Obecnie rozmawiamy o:

w czym śpicie?

gorący temat

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Meble

wczoraj o 19:04

Sypialnia tapeta

wczoraj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej dziewczyny.
Słyszałam, że można czasami sobie przesunąć okres poprzez wzięcie dwóch opakowań tabletek antykoncepcyjnych na raz. Biorę tabletki Naraya (są to zamienniki Yasminelle), jestem w trakcie 6. opakowania.
Podczas brania drugiego opakowania, cały czas mam plamienia, a nawet krwawienia. Czy oznacza to, że te tabletki mają za małą dawkę hormonów dla mnie, i powinnam zmienić na takie z większą ? Czy to normalne przy braniu dwóch opakowań pod rząd ?

Nigdy nie miałam żadnych plamień, nic mi się nie działo. Ale to mozliwe, ze plamienia są właśnie z powodu przesunięcia okresu. Ale o zmianie tabletek decyduje lekarz, a nie pacjent. Bo to on się na tym zna.

Ja też kiedyś nie zrobiłam przerwy i rzeczywiście organizm zaczął świrować :P

A czy potem przy braniu normalnie wszystko wróciło do normy ? ;p Bo nie wiem, czy iść z tym do ginekologa i spytać o zmianę tabletek, czy to "naturalne" zachowanie.

Nawet w ulotce jest napisane, że przy łączeniu opakowań mogą pojawić się plamienia.

idź do lekarza i zapytaj czy te plamienia są normalne. Ja biorę regulon. Zawsze jak chcę zmienić datę okresu, biorę odpowiednio więcej tabletek z drugiego opakowania, można też całe i później normalnie przerwa 7 dni.

Cytat
martuuus
Nawet w ulotce jest napisane, że przy łączeniu opakowań mogą pojawić się plamienia.

Fakt, jest napisane, że może się pojawić, ale pojawić się raz lub dwa a występować przez cały blister to jest różnica ;p dlatego pytam czy to normalne

mi się zdarzało brać dwa opakowania pod rząd i nie było żadnych niespodzianek-tylko jak odstawiłam drugie to natychmiast zaczęła się miesiączka. A tak to trzy dni jak w zegarku od ostatnie tabletki z opakowania. Myślę że nic złego się nie dzieje nie ma co panikować. Ja biorę tabletki dobre 5 lat (przerobiłam tyle rodzajów że nie sposób spamiętać - obecnie Novynette) i może dlatego nie miałam plamień w międzyczasie. Ty jesteś na 6 opakowaniu organizm ma prawo odmówić posłuszeństwa :) Mój się przyzwyczaił. Nie denerwuj się na zapas - nawet przy braniu tabletek w tradycyjny sposób 21-7 zdarzają się plamienia. Mi np jak jestem przeziębiona. To tylko organizm ma prawo się rozlegulować.

dziękuję Agnessska za odpowiedź ;) w takim razie po przerwie 7 dniowej będę brała dalej Narayę, a jak się plamienia dalej będą pojawiać to wtedy się wybiorę do ginka ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jestem napiętnowana przez bliskich:(