Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zagubiona paczka pomozcie prosze !!

29 paź 2012 - 21:38:01

Najpierw określ czy to paczka czy list bo piszesz że paczka a później polecony... Coś tu nie tak.. Gdy nadajesz paczkę, obojętnie jaką zawsze masz potwierdzenie a jeśli list to wtedy gdy nadajesz do jako polecony. Usługa polecenia kosztuje 2.2 więc po co aż tak oszczędzać..lepiej wydac te 2.2 i mieć potwierdzenie. Ale odpowiadając na pytanie...duży list nie mieści się w skrzynce więc listonosz zostawia awizo.

Cytat
ladyagatka12
przy listach zwyklych listonosz NIE zostawia NIGDY awizo!

ojj zostawia...gdy przesyłka jest na tyle duża że nie mieści się do skrzynki



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-29 21:40 przez wioletag7.

zagubiona paczka pomozcie prosze !!

29 paź 2012 - 21:41:09

Cytat
_encepence_
Cytat
ladyagatka12
przy listach zwyklych listonosz NIE zostawia NIGDY awizo!

czasem zostawia:) skąd bys wiedziala ze coś dużego przyszlo zwyklym gdyby nie awizo wlasnie?:)

wiekszosc sprzedawcow czy tez szafowiczek wiekszych rzeczy nie wysyla listem zwyklym ekonomicznym czy zwyklym priorytetem, bo takie rzeczy wlasnie o wiekszym gabarycie czesto gina . Jesli juz ktos wysyla lub kupuje z taka forma wysylki to albo jest głupkiem albo nie zdaje sb sprawy wgl ze poczta polska lubi platac figle:-)

Cytat
ladyagatka12
przy listach zwyklych listonosz NIE zostawia NIGDY awizo!

ojj zostawia...gdy przesyłka jest na tyle duża że nie mieści się do skrzynki[/quote]

to juz jest zalezne od listonosza :-)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-29 21:44 przez ladyagatka12.

zagubiona paczka pomozcie prosze !!

29 paź 2012 - 21:45:18

1. list mogl zaginąc
2. mogl sie "rozleciec" w transporcie bo koperta byla za slaba -> w takim wypadku albo do adresata przyjdzie w kawałkach albo wróci do Ciebie.
3. Adresataka mogla odebrac paczke i do tego sie nie przyznawac, nikt jej tego nie udowodni.

Na przyszlosc masz nauczkę zeby wysylac poleconym a nie priorytetem.

zagubiona paczka pomozcie prosze !!

29 paź 2012 - 21:46:40

Cytat
ladyagatka12
Cytat
_encepence_
Cytat
ladyagatka12
przy listach zwyklych listonosz NIE zostawia NIGDY awizo!

czasem zostawia:) skąd bys wiedziala ze coś dużego przyszlo zwyklym gdyby nie awizo wlasnie?:)

wiekszosc sprzedawcow czy tez szafowiczek wiekszych rzeczy nie wysyla listem zwyklym ekonomicznym czy zwyklym priorytetem, bo takie rzeczy wlasnie o wiekszym gabarycie czesto gina . Jesli juz ktos wysyla lub kupuje z taka forma wysylki to albo jest głupkiem albo nie zdaje sb sprawy wgl ze poczta polska lubi platac figle:-)

Cytat
ladyagatka12
przy listach zwyklych listonosz NIE zostawia NIGDY awizo!




ojj zostawia...gdy przesyłka jest na tyle duża że nie mieści się do skrzynki

to juz jest zalezne od listonosza :-)[/quote]

Dokładnie ;) zgadzam się ;)) pracuję na poczcie i czasami ludzie nawet bardzo duże przesyłki wysyłają jako zwykły list NIEPOLECONY ;D Trzeba byc przezornym i wysyłac z potwierdzeniem nadania ;)

zagubiona paczka pomozcie prosze !!

30 paź 2012 - 18:09:25

no wiec nie musicie na mnie najezdzac

predzej wysylalam i bylo ok

spoko wiem moja wina

wyslalam listem priorytetowym

i takie tylko jeszcze jedno pytanie :
czy jesli swie w drodze gdzie uszkodzila paczka z powodu slabej koperty to to wroci do mnie ?
ile takie cos trwa ?

ponad tydzien to juz za dlugo nie ?

zweryfikowana
Posty: 278
Ostrzeżenia: 2/5

zagubiona paczka pomozcie prosze !!

30 paź 2012 - 18:13:14

nawet jeśli twoj list doszedł to ta osoba może cie oszukiwać bo nie masz jak udowodnić czy doszło czy nie

zagubiona paczka pomozcie prosze !!

30 paź 2012 - 18:24:28

no ok spoko

ale jesli sie zniszczyla i faktycznie nie dotarla to wtedy wroci sie do mnie ?

zagubiona paczka pomozcie prosze !!

31 paź 2012 - 22:16:49

wątpię, by ktoś się fatygował. prędzej ktoś sobie weźmie albo do śmieci wrzuci. bo po co ma nosić jak i tak podarte i nierejestrowane?

zagubiona paczka pomozcie prosze !!

31 paź 2012 - 22:59:36

Z twojego opisu wynika, że wysłałaś przesyłkę zwykłym dużym listem tzw. pakietem.Priorytet oznacza,że to był po prostu szybszy list. Termin doręczenia to następny dzień roboczy, jeśli wysłałaś do 15.00. Jeśli przesyłka uległa w drodze uszkodzeniu to może nastapić opóźnienie o 2-3 dni.
Zawsze jest wystawiane awizo bez względu na to czy jest to przesyłka uszkodzona czy nie. Oczywiście mam na myśli duże zwykłe listy, które nie mieszczą się do skrzynki.Poproś Panią, z którą się wymieniałaś aby zapytała na poczcie czy nie ma do niej przesyłki.Tyle, że musi powiedzieć, że chodzi o zwykły list / pakiet/. Przesyłki takie przechowywane są 14 dni, a po tym terminie zwracane do nadawcy. Nie ma tu drugiego awiza. Dlatego lepiej samemu zapytać.
Tak jak już było napisane wcześniej.Nie wysyłaj zwykłym listem żadnych rzeczy. Różnica w kosztach / przy wysyłce poleconym /, to ok. 2,50. Ale masz potwierdzenie, że wysłałaś i prawo do reklamacji czy odszkodowania.I najważniejsze - spokojne nerwy.

zagubiona paczka pomozcie prosze !!

31 paź 2012 - 23:03:28

Tak to jest jak ktoś chce zaoszczędzić kilka złotych.. szczerze? nic nikomu nie udowodnisz, bo nie masz potwierdzenia nadania i to twoja wina, jeśli list nie dojdzie, albo nawet dojdzie,a ktoś zarzuci ci że go nie otrzymał. Twój błąd, ale właśnie to na błędach się człowiek uczy

Cytat
lisewska041294
no ok spoko

ale jesli sie zniszczyla i faktycznie nie dotarla to wtedy wroci sie do mnie ?

jeśli jest zniszczona to nie licz na to .. a skąd takie przypuszczenia że jest zniszczona?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-31 23:05 przez Niskoslodzona.

zagubiona paczka pomozcie prosze !!

31 paź 2012 - 23:07:23

Cytat
lisewska041294
no ok spoko

ale jesli sie zniszczyla i faktycznie nie dotarla to wtedy wroci sie do mnie ?

kiedys mialam taka sytuacje ze dziewczyna wyslala w zwyklej kopercie i podarla sie .. szlo to mniej wiecej ponad tydz do mnie, ale doszlo z nalepka "przesylka uszkodzona" wiec raczej wrocic nie powinno, chociaz..
ale u mnie byl to list polecony .

zagubiona paczka pomozcie prosze !!

31 paź 2012 - 23:09:01

Myslalam ze sprawa sie wyjasnila.

zagubiona paczka pomozcie prosze !!

31 paź 2012 - 23:09:17

Cytat
aadzia
nie zgubi się jedynie paczka z której masz kartkę że ją wysłałaś lub list polecony z którego też masz kartkę z potwierdzeniem nadania. Idziesz na pocztę albo odpalasz stronę www poczty polskiej i monitorujesz przesyłkę wpisując numer nadania :) powinno ci wyskoczyć gdzie paczka jest aktualnie, czy została doręczona

właśnie, że się zgubi przesyłka polecona. Wtedy składa się reklamację na poczcie, czeka na rozpatrzenie sprawy i dostaje odszkodowanie :)

zagubiona paczka pomozcie prosze !!

31 paź 2012 - 23:11:01

No wlasnie o to chodzi ze jesli to priorytet to moze sie zgubic... ode mnie tez sie zgubila... nic nie poradzisz, jak kamien w wode. Inna sprawa jesli bylby to priorytet polecony. Wtedy mozesz sie ubiegac o odnalezienie tej paczki i w ogóle. ;)

niezweryfikowana
Posty: 313
Ostrzeżenia: 2/5

zagubiona paczka pomozcie prosze !!

31 paź 2012 - 23:31:28

1. Wysylajac cos mamy do wyboruzły/u]

a. list polecony priorytetowy (z potwierdzeniem na kartce i dojdzie szybko)
b. list polecony ekonomiczny (z potwierdzeniem na kartce, ale dojdzie po kilku dniach)
c. list priorytetowy (bez potwierdzenia na kartce, ale dojdzie szybko)
d. list ekonomiczny (bez potwierdzenia na kartce i dojdzie za kilka dni)

2. Nalezy wysylac zawsze poleconym listem, bo wtedy mamy zaswiadczenie o wysylce i nie zaginie, mozna monitorowac, nikt cie nie oszuka, ze nie dotarlo.

3. Wysylajac paczka zawsze ma sie potwierdzenie, ale paczka jest drozsza.

4. Jesli listonosz nikogo nie zastanie w domu, a list jest za duzy by wejsc w skrzynke, to musi zostawic awizo by powiadomic o liscie, ktory bedzie do odbioru na poczcie. Awizo wtedy zostawi nawet jesli nie bedzie poleconego.

5. Jesli nie bylo poleconego, a paczka sie uszkodzila, to moze wrocic ale tylko gdy na kopercie napisalas swoje dane, inaczej skad maja wiedziec kto to wyslal i komu oddac? Jednak sadze, ze powinna dojsc z nalepka "uszkodzona".

Pretensje tylko do siebie, nauczka na przyszlosc - ma byc polecony dla wlasnego dobra!!!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-31 23:34 przez romtomtom.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Polska nienawiść...