na komisariat

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

policja a szafa

30 gru 2012 - 23:17:02

Cytat
unilaf
własnie mimo ze te sprawy są jasne to teraz, kiedy zaczęłam sobie te wszystkie dowody przygotowywać w stosunku do kilkunastu łącznie osob, zwatpienie mnie ogarnęło -szkoda trochę czasu na az tak drobiazgowe przeszukiwanie setek wiadomosci po to zeby odzyskac wlasne pieniadze , wszystko dlatego ze jakies obce laski uznały, że mogą coś przywłaszczyć skoro byłam uprzejma. Nigdy nie przyjmujcie zwrotów:)
nie poddawaj się !!
a jesli chodzi o zwroty wysylaj towar dopiero jak otrzymasz od niej

policja a szafa

30 gru 2012 - 23:21:24

Cytat
panama_miss
takie rzeczy zgłasza się na bierząco . Nie odebranie przesylki pobraniowej czy jakiejkolwiek innej nie kwalifikuje się na policje !!! Tylko sąd cywilny .
u mnie minelo od niektorych spraw np 5 miesiecy

te sprawy w ogole nadają sie bardziej do rzecznika praw konsumenta niz na policję - nad tym tez sie zasstanawiam, ale licze na to, ze sie przynajmniej te kobiety przestraszą jakichs pism z komisariatu.
Cytat
samanta1989
Cytat
unilaf
własnie mimo ze te sprawy są jasne to teraz, kiedy zaczęłam sobie te wszystkie dowody przygotowywać w stosunku do kilkunastu łącznie osob, zwatpienie mnie ogarnęło -szkoda trochę czasu na az tak drobiazgowe przeszukiwanie setek wiadomosci po to zeby odzyskac wlasne pieniadze , wszystko dlatego ze jakies obce laski uznały, że mogą coś przywłaszczyć skoro byłam uprzejma. Nigdy nie przyjmujcie zwrotów:)
nie poddawaj się !!
a jesli chodzi o zwroty wysylaj towar dopiero jak otrzymasz od niej
zwrotów najchetniej nie przyjmowałabym już w ogóle, tak jak wiekszosc normalnych sprzedawców się od tego miga - bo zdecydowana wiekszosc klientów nie potrafi się zachowac, moze co dziesiata osoba zwróciła przedmiot bez zadnych zapachów proszku do prania, perfum itp. Nierealne jest umozliwienie komus po ludzku zwrotu, bo zacznie sie wykorzystywanie jak widze z doswiadczenia niestety,
a sprzedawca nie ma zadnych praw w sytuacji kiedy cos dociera do niego uzywane mimo ze sprzedaje jako nowe, bo nazmysla taka jedna z drugą w komentarzu i pozniej trzeba je usuwac tracąć tylko czas udowadniajac w administracji i pozniej czekajac na usuniecie tydzien

jesli chodzi o przesylki pobraniowe - nie jest tak, ze klienci ich nie odbieraja, takie sytuacje naleza do rzadkosci, bo zazwyczaj bardzo im zalezy na tym towarze, ale z drugiej strony jesli jest tylko jakikolwiek powod zeby nie odbierac to jzu uwazaja, że nie musza i ja mam placic za ich widzimisie, potrafia np. pisac, ze dzis rano znalazly sobie taki sweter gdzies indziej i kupily, wiec nie beda juz odbierac, albo pojechały na wakacje, dla mnie to dzicy ludzie



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-30 23:54 przez unilaf.

policja a szafa

31 gru 2012 - 00:21:56

To nie ma znaczenia ile czasu minęło . Jeśli wysłałaś bluzkę , a nie otrzymałaś w zamian innej , ani zwrotu wyslanej to policja jak najbardziej przyjmie każde Twoje zgłoszenie . To zwykłe wyłudzenie !


Wyłudzenie czy inaczej oszustwo to przestępstwo skodyfikowane w kodeksie karnym w art. 286 par. 1, który brzmi:

"Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8."

Walcz o swoje !!! Bierz dowody nadania , oraz wydrukuj korespondencje . nawet jesli nic nie zyskasz to złodziejki ojedza sie strachu gdy pewnego dnia czy to listownie dostaną wezwanie na komisariat , czy też je odwiedzi policja . Wiedz ,że to nic przyjemnego , a i od razu opinia wśród sasiadów spada na łeb na szyje ( Była policja u Kowalskich... pewno kryminalisty ! Ja wiedziałam od dawna ,ze z nimi coś nie tak ! I inne piękne historie rodzone na bierząco :) ) ! Miały czelność Cie okraść , to teraz Ty im odpłać pieknym za nadobne !

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak sprawdzić hasło wifi