Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ENERGETYCZNE CENTRUM - kłamstwo.

23 lip 2012 - 13:22:57

Witajcie, opowiem Wam anegdotę z dnia dzisiejszego, chcę Was ostrzec przed nieuczciwymi ludźmi.


Mianowicie... Przyszła do mnie Pani, miła, ładna, zadbana, mówi że jest z Taurona (wiecie, teraz od niedawna dawny Vattenfall nosi nazwę Tauron) i chciała wyjaśnić nowe warunki umowy. To myślę ok, wchodź, mimo że zostałam poinformowana listownie, że nie muszę podpisywać nowych umów ani żadnych dokumentów właśnie przez Taurona.

No ale, kobieta mi tłumaczy, że teraz muszę podpisać nową umowę z Energetycznym Centrum, bo to całkiem co innego. EC to ogólnopolska firma, jedyna na rynku, która sprzedaję samą energię energetyczną, a takie spółki jak Tauron, Eneya czy tym podobne są tylko dystrybutorami. To myślę, coś nie tak z tym jest. Oferuję najtańszą stawkę na rynku, jakieś ubezpieczenie mieszkania cały czas zapewniając, że zostaję w Tauronie, mówi że będę dostawać tylko dwie faktury - od EC za zużytą energię i od Taurona za przesył i inne usługi. Z czasem wydawało mi się to logiczne...

Podpisałam w końcu umowę. Jednak Pani chciała zrobić zdjęcie mojego dowodu osobistego - na co kategorycznie się nie zgodziłam. Przystała na tym i sobie poszła.

Mam małe dziecko więc musiałam równocześnie rozmawiać z Panią i bawić malutką.

Ale jak wyszła wklepałam w internecie EC i zaczęłam czytać umowę.

Na szczęście mam 10 dni na odstąpienie do umowy, inaczej po prostu zmieniłabym dostawcę usług energetycznych. I to niekorzystnie dla siebie.

To oszuści. Pełno moich przykładów na różnych forach. Chwytają się każdego kłamstwa, żeby przejąć klientów.

Zadzwoniłam do Taurona, powiedziałam co i jak, zajmą się tą sprawą.

Nie popełniajcie mojego błędu, czytajcie umowy, a jeśli nie macie czasu to pamiętajcie, że jest tylko 10 dni na odstąpienie od niej.

Pozdrawiam ;)

ENERGETYCZNE CENTRUM - kłamstwo.

23 lip 2012 - 13:31:18

Nauczka na przyszłość,żeby niczego nie podpisywać.

Ostatnio wydzwaniali do mnie niby z Netii i to strasznie natrętnie-po kilka razy dziennie.
Mieli ofertę telefonu domowego,ja od razu kategorycznie odmawiałam,a za chwilę dzwoni babka,że ja się zgodziłam i że powinnam podpisać umowę.. Tak jej pojechałam,że więcej nie dzwonili.

A kilka dni później dostaliśmy informację z TP,że to jacyś oszuści i naciągają ludzi na niekorzystne umowy..

ENERGETYCZNE CENTRUM - kłamstwo.

23 lip 2012 - 13:36:25

Ja póki co mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu, więc jak przychodzą różni 'przedstawiciele', to tylko mówię, że jestem zobowiązana do nie podawania danych właściciela, kto potrzebuje- ten je zna. I mam spokój;) Nie od dziś wiadomo, że wszystkie takie umowy, czy to telewizor, czy internet, cokolwiek, jeśli są podpisywane w domu, z przedstawicielem są mniej korzystne, niż te z salonu.

ENERGETYCZNE CENTRUM - kłamstwo.

23 lip 2012 - 13:37:35

teraz wydzwaniają z " Telekomunikacji novum" i twierdzą , że po przejsciu Telekomunikacji Polskiej do Orange trzeba podpisać nową umowę. Później przychodzi przedstawiciel, twierdzi ze jest z telekomunikacji polskiej a jak sie podpisze umowe to już się jest u innego operatora. Jest nawet reklama o tym w tv. wydzwaniaja do mnie po 3 razy dziennie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Poczta Polska