Obecnie rozmawiamy o:

Jakie ogrzewanie domu

gorący temat

Nietypowa uroda

53 minut temu

Meble

dzisiaj o 13:22

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

sprzedaż na targu

13 sie 2012 - 17:58:52

Witam! mam wiele pytan odnośnie sprzedawania na Targu.
Więc jestem niepełnoletnia (mam 17 lat) i chciałabym zarobić trochę na wakacje,poniewaz wyjeżdżam.
Czy jeśli jestem niepełnoletnia mogę sprzedawać na targu?
oraz czy za to coś się płaci? postałabym mysle od 6 do 14.
moja szafa pęka w szwach od oryginalnych,zadbanych bądź nowych,MARKOWYCH ubrań ale nie udaje mi się sprzedawac na szafie,dlatego myslalam o targu.oczywiscie ceny byłyby tansze.
i jeśli ktos pracuje bądź pracował na targu-jak to wygląda i czy da się zarobic trochę na ciuchach firmowych marek?

sprzedaż na targu

13 sie 2012 - 18:01:32

musisz opłacić placowe:) nie wiem jaka cena jest u ciebie w mieście u mnie jest 60 zł..

zweryfikowana
Posty: 667
Ostrzeżenia: 1/5

sprzedaż na targu

13 sie 2012 - 18:03:46

ja w zeszłym roku sprzedawałam na targu swoje i mojej mamy ubrania :) i owszem, można zarobic ale ja w większosci sprzedałam ubrania mamy (rozmiar 40-42), a moje mniejsze (36-38) już tak nie schodziły...;/ poprostu na targu większosc osób starszych, tak było przynajmniej u mnie :)
Ale myślę, że jak zrobisz niskie ceny to powinno Ci się udac:)
I u mnie opłata wynosiła 8zł/dzień ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-13 18:04 przez bieniaga91.

sprzedaż na targu

13 sie 2012 - 18:04:06

ale to raczej musi być zarejestrowana działalność, trzeba płacić podatki i płacić za miejsce na targu inaczej dostaniesz mandat

sprzedaż na targu

13 sie 2012 - 18:04:35

przede wszystkim musisz zapłacić za miejsce w którym chcesz sprzedawać, a poza tym nie wiem czy nie trzeba mieć zezwolenia na sprzedaż.

sprzedaż na targu

13 sie 2012 - 18:05:25

pierwsze raz slysze o czyms takim.

sprzedaż na targu

13 sie 2012 - 18:06:11

Cytat
Camelia1989
musisz opłacić placowe:) nie wiem jaka cena jest u ciebie w mieście u mnie jest 60 zł..

właśnie jedni piszą że 2 zł za m2 za godzinę i inni ze 40-60 zl dlatego się pytam:)ale na prawde chciałabym cos sprzedac-może dla którys dziewczyn to śmiech na sali zeby "sprzedawac badz kupowac na targu" ale nie mam innego wyjscia a poza tym się jakos nie wstydzę!:) mieszkam w bytomiu.

zweryfikowana
Posty: 261
Ostrzeżenia: 2/5

sprzedaż na targu

13 sie 2012 - 18:06:50

hahaha pamiętam, byłam mała i zabrałam jakieś koraliki, pierdółki i poszłam na targ, ułożyłam kocyk i zaczęłam 'handlować', jedna stara baba ukradła mi korale

sprzedaż na targu

13 sie 2012 - 18:07:12

Cytat
Overcontrol
Witam! mam wiele pytan odnośnie sprzedawania na Targu.
Więc jestem niepełnoletnia (mam 17 lat) i chciałabym zarobić trochę na wakacje,poniewaz wyjeżdżam.
Czy jeśli jestem niepełnoletnia mogę sprzedawać na targu?
oraz czy za to coś się płaci? postałabym mysle od 6 do 14.
moja szafa pęka w szwach od oryginalnych,zadbanych bądź nowych,MARKOWYCH ubrań ale nie udaje mi się sprzedawac na szafie,dlatego myslalam o targu.oczywiscie ceny byłyby tansze.
i jeśli ktos pracuje bądź pracował na targu-jak to wygląda i czy da się zarobic trochę na ciuchach firmowych marek?


hahha ja wlasnie sprzedaje na rynku , bo tak sie u ans nazywa . i mam 15lat.przychodze z cicuhami wczesnie rano przed 6 zajmuje miejsce i po 7 chodzi placowy zbiera kase , placisz w zaleznosci od tego ile masz zajetego miejsc u mnie akurat stol wiec jak pol stolu to 6zl , caly 11zl . sporo kasy zarobilam juz :)
Cytat
paniRp
ale to raczej musi być zarejestrowana działalność, trzeba płacić podatki i płacić za miejsce na targu inaczej dostaniesz mandat


hahaha nie !!! kazdy kto chce mzoe przyjsc stanac gdzies i po prosrtu placowy jak chodiz i zbiera kase to mu placisz tam 5zł czy 10zł on mowi ile.zaden mandat tu moze kazdy przyjsc



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-13 18:08 przez wannahavefun.

sprzedaż na targu

13 sie 2012 - 18:07:55

Według mnie nie ma żadnych wiekowych ,,limitów'' bo umnie na targu dziewczyny ok. 16 lat już handlują. Na pewno to nie ich biznes, ale pewnie tak sobie dorabiają. A miejscowe trzeba opłacić.

sprzedaż na targu

13 sie 2012 - 18:09:45

Cytat
wannahavefun
Cytat
Overcontrol
Witam! mam wiele pytan odnośnie sprzedawania na Targu.
Więc jestem niepełnoletnia (mam 17 lat) i chciałabym zarobić trochę na wakacje,poniewaz wyjeżdżam.
Czy jeśli jestem niepełnoletnia mogę sprzedawać na targu?
oraz czy za to coś się płaci? postałabym mysle od 6 do 14.
moja szafa pęka w szwach od oryginalnych,zadbanych bądź nowych,MARKOWYCH ubrań ale nie udaje mi się sprzedawac na szafie,dlatego myslalam o targu.oczywiscie ceny byłyby tansze.
i jeśli ktos pracuje bądź pracował na targu-jak to wygląda i czy da się zarobic trochę na ciuchach firmowych marek?


hahha ja wlasnie sprzedaje na rynku , bo tak sie u ans nazywa . i mam 15lat.przychodze z cicuhami wczesnie rano przed 6 zajmuje miejsce i po 7 chodzi placowy zbiera kase , placisz w zaleznosci od tego ile masz zajetego miejsc u mnie akurat stol wiec jak pol stolu to 6zl , caly 11zl . sporo kasy zarobilam juz :)
Cytat
paniRp
ale to raczej musi być zarejestrowana działalność, trzeba płacić podatki i płacić za miejsce na targu inaczej dostaniesz mandat



o to super! a gdzie mieszkasz? wiesz jak to sie mowi w kupie raźniej:)
chetnie bym cos zarobila:)

sprzedaż na targu

13 sie 2012 - 18:09:50

Ja sprzedawałam w ubiegłym roku w dwóch miejscowościach.
Nie trzeba mieć żadnego zezwolenia na sprzedaż tylko wykupuje się miejsce na targu koszt ok 6-12zł Tam gdzie ja sprzedawałam to chodziły osoby które dawały karteczki i pobierały pieniązki za miejsce .
Oczywiście osoby do tego upoważnione.
Dużo nie zarobisz, ale zawsze Ci się coś uzbiera :)

sprzedaż na targu

13 sie 2012 - 18:10:53

nie wiem jak z opłatami, natomiast jeśli chodzi o wiek to raczej nie ma problemu, ostatnio widziałam chłopczyka może 11-12 l jak ciągnął lodówkę turystyczną na kółkach i krzyczał " zimne napoje, zimne napoje":D
dla mnie to nie żaden śmiech, każdy orze jak może;)

sprzedaż na targu

13 sie 2012 - 18:14:50

A sprzedawałyście może w Gdańsku? Też się nad tym zastanawiałam, bo na szafie ostatnio ciężko idzie sprzedaż, a ciuchów mam już zdecydowanie za dużo :)

sprzedaż na targu

13 sie 2012 - 18:15:20

Cytat
paniRp
ale to raczej musi być zarejestrowana działalność, trzeba płacić podatki i płacić za miejsce na targu inaczej dostaniesz mandat
Też mi się tak wydaje. Gdyby każdy mógł sobie tak stanąć na targu ze swoim stoiskiem po jednorazowej opłacie, to byłyby jeden wielki syf.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

bierzmowanie