Obecnie rozmawiamy o:

informacje o żywieniu

14 minut temu

produkty do domu online

54 minut temu

Prostowanie włosów

dzisiaj o 7:12

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 53
Ostrzeżenia: 1/5

DLACZEGO NIE DOSTAJĘ KOMENTARZY?

21 lis 2012 - 10:33:46

hej Dziewczyny! :)

od jakiegoś czasu napotykam się co i róż z sytuacją, która niesamowicie mnie irytuje. sprawa dotyczy komentarzy do transakcji (szczególnie wymian). przeprowadzam transakcję, wysyłam przedmiot, dokładam wszelkich starań żeby druga strona była zadowolona, często nawet jeśli jestem stratna ja - ale jeśli jest mój błąd, ja coś zawaliłam, zawsze staram się to jako wynagrodzić. często jest tak, że jako pierwsza nadam wysyłkę, a druga strona nawet nie daje znaku czy ją dostała, czy wszystko ok. problem polega na tym, że nagminnie po zakończonej transakcji, kiedy proszę o komentarze, bo wysłałam jako pierwsza, są dwie opcje: kontakt się urywa lub dana osoba mi odpisuje, że 'nie wystawia jako pierwsza'. fakt, sama mam tak napisane na profilu, bo wiele razy było tak, że ja wystawiłam pozytywa, a ktoś mi potem wystawił niezasłużonego negatywa, bez informacji, że coś z ciuchem było nie tak (zawsze można odkręcić kupno/wymianę, dogadać się). często jest też tak, że pomimo tego, że ja wystawię już komentarze, nadal nie dostaję zwrotnych. nie rozumiem dlaczego? dokładam wszelkich starań, jestem w porządku, a nawet komentarzy nie dostaję, bo ktoś ma jakiś problem, który nawet nie wiem na czym polega? też tak macie?
często kilkanaście razy po transakcji piszę z prośbą o wystawienie komentarzy i najczęściej nie skutkuje to żadnym rezultatem.

ostatnio na przykład miałam sytuację, kiedy wymieniałam się z dziewczyną: mój sweterek za jej dwie pary butów + dopłata dla niej. dziewczyna stwierdziła, że muszę wysłać priorytetem bo ekonomiczne jej nie dochodzą (nigdy nie wysyłam priorytetem, ale zależało mi, więc się zgodziłam). wysłałam paczkę, a swojej nadal nie miałam. dziewczyna wysłała przesyłkę z opóźnieniem, mając już pewnie dawno swój sweter w szafie. a teraz stwierdziła, że ona mi nie wystawi komentarzy, bo 'nie wystawia pierwsza'.

nie mogę pojąć w czym jest problem? po to są komentarze, żeby je wystawiać, dawać opinię o sprzedających/kupujących/wymieniających. przy każdej transakcji pracujemy na swoją opinię i mamy prawo ją wystawić. każdy chce po udanej transakcji otrzymać odpowiedni komentarz. sytuacja denerwuje mnie tym bardziej, że gdyby coś było nie w porządku, negatywy wystawiałyby OD RAZU, bez żadnej rozmowy czy negocjacji...

DLACZEGO NIE DOSTAJĘ KOMENTARZY?

21 lis 2012 - 10:37:17

ja nawet jak wystawie komentarz dopominam się o zwrotny i dalej nic...

DLACZEGO NIE DOSTAJĘ KOMENTARZY?

21 lis 2012 - 10:40:40

Nie ma obowiązku wystawiania komentarzy więc nikogo zmusić nie możesz. Mi wisi już około 20stu zaległych komentarzy i nic z tym nie zrobię. Kilka razy się upomnij a potem olej to bo szkoda nerwów..

A co do sytuacji że dziewczyna nadała z opóźnieniem, skoro umawiałyście się na jeden termin to ona nie wywiązała się z transakcji więc wystawiłabym jej neutralny komentarz a jeśli dostaniesz odwetowy to zgłoś to po prostu administracji - w razie czego pisz na PRIV, pomogę ;)

DLACZEGO NIE DOSTAJĘ KOMENTARZY?

21 lis 2012 - 10:41:23

hmm nie wiem ja się za bardzo nie znam jak to wygląda na szafie bo miałam mało transakcji ale to dziwne zjawisko - na all normalnie wszyscy wystawiają, nie wiem czemu tu ktoś ma jakiś problem ?

DLACZEGO NIE DOSTAJĘ KOMENTARZY?

21 lis 2012 - 10:43:43

Cytat
ptasiek84
na all normalnie wszyscy wystawiają

na all mam to samo co na szafie, zwłaszcza sprzedawcy - muszę się kilkakrotnie dopominać, odpisują że wstawią i nadal cisza.. A teraz zauważyłam że ileś tam dni po zakończeniu transakcji jak się komentarza nie wystawi to potem znika ta możliwość ;/ Na allegro to już mam około pięćdziesięciu zaległych komentarzy. Tam to jest bardziej nagminne niż tu na szafie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-21 10:44 przez MoniqueJulie.

DLACZEGO NIE DOSTAJĘ KOMENTARZY?

21 lis 2012 - 10:46:08

Jeśli coś sprzedaję, wystawiam komentarz jako druga. Jest to dla mnie sygnałem, że przesyłka dotarła. Jak go nie mam, ja również nie wystawiam.
Przestałam się o nie dopominać.
Mam to w nosie. Trudno, ja nie mam, ale i kupujący też go ode mnie nie otrzyma.

DLACZEGO NIE DOSTAJĘ KOMENTARZY?

21 lis 2012 - 10:47:41

ja zawsze prosze o opinię czy wszystko okej i tak dalej, poczym np. z 5 komentarzy wystawiam jeden i czekam na reakcję, jak jest jej brak to sie dopominam :)

DLACZEGO NIE DOSTAJĘ KOMENTARZY?

21 lis 2012 - 10:49:21

Cytat
MoniqueJulie
Cytat
ptasiek84
na all normalnie wszyscy wystawiają

na all mam to samo co na szafie, zwłaszcza sprzedawcy - muszę się kilkakrotnie dopominać, odpisują że wstawią i nadal cisza.. A teraz zauważyłam że ileś tam dni po zakończeniu transakcji jak się komentarza nie wystawi to potem znika ta możliwość ;/ Na allegro to już mam około pięćdziesięciu zaległych komentarzy. Tam to jest bardziej nagminne niż tu na szafie.

Dokładnie mam to samo.

DLACZEGO NIE DOSTAJĘ KOMENTARZY?

21 lis 2012 - 10:49:47

No ja też mam koło 20 zaległych komentarzy. Ja wystawiam zaraz jak tylko można. Sama patrze najpierw na komentarze przed zakupem czegoś więc miło byłoby jakby osoby wystawiały komentarze pomimo tego,że nie mają takiego przymusu.Głównie kupuje więc jakoś mogłyby się odwdzięczyć te osoby od których kupuje. Niestey nie da się z tym nic się zrobić.

DLACZEGO NIE DOSTAJĘ KOMENTARZY?

21 lis 2012 - 10:50:32

Cytat
MoniqueJulie
Cytat
ptasiek84
na all normalnie wszyscy wystawiają

na all mam to samo co na szafie, zwłaszcza sprzedawcy - muszę się kilkakrotnie dopominać, odpisują że wstawią i nadal cisza.. A teraz zauważyłam że ileś tam dni po zakończeniu transakcji jak się komentarza nie wystawi to potem znika ta możliwość ;/ Na allegro to już mam około pięćdziesięciu zaległych komentarzy. Tam to jest bardziej nagminne niż tu na szafie.
szczerze mówiąc to głównie kupuję ... i zawsze wystawiam komentarz po otrzymaniu towaru i otrzymuję z drugiej strony... nie spotkałam się żeby mnie ktoś olał- ...

DLACZEGO NIE DOSTAJĘ KOMENTARZY?

21 lis 2012 - 10:50:45

ja mam problem taki ze mam osobe ktora mi wystawila komentarz a ja jej nie moge bo nie ma w transakcjach:(

DLACZEGO NIE DOSTAJĘ KOMENTARZY?

21 lis 2012 - 10:51:33

Cytat
19ania90
Jeśli coś sprzedaję, wystawiam komentarz jako druga. Jest to dla mnie sygnałem, że przesyłka dotarła. Jak go nie mam, ja również nie wystawiam.

Ostatnio miałam sytuację że dziewczyna chciała kupić ode mnie spodnie, na początku targowała się o zniżkę, dałam jej zniżkę z zaznaczeniem że przesyłka polecona ekonomiczna. Ona klika KUP, zgadza się na taką wysyłkę i ledwo kliknęła KUP to od razu pyta czy już jej wystawię komentarz bo przecież skoro ona wpłaci kasę to już się wywiązała z transakcji. Odpisuję jej że jako sprzedająca wystawiam komentarz jako druga. Ona mi eseje że to niesprawiedliwe, że tak być nie może, że powinnam się zgadzać z jej zdaniem bo inaczej klienci już do mnie nie przyjdą, że jako sprzedającej powinno mi zależeć na klientach ble ble ble. Więc piszę jej żeby łaskawie nie dyrygowała mi jak mam postępować, że skoro kupuje u mnie to zgadza się na moje zasady a nie ustala swoje, i żeby z takimi zasadami wyskakiwała sobie u swoich klientów. Więc pewnie za tą transakcję też nie będę miała komentarza bo ja pierwsza go nie wystawię.

DLACZEGO NIE DOSTAJĘ KOMENTARZY?

21 lis 2012 - 10:52:09

a daj spokój, mam to samo :/
już przynajmniej 4 osoby mi "wiszą"
Lenistwo? przecież napisanie jednego zdania choćby w stylu "wszystko ok" zajmuje mniej niż minutę....
Przypomnienia ode mnie nawet po kilka razy nic nie dają....
paranoja

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

DLACZEGO NIE DOSTAJĘ KOMENTARZY?

21 lis 2012 - 10:56:18

mnie na szafie brakuje ok. 30 komentarzy, a na allegro ok. 100... masakra
głównie nie wystawiaja osoby, które mają mało komentarzy lub w ogóle i dla mnie jest to zupełnie niezrozumiałe, bo wiadomo że każdy chce mieć "dobrą opinię", aby nikt nie bał się z nim przeprowadzać transkacji...

wg mnie to po prostu lenistwo
miałam taki przypadek na allegro, gdy upomniałam się o komentarz (zwykle tego nie robię) i dostałam odpowiedź: "nie wystawiam komentarzy"

niezweryfikowana
Posty: 215
Ostrzeżenia: 2/5

DLACZEGO NIE DOSTAJĘ KOMENTARZY?

21 lis 2012 - 10:56:39

Mi to nie chcą nawet napisać, czy wszystko ok, a co dopiero wystawić komentarz ;/ Na różnych portalach jest różnie, ale np. na all jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby ktoś nie wystawil mi komentarza.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tablet a internet pomocy