Obecnie rozmawiamy o:

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Hiszpania

dzisiaj o 14:40

Wakacje w Hiszpanii.

dzisiaj o 14:37

w czym śpicie?

dzisiaj o 13:16

Roleta okienna

dzisiaj o 13:13

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Płacenie kartą zbliżeniową

20 lis 2012 - 09:10:25

Wczoraj byłam na zakupach i po raz pierwszy zdarzyło mi się płacić zbliżeniowo za zakupy. Sprawdziłam po powrocie do domu swój stan konta a on jest taki sam jak był przed zakupami! Zawsze jak płaciłam normalnie, z pinem kasę zabierało mi od razu po zapłaceniu. Dziś jest już po 9, kartą płaciłam wczoraj ok 13 a pieniądze nadal są na koncie.... :D Może orientujecie się jak to wygląda? Czy po zapłaceniu zbliżeniowo pieniądze zabiorą mi później czy mam darmowe zakupy? :D

Płacenie kartą zbliżeniową

20 lis 2012 - 09:12:53

jak też płace zbliżeniowo i pieniążki zabierają tzn księgują po około 2 dniach.Ja mam w BZWBK:)

Płacenie kartą zbliżeniową

20 lis 2012 - 09:13:25

też niedługo bede zmieniać kartę więc jestem ciekawa jak to wygląda.. ? :D

Płacenie kartą zbliżeniową

20 lis 2012 - 09:14:28

przy płaceniu zbliżeniowo pieniądze schodzą z konta po około 24h czasem do 48h :)

Płacenie kartą zbliżeniową

20 lis 2012 - 09:14:28

miałam tak samo, pierwszy bilet w automacie kupilam normalnie wkladajac karte, a drugi zblizeniowo.
I ta druga transakcje zaksiegowali mi dopiero po paru dniach.

Płacenie kartą zbliżeniową

20 lis 2012 - 09:14:33

Napewno zabiorą ;) może zabiorą w momencie jak chodzą przelewy ok. 13 i około 17. czekać cierpliwie ;)

Płacenie kartą zbliżeniową

20 lis 2012 - 09:14:39

nie ciesz sie bo i tak ci to ściągnie :P

dla mnie te zblizeniowe to troche glupota, sama to mam, ale raczej nie korzystam.
Niestety jak ktos by mi karte ukradł to moglby sobie troche poszalec na zakupach :/
Nie wiecie czy mozna ustalic limit placenia zblizeniowo, jakis dzienny?

Płacenie kartą zbliżeniową

20 lis 2012 - 09:14:51

Cytat
ewelunia842
jak też płace zbliżeniowo i pieniążki zabierają tzn księgują po około 2 dniach.Ja mam w BZWBK:)
TAk zabiorą za dwa dni

Płacenie kartą zbliżeniową

20 lis 2012 - 09:15:48

Płatności zbliżeniowe często realizowane są w sposób, który powoduje że nie widzisz pomniejszonego salda rachunku. Jednak w momencie otrzymania przez bank potwierdzanie wykonania tej transakcji, środki zostaną pobrane z konta(z reguły trwa to do 7 dni). Standardowo przy płatnościach kartą z pinem, najpierw widzisz zablokowane środki-pomniejszone tylko saldo dostępne i dopiero potem- po otrzymaniu przez bank potwierdzenia- księgowe. Przy zbliżeniowych płatnościach omijasz pierwszy etap i od razu pomniejszą Ci się oba salda.

Czasami płatności zbliżeniowe wyglądają tak samo jak te z pinem, zależy to od karty+sklepu.

Płacenie kartą zbliżeniową

20 lis 2012 - 09:16:06

Niestety to jest jeszcze słabo dopracowane i nie księguje od razu, czasem po 2 dniach, czasem od razu

Płacenie kartą zbliżeniową

20 lis 2012 - 09:16:50

Cytat
kara2606
nie ciesz sie bo i tak ci to ściągnie :P

dla mnie te zblizeniowe to troche glupota, sama to mam, ale raczej nie korzystam.
Niestety jak ktos by mi karte ukradł to moglby sobie troche poszalec na zakupach :/
Nie wiecie czy mozna ustalic limit placenia zblizeniowo, jakis dzienny?
Jest limit ale chyba nie dzienny tylko z tego co wiem, może nie w każdym banku ale jednorazowo zbliżeniowo możesz zapłacić 50zł. No, ale ktoś mógłby podchodzić 10 razy i troche by się uzbierało :D

Płacenie kartą zbliżeniową

20 lis 2012 - 09:18:50

płacić kartą zbliżeniową można tylko do 50 zł ;)

Płacenie kartą zbliżeniową

20 lis 2012 - 09:21:07

Płacąc zbliżeniowio,ta transakcja księguje się dopiero po 2-3 dniach:)

Płacenie kartą zbliżeniową

20 lis 2012 - 09:22:09

czytałam, że może to się nawet do 7 dni przedłużyć. mi w mbanku po 3 dniach chyba ściągnęło dopiero..

Płacenie kartą zbliżeniową

20 lis 2012 - 09:23:48

Ja mam w mBanku, i jak place zblizeniowo, to zabieraja po ok. 3 dniach dopiero

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Warto przeczytac!