Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

mobbing w pracy :( co robic ?

19 gru 2012 - 18:21:43

dziewczyny, jestem załamana :( mam 20lat i w tym roku skonczyłam szkołe
od kwietnia szukałam pracy ale wszedzie szukali z doswiadczeniem i było cieżko...
w koncu dostałam prace w popularnym merkecie i powiem ze jako firma i sama praca jaką wykonuje jest OK, daje sobie rade z kasą fiskalną i pracą na sklepie wypłata przed 10, bony i prezenty od firmy na swieta itp. na prawde nie ma na co narzekać.
pracowałam na jednym sklepie ale było zapotrzebowanie na inny i przeniesli mnie oraz drugą nową dziewczyne w moim wieku.
w nowym sklepie jestesmy traktowane jak smieci :( pierwszy dzien siedziałam chyba 20min w toalecie, płakałam az sie zanosiłam:( myslałam ze nie wyjde, zostałam zmieszana z błotem przez kierowniczke zmiany, którą znałam juz prywatnie wczesniej i w zyciu sie nie spodziewałam po niej.. ta franca robi wszystko zeby mnie zwolnili albo zebym sie sama zwolniła (nigdy jej nic nie zrobiłam !! na 100%) zgłosiłam to do kierowniczki głownej, i wiecie co?? ta sie tak wkurzyła na mnie ze oskarżyła mnie dzisiaj o kradziez i wpisała w sklepowy rejestr ze ukradłam tam jakies jogurty :/ oczywiscie dowodów nie ma bo kamery są wszedzie i na pewno by zarejestrowały, a nic nie ukradłam!...

dziewczyny co ja mam zrobic ?? ja nie chce sie zwalniac :( ale nie daje rady, odechciewa mi sie rano wstawac do tej pracy :(
jest jakas prywatna infolinia gdzie mozna zgłosic mobbing ? chociaz pewnie i tak sie domyslili by ze to ja :( mam doła ;(;(
halo ? pomoze ktos ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-19 18:53 przez martyna9292.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

mobbing w pracy :( co robic ?

19 gru 2012 - 22:01:37

Państwowa Inspekcja Pracy tam zgłosić.

niezweryfikowana
Posty: 312
Ostrzeżenia: 2/5

mobbing w pracy :( co robic ?

19 gru 2012 - 22:03:51

Jesteś nowa duzo osób(kierowników) tak robi na początku by "wykruszyć' najsłabszych

mobbing w pracy :( co robic ?

19 gru 2012 - 22:09:48

dziewczyno ja mam tyle samo lat co Ty, też miałam doczynienia z mobbingiem w pracy, a raczej z nieudolną jego próbą. Moja kierowniczka ubzdurała sobie, że ja chcę ją wygryźć i była zazdrosna o moją urodę. ale nie byłam bezradną dziewczyną. finał był taki, że dostałam premię i miałam totalny spokój, bo została postawiona do pionu.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

mobbing w pracy :( co robic ?

19 gru 2012 - 22:12:14

Cytat
whiteco
dziewczyno ja mam tyle samo lat co Ty, też miałam doczynienia z mobbingiem w pracy, a raczej z nieudolną jego próbą. Moja kierowniczka ubzdurała sobie, że ja chcę ją wygryźć i była zazdrosna o moją urodę. ale nie byłam bezradną dziewczyną. finał był taki, że dostałam premię i miałam totalny spokój, bo została postawiona do pionu.

W jaki sposób to uczyniłaś?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-19 22:15 przez malmie.

mobbing w pracy :( co robic ?

19 gru 2012 - 22:15:34

PIP i policja i na nic nie czakaj ani się nie oglądaj na to że to jakas znajoma, ona tak widocznie o tobie nie myśli.

Cytat
Nana1989
Jesteś nowa duzo osób(kierowników) tak robi na początku by "wykruszyć' najsłabszych

przeciez to nie zgodne z prawem, w ogóle skąd takie myślenie że dużo osób tak robi? to chore i nie normalne!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-19 22:16 przez leniwiec22.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

mobbing w pracy :( co robic ?

19 gru 2012 - 22:19:07

Cytat
leniwiec22
Cytat
Nana1989
Jesteś nowa duzo osób(kierowników) tak robi na początku by "wykruszyć' najsłabszych

przeciez to nie zgodne z prawem, w ogóle skąd takie myślenie że dużo osób tak robi? to chore i nie normalne!

To jest stereotypowe myślenie, że kierownik może wszystko wobec nowego pracownika.

mobbing w pracy :( co robic ?

19 gru 2012 - 22:25:01

nie wiem czy to można porównać. mam tyle lat co Ty i zajmowałam się w firmie 'x' reklamą i marketingiem. Po prostu miałam coraz lepsze pomysły, nie pokazywałam po sobie, że mnie gnębi i porozmawiałam z właścicielem firmy o tym jak jestem traktowana. podczas rozmowy przedstawiłam swoje osiągnięcia, dokonania w firmie poparte dokumentami oraz działaniami chociażby, które widnieją w internecie..sama musisz wiedzieć jak walczyć o swoje. mi inspekcja pracy nie była potrzebna, bo umiem walczyć o swoje, ale gdyby trzeba bylo poszłabym

zweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

mobbing w pracy :( co robic ?

19 gru 2012 - 22:32:07

tez to przechodziłam nawet byłam na dywanik wzywana ale efekt koncowy był taki ze dostałam premie i lepsze stanowisko od niej a ona dalej siedziała na swoich śmieciach mina jej oczywiście bezcenna a podstawa do tego to zgłoś to nic nie tracisz i nie daj się zastraszyć jak trzeba to odszczeknij w bardziej dosłowny ale kulturalny sposób niech wie ze się tobą nie pomiata. w innej pracy w sklepie na stanowisku z wędlinami tez miałam niemiłą sytuacja ze kierowniczką byłam tam tydzień już kolejka po wędlinę gigantyczna we trzy tam obsługiwałyśmy ludzi a kierowniczka wpadła i z niemca z tekstem do mnie na głos czy ja umiem kroić wędlinę na krajalnicy i pakować w papier ( wcześniej już widziała ze umiem nic trudnego) to jej na głos odpowiedziałam tak by słyszeli ze tak kroje nie od dziś a co nie widać? A w papier nie zawijam bo jestem za ochroną lasu daje bezpośrednio do reki. mina jej tez bezcenna :D buraka spaliła i poszła a klienci się z niej śmiali. a jak parę dni później przyniosłam książeczkę do podstemplowania bo mnie przewiało od chłodni i ledwo się schylałam to mało mi w cztery litery nie wlazła jeszcze z teksem do mnie ale na zwolnienie nie idziesz. to jej powiedziałam ze skoro idę do lekarza to nie wiem co mi jest i to on wie czy zwolnienie będzie mi potrzebne czy nie jasnowidzem nie jestem.

mobbing w pracy :( co robic ?

20 gru 2012 - 21:58:42

karotka18, ja tez juz zaczełam pyskowac...na poczatku byłam miła ale widac ze nie zawsze warto :/

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

mobbing w pracy :( co robic ?

20 gru 2012 - 22:07:12

Pyskować przełożonym nie warto, bo dasz argumenty przeciwko sobie.

mobbing w pracy :( co robic ?

20 gru 2012 - 22:14:39

przede wszystkim nagrywaj, zbieraj dowody, świadków jak się da. Z tego co czytalam mobbing musi trwać min. pół roku, ale może nie w każdym wypadku. Idź do PIP i zapytaj się co i jak. Notuj co kiedy się wydarzyło. Jak będzie cię chciała wykurzyć to może jej się to udać, ale ważne żebyś walczyła o odszkodowanie. Aczkolwiek nie wiem czy nie powinnać zgłosić sprawy na policję o bezprawne oskarżenie o kradzież, najlepiej zapytaj w PIP.
Albo jak będzie na ciebie gadać wyciągnij telefon i jawnie ją nagrywaj. Jak coś powie to odpowiedz że przyda ci się to w sądzie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-20 22:15 przez agniesia19831.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

SPRZEDAŻ NA ALLEGRO A US