Obecnie rozmawiamy o:

transport i spedycja

gorący temat

Prostowanie włosów

9 minut temu

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

rozmowa we śnie ze zmarłym dziadkiem

07 paź 2012 - 19:51:03

Witajcie,
Jestem nowa na tym forum, postanowiłam się zarejestrować ponieważ potrzebuję dość pilnie Waszej pomocy.

Niecały miesiąc temu odszedł mój dziadek, to była pierwsza bliska osoba, która odeszła. Byłam bardzo związana z dziadkiem i dotknęła mnie bardzo jego śmierć. Dziadek chorował na raka i po pół roku walki zmarł, miał sędziwy wiek, bo 80 lat.

Dwa tygodnie po jego śmierci przyśnił mi się po raz pierwszy. Widziałam go jak leżał już w agonii tak jak w ostatnie swoje dni, a gdy ja weszłam do jego pokoju (on leżał na bardzo dużym łóżku nogami skierowanymi w moja stronę) to moja mama powiedziała do niego: "Zobacz kto przyszedł". On obudził się jakby nigdy nic i zaczął ze mną rozmawiać, pytał się jak mi się układa, mieszka (pół roku temu wyszłam za mąż i wyprowadziłam się z domu rodzinnego) i zadawał takie pytania w jego stylu.

Wczorajszej nocy przyśnił mi się po raz kolejny. Siedział na łózko, a ja kucałam naprzeciwko niego (przed śmiercią był strasznie wychudzony) i był tęższy niż przed śmiercią. Rozmawialiśmy o czymś po czym ja zapytałam skąd on to wie, bo przecież stało się to po jego śmierci, a on na to że on wie wszytko bo jest ciągle przy mnie. Potem w śnie zobaczyłam moją żyjącą babcię, zapytała się go czy istnieją anioły, a on na to zaczął machać rękami tak jakby nie wiedział, potem sen przeniósł się na cmentarz i mój żyjący tato zaczął ubolewać, że dziadek został pochowany z zakrwawioną twarzą, co nie było prawdą.

Dziś byłam na cmentarzu zapalić dziadkowi znicz. Tak się zastanawiam co oznacza ten sen i czy dziadek czasem nie potrzebuje mojej pomocy.
Błagam pomóżcie...

zweryfikowana
Posty: 567
Ostrzeżenia: 1/5

rozmowa we śnie ze zmarłym dziadkiem

07 paź 2012 - 19:54:52

pomódl się. pomoże

rozmowa we śnie ze zmarłym dziadkiem

07 paź 2012 - 19:55:32

modlitwa. przede wszystkim. jezeli sni sie osoba ktora nie zyje ksiadz zawsze mowil ze trzeba pomodlic sie. ta osoba potrzebuje modlitwy

rozmowa we śnie ze zmarłym dziadkiem

07 paź 2012 - 19:55:37

wydaje mi się, że to emocje związane z odejściem dziadka tak wpływają na twoją psychikę, aczkolwiek w mojej rodzinie też zdarzyła się raz historia związana z duchem.

rozmowa we śnie ze zmarłym dziadkiem

07 paź 2012 - 19:55:42

pomódl się za niego .
modlitwa zawsze pomaga ..

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

rozmowa we śnie ze zmarłym dziadkiem

07 paź 2012 - 20:02:43

moze porozmawiaj z ksiedzem

zweryfikowana
Posty: 1.309
Ostrzeżenia: 1/5

rozmowa we śnie ze zmarłym dziadkiem

07 paź 2012 - 20:03:18

Modlitwa, zamowienie mszy - to pomaga. Mi tez snia sie zmarli dziadkowie od czasu do czasu, tak jakby przychodzili porozmawiac, doradzic.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

rozmowa we śnie ze zmarłym dziadkiem

07 paź 2012 - 20:03:49

Cytat
nitka_93
pomódl się za niego .
modlitwa zawsze pomaga ..
Przyszedł do ciebie, bo o nim myślisz,szukasz kontaktu. Póki o nim myślisz on jest przy tobie i czuwa,powoli będzie odchodził.Widać,że za życia był dobrym, pogodnym człowiekiem.

rozmowa we śnie ze zmarłym dziadkiem

07 paź 2012 - 20:07:30

powiem Ci tak jeśli wierzysz we wrużby itp
Twój dziadek ma jakieś nie dokończone sprawy po gadaj z babcią albo z osobami które były z nim blisko...
idź na jego grób pomódl się a nie będzie Ci sie śnił

rozmowa we śnie ze zmarłym dziadkiem

07 paź 2012 - 20:26:35

Pomodliłam się, zapaliłam znicz. Ciagle o tym snie mysle. Zastanawiam się czy dziadek nie potrzebuje mojej jakiejś pomocy. Msze tez zamówiłam.
Bernadetto to nie był zly sen, on wydawał się w nim pogodny



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-07 20:28 przez Roksu.

rozmowa we śnie ze zmarłym dziadkiem

07 paź 2012 - 20:33:23

moja mama zawsze powtarza, że jak zmarły się śni i mówi to na nieszczęście i choroby. Jeżeli Ci się będzie jeszcze śnił odmów modlitwę i "wieczny odpoczynek". Też tak miałam, że mój dziadziuś mi się często po śmierci śnił. Podobno zmarły wtedy nie potrafi się odnaleźć i szuka kontaktu.Czasem do mnie mówił i rzeczywiście później coś się złego w domu działo lub ktoś chorował. Modliłam się za każdym razem i już nie przychodzi do mnie.

rozmowa we śnie ze zmarłym dziadkiem

07 paź 2012 - 21:18:13

Ale te sny są przyjemne. Kocham dziadka i te romowy sprawiają mi przyjemność.
Sama nie wiem co myśleć

rozmowa we śnie ze zmarłym dziadkiem

07 paź 2012 - 21:23:20

Myśle, że dziadek Ci się śni, bo ciężko przeżyłas jego odejście i odczuwasz za Nim tęsknotę. Pomodlić się nie zaszkodzi, ale ja myślę, że po prostu te sny są potrzebne Tobie i albo to jest Twój mechanizm obronny albo naprawdę Dziadek przychodzi w snach żeby Ci było łatwiej...Ja też tak mam...

rozmowa we śnie ze zmarłym dziadkiem

07 paź 2012 - 21:25:32

Mnie też ostatnio 2 razy śniła się moja zmarła rok temu babcia, nie były to też nieprzyjemne sny raczej takie 'normalne'.
Wydaje mi się że to emocje sprawiają że coś, lub ktoś nam się śni. Ja np mam tak, że jak o czymś intensywnie myślę, stresuję się to mi się to śni (np egzamin na prawko) dzień przed śniło mi się całą noc, że jeżdżę autem i w dodatku tego nie umiem i wyjątkowo w tym śnie mi to nie wychodziło ;) więc myślę że jest to związane z emocjami

rozmowa we śnie ze zmarłym dziadkiem

07 paź 2012 - 21:29:01

modlitwa zawsze pomaga , ale moze dziadek ma cos ci do przekazania , bardzo waznego, wiec wsluchaj sie w to co chce ci przekazac , bo to moga byc bardzo cenne rady .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ranking najglupszych watkow na szafa.pl