Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:41:30

jetkaa -- jasne, maja z tego chyba najwiekszy utarg ale powiem Ci ze niepotrzebnie wprowadzaja tyle przepisów ktore ograniczają wysylki - i to ich zrzędzenie wieczne "Pani wysyla tutaj rzecz wartosciową, prosze to nadać paczką " ...


wiesz, moze liczą ze po likwidacji przerzucimy sie na paczki / listy wartosciowe to juz kilka złotych na nas zarobą -.-

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:41:48

z ciekawości zapytam się w najbliższym czasie, ale może lepiej nie kusić losu ;)

A jeśli chodzi o przepisy dotyczące tych paczek i zakazu wysyłania ciuchów to również uważam, że są przesadzone. A jeszcze gorsze są te gderania niektórych kobitek przy okienku, warto zaznaczyć, że nie każda gdera, ale no to trzeba mieć szczęście ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 12:43 przez jetkaaa.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:42:40

zrobimy strajk wtedy :D

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:42:42

O ja.... wymyślają :/

To ja pamiętam jak mi babka na poczcie zrobiła aferę, że mi listu wartościowego nie wyśle w kopercie z zgrzewanymi bokami ( czyli w normalnej kopercie bąbelkowej). Że podobno wszędzie tak jest i to wprowadzili. Niby tak ( bo mi kiedyś babka na mojej poczcie o tym mówiła), ale minęły 2 lata od tamtej pory i nikt nigdy mi na to uwagi więcej nie zwrócił. Przyjmują normalnie.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:43:40

Cytat
samanta1989
Cytat
whatsername87
Cytat
samanta1989
Cytat
meow-meow
A gdzie to jest napisane?
nigdzie pani w okienku na poczcie mnie poinformowała,poza tym pytałam się też w innej placówce i to samo mi powiedziała

dopiero jak będzie to ogłoszone oficjalnie i zapisane w regulaminie to uwierzę;)

bo póki co też teoretycznie nie wolno i są takie poczty gdzie nie chcą ciuchów poleconymi zwykłymi wysyłać, ale osobiście nigdy się z tym nie spotkałam (a wysyłałam i buty w wielkich kartonach, nigdy nie było problemu)

już ktoś taką famę puścił na Szafie z rok temu i nic się nie zmieniło

ja jak św. Tomasz, uwierzę dopiero kiedy zobaczę na własne oczy :)

czy śmiesz twierdzić ze kłamię :D?
tak bardzo mi się nudzi w domu i wymyśliłam sobie tą hiostoryjkę tylko dlatego żeby was przestraszyć :D hahahaha wiecie co dziewczyny trochę więcej szacunku do ludzi :)
ta wiadomośc też mnie przeraziła niestety, ale jak dziewczyny pisza można wysyłaclistem z zadeklarowana wartością więc i tego spróbuje


ale nie oburzaj się od razu, po prostu nie ma co sie stresować na zapas- dawno temu też jakaś dziewczyna tu pisała, że ojeju nie będzie można wysyłać ciuchów poleconym a jakoś ani razu nie miałam z tym problemu..

jak wejdzie taki zapis i na mojej poczcie zabronią mi tego typu wysyłki, to sie wtedy zacznę przejmować, na razie nie widzę potrzeby

z resztą InPost się rozrasta, poczta polska traci monopol na przesyłki do 50g w 2013 więc konkurencja pewnie się rozszerzy i ten państwowy moloch może w końcu pójdzie po rozum do głowy, że uprzykrzaniem życia klientom daleko nie zajdzie

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:43:47

Cytat
samanta1989
Cytat
whatsername87
Cytat
samanta1989
Cytat
meow-meow
A gdzie to jest napisane?
nigdzie pani w okienku na poczcie mnie poinformowała,poza tym pytałam się też w innej placówce i to samo mi powiedziała

dopiero jak będzie to ogłoszone oficjalnie i zapisane w regulaminie to uwierzę;)

bo póki co też teoretycznie nie wolno i są takie poczty gdzie nie chcą ciuchów poleconymi zwykłymi wysyłać, ale osobiście nigdy się z tym nie spotkałam (a wysyłałam i buty w wielkich kartonach, nigdy nie było problemu)

już ktoś taką famę puścił na Szafie z rok temu i nic się nie zmieniło

ja jak św. Tomasz, uwierzę dopiero kiedy zobaczę na własne oczy :)

czy śmiesz twierdzić ze kłamię :D?
tak bardzo mi się nudzi w domu i wymyśliłam sobie tą hiostoryjkę tylko dlatego żeby was przestraszyć :D hahahaha wiecie co dziewczyny trochę więcej szacunku do ludzi :)
ta wiadomośc też mnie przeraziła niestety, ale jak dziewczyny pisza można wysyłaclistem z zadeklarowana wartością więc i tego spróbuje

To pojechałaś z tym szacunkiem :D Przecież whatsername87 nic złego Ci nie napisała, gdzie w jej wypowiedzi widzisz brak szacunku? hah :D Ja się z nią zgadzam - uwierzę w takie rzeczy dopiero, jak je wprowadzą, bo w planach to oni sobie mogą to mieć 50 raz z rzędu, mogą się w każdej chwili wycofać z tego pomysłu.

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:44:17

Cytat
jetkaaa
z ciekawości zapytam się w najbliższym czasie, ale może lepiej nie kusić losu ;)

A jeśli chodzi o przepisy dotyczące tych paczek i zakazu wysyłania ciuchów to również uważam, że są przesadzone. A jeszcze gorsze są te gderania niektórych kobitek przy okienku, warto zaznaczyć, że nie każda gdera, ale no to trzeba mieć szczęście ;)

lepiej przygotowac sie na najgorsze:)
Cytat
malwchkon
Cytat
samanta1989
trochę więcej szacunku do ludzi :)

To pojechałaś z tym szacunkiem :D Przecież whatsername87 nic złego Ci nie napisała, gdzie w jej wypowiedzi widzisz brak szacunku? hah :D Ja się z nią zgadzam - uwierzę w takie rzeczy dopiero, jak je wprowadzą, bo w planach to oni sobie mogą to mieć 50 raz z rzędu, mogą się w każdej chwili wycofać z tego pomysłu.

szacunku do ludzi czyli zaufania, chodzi o to ze dziewczyny naskakuja do mnie o toz e pisze nieprawdę to niech idą na pocztę i się zapytaja a nie mówie ze oszukuje :) no bo jesli nie wierza w to co pisze to znaczy ze twierdza ze je oklamuje, a przeciez nie zmyslilam sobie tego heloł !!!

<moderacja - cytuj rozsądnie!>



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 22:08 przez moderator.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:45:07

Cytat
lmonika
O ja.... wymyślają :/

To ja pamiętam jak mi babka na poczcie zrobiła aferę, że mi listu wartościowego nie wyśle w kopercie z zgrzewanymi bokami ( czyli w normalnej kopercie bąbelkowej). Że podobno wszędzie tak jest i to wprowadzili. Niby tak ( bo mi kiedyś babka na mojej poczcie o tym mówiła), ale minęły 2 lata od tamtej pory i nikt nigdy mi na to uwagi więcej nie zwrócił. Przyjmują normalnie.

Mi kiedys niechcacy rozerwala koperte i kazala przepakowac . Juz nie wypowiem sie jakie ceny sa kopert babelkowych na poczcie.
zdierstwo z kazdej strony .
juz sie naprawde przestanie to oplacac .

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:45:09

Konkurencja nie śpi, także może w końcu znajdzie się jakaś alternatywa wysyłkowa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 12:46 przez jetkaaa.

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:48:30

no i jesli twierdzicie ze oszukuje to same sobie sprawdzcie to na poczcie
i wtedy piszcie ze faktycznie was oszukałam :)
i wtedy nie bede sie "burzyc"

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:50:16

Cytat
samanta1989


szacunku do ludzi czyli zaufania, chodzi o to ze dziewczyny naskakuja do mnie o toz e pisze nieprawdę to niech idą na pocztę i się zapytaja a nie mówie ze oszukuje :) no bo jesli nie wierza w to co pisze to znaczy ze twierdza ze je oklamuje, a przeciez nie zmyslilam sobie tego heloł !!!


nikt na Ciebie nie naskakuje zrozum, po prostu na niektórych pocztach już dawno nie wolno tak wysyłać a na innych nie ma z tym najmniejszego problemu.. to że u Ciebie nie wolno w mieście, nie znaczy, że u innych też nie..

a likwidacja gabarytu B byłaby jak dla mnie strzałem w kolano, bo konkurencja nie śpi..

z wyrazami szacunku, tyle ode mnie;]

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:51:57

A ja zawsze pakuje przy babeczkach na poczcie ciuchy do koperty bo tak mi wygodnie i zadna mi nigdy nie zwrocila uwagi, ze nie powinnam ich wysylac listem!

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:53:02

eeee to ostro :/

ale ostatnio jak wysylalam torebke listem wlasnie i wyszlo mi jakies 8 zł za nią, to babka sie do mnie przysrała ze przesadzam z tymi listami juz i ze takie cos powinnam wyslac paczką :P

zweryfikowana
Posty: 1.070
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:53:41

Cytat
whatsername87
Cytat
samanta1989


szacunku do ludzi czyli zaufania, chodzi o to ze dziewczyny naskakuja do mnie o toz e pisze nieprawdę to niech idą na pocztę i się zapytaja a nie mówie ze oszukuje :) no bo jesli nie wierza w to co pisze to znaczy ze twierdza ze je oklamuje, a przeciez nie zmyslilam sobie tego heloł !!!


nikt na Ciebie nie naskakuje zrozum, po prostu na niektórych pocztach już dawno nie wolno tak wysyłać a na innych nie ma z tym najmniejszego problemu.. to że u Ciebie nie wolno w mieście, nie znaczy, że u innych też nie..

a likwidacja gabarytu B byłaby jak dla mnie strzałem w kolano, bo konkurencja nie śpi..

z wyrazami szacunku, tyle ode mnie;]

no ok :) zobaczymy czy to wejdzie ale skoro byłam na dwoch placowkach pocztowych i to samo mówiły więc myśle ze napewno to wejdzie... ale dzięki temu forum dowiedziałam się o czymśtakim jak przesyłka z zadeklarowana wartoscia i tym bede wysylac jak cos :) dzieki za odpowiedzi
a tak poza tym to jaką wartość podaje się przy przesyłkach z zadeklarowaną wartością ma to jakieś znaczenie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 12:55 przez samanta1989.

Zmiany na poczcie polskiej WAŻNE

01 lis 2012 - 12:57:25

Cytat
Zuziaczek
A ja zawsze pakuje przy babeczkach na poczcie ciuchy do koperty bo tak mi wygodnie i zadna mi nigdy nie zwrocila uwagi, ze nie powinnam ich wysylac listem!

Ja to samo, pakuje ile wlezie, byle by wagi określonej dla listu nie przekroczyło i tyle, nikt mi nigdy nic nie powiedział. Co za różnica co w kopercie? Wagę ma odpowiednią i tyle. Jeżeli zakładają, że w kopercie można wysłać coś powiedzmy do 1kg tzn, że mogę wsadzić do niej wszystko co się mieści w tym przedziale...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

cena wyższa od początkowej RESERVED