Obecnie rozmawiamy o:

rozwód

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Bielizna komplety damskie

wczoraj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:21:03

Skarzylyscie sie, ze nikt sie nie chce wymieniac, wiec sadze, ze nie w wymiankach lezy problem ;D

Nie ma co plakac, koszta wysylek beda drozsze, ale co dzis nie drozeje? Paliwo idzie w gore jak szalone, co za tym idzie wszelakie towary i ludzie musza to przelknac. Tak wiec jesli wyslanie przedmiotu bedzie kosztowalo pare zl wiecej i tak beda chetni na kupowanie.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:22:25

u mnie na poczcie już się nie da tak wysyłać(poleconym, trzeba paczką) jak naczelniczka poczty jest na okienku lub w pobliżu.jak jej nie ma to sie uda wysłać normalnie czyli poleconym.
Pracownicy mają za gabaryt B premię i dlatego każą tak wysyłać, wiem coś o tym bo mąż 5 lat przepracował na poczcie...

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:24:20

Cytat
ChuuupaChups
Skarzylyscie sie, ze nikt sie nie chce wymieniac, wiec sadze, ze nie w wymiankach lezy problem ;D

Nie ma co plakac, koszta wysylek beda drozsze, ale co dzis nie drozeje? Paliwo idzie w gore jak szalone, co za tym idzie wszelakie towary i ludzie musza to przelknac. Tak wiec jesli wyslanie przedmiotu bedzie kosztowalo pare zl wiecej i tak beda chetni na kupowanie.
no tak ale jesli ja mam bluzke za 5zł na sprzedaż i przesylka 10zł to kto mi to kupi :D?

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:24:52

Nic nie slyszalam o tym ;/

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:25:42

Cytat
MajkaaaxDxD
Cytat
slodkabrunetka77
najlepiej to idzcie do pracy i kupujcie normalnie ubrania w sklepie to nie bedziecie mialy z tmy problemu :)
tez sprzedawalam , wymienialam sie ale tak naprawde to to sie nie oplaca i jeszcze sie traci na tym , no ale zawsze zauroczenie ciuszkiem zwyciezy :)

Patrząc na Twoja szafę to u Ciebie zakupów na pewno nie opłaca się robić:) Zauroczenia jakimkolwiek ciuszkiem też nie musimy się obawiać:)

Kochana kazdy ma inny gust.

Twoja szafa nie powala na kolana, wiec wstrzymaj sie z takimi komentarzami.

Ale nie o tym jest temat watku, stop offtop:)

Do autorki watku. U mnie na poczcie babki juz rok temu przebakiwaly, ze nie powinny przyjmowac i przyjmuja nadal:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 13:27 przez ChuuupaChups.

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:28:18

ChuuupaChups

u mnie nigdy nie "przebakiwialy" ze nie mozna wysylac tego listem poleconym ekonomicznym - nie mialam z tym zadnych problemów, ale jesli dwie osoby - dwie pracownice to mówią z dwóch roznych placowek to chyba cos w tym musi byc...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 13:28 przez samanta1989.

zweryfikowana
Posty: 293
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:28:43

dziwne jest to, że nie ma oficjalnej informacji na stronie Poczty. jeżeli rzeczywiście zrezygnują z gabarytu B to już widzę jak ludzie będą kląć od nowego roku przy okienkach.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:30:46

Cytat
samanta1989
ChuuupaChups

u mnie nigdy nie "przebakiwialy" ze nie mozna wysylac tego listem poleconym ekonomicznym - nie mialam z tym zadnych problemów, ale jesli dwie osoby - dwie pracownice to mówią z dwóch roznych placowek to chyba cos w tym musi byc...

Wiec moze lada chwila bedzie takie info na stronie poczty...

Artykul z 2010 roku

http://cafe.allegro.pl/showthread.php?98971-Poczta-planuje-likwidacj%C4%99-gabarytu-B-w-listach



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 13:31 przez ChuuupaChups.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:34:20

Bez paniki wprowadzona została usługa tzw. przesyłki gabarytowej, o której można poczytać tu:
http://cennik.poczta-polska.pl/help/help_kraj.html#k_gabarytowa
Różnica polegać będzie na tym, że poczta dodatkowo chce zarobić na opakowaniach, bo tą przesyłkę będzie można wysłać tylko w ich opakowaniu.

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:37:38

z tego co widzialam to przesylka gabarytowa tez kosztuje kolo 10zł...

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:45:15

no MajkaaaxDxD patrze ze juz zaczela oszukiwac na wysylkach wiec to watek idealny dla niej :)

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 13:54:56

Cytat
ChuuupaChups
Cytat
MajkaaaxDxD
Cytat
slodkabrunetka77
najlepiej to idzcie do pracy i kupujcie normalnie ubrania w sklepie to nie bedziecie mialy z tmy problemu :)
tez sprzedawalam , wymienialam sie ale tak naprawde to to sie nie oplaca i jeszcze sie traci na tym , no ale zawsze zauroczenie ciuszkiem zwyciezy :)

Patrząc na Twoja szafę to u Ciebie zakupów na pewno nie opłaca się robić:) Zauroczenia jakimkolwiek ciuszkiem też nie musimy się obawiać:)

Kochana kazdy ma inny gust.

Twoja szafa nie powala na kolana, wiec wstrzymaj sie z takimi komentarzami.

Ale nie o tym jest temat watku, stop offtop:)

Do autorki watku. U mnie na poczcie babki juz rok temu przebakiwaly, ze nie powinny przyjmowac i przyjmuja nadal:)

No fakt nie powinnam pisać w waszym imieniu tylko w swoim. Nie wystawiam rzeczy po to, żeby powalały na kolana Ciebie czy inne szafowiczki:) Pani slodkabrunetka twierdzi, że nie opłaca tu się kupować i wymieniać, grzecznie zauważyłam, że jej szafa faktycznie jest tego przykładem. Jeżeli jej ciuszki są w Twoim guście to kupuj i się wymieniaj mi nic do tego. I błagam nie pisz do mnie per "Kochana", bo takie zwroty strasznie kojarzą mi się z infantylnością.


Cytat
slodkabrunetka77
no MajkaaaxDxD patrze ze juz zaczela oszukiwac na wysylkach wiec to watek idealny dla niej :)

Dziewczyno miliony zarabiam na zawyżaniu kosztów przesyłek!:D Ale Ty chyba też coś o tym wiesz, bo ceny naszych przesyłek widzę nie różnią się jakoś diametralnie:)



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 14:04 przez MajkaaaxDxD.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 14:11:59

super:/ wymiany to już w ogóle zginą śmiercią tragiczną

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 14:12:35

czy zauazylyscie ze chyba nie ma watku w ktorym by sie ktos nie klocil :D? po co to wszystko dziewczyny :)?

Cytat
madzia0702
super:/ wymiany to już w ogóle zginą śmiercią tragiczną
po to zalozylam ten watek zeby zapytac sie szafiarek czy sa inne formy rzesylki albo czy mozna wyslac gdzies taniej i znalazla sie odpowiedz wiec nie ma co panikowac :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 14:13 przez samanta1989.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 14:31:51

nie slyszalam o tym :o
A nawet jesli owy przepis istnieje to mam nadzieje ze nie bedzie on praktykowany na poczcie :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

cena wyższa od początkowej RESERVED