Obecnie rozmawiamy o:

Pogrzeb

gorący temat

wakacje last minute

11 minut temu

Budowa domu

35 minut temu

najtańsza apteka

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 10 11 -->

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 22:47:28

Cytat
leniwiec22
Cytat
ihaaa
bez sensu. są dobrzy i źli księża- ten widocznie nie wie, o co chodzi w tej religii..
nie zrażaj się i idź do innego

o takiej teorii jeszcze nie słyszałam:)

i ja :D

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 22:48:48

Cytat
hammie
Cytat
Unique_thing
zwyczajnie porozmawiać z Bogiem.

to chyba jest wtedy monolog a nie rozmowa
Cytat
aneczkaaa96
Ja miałam i to nie dawno podobną sytuację... ja poszłam do spowiedzi i normalnie bez niczego dostałam rozgrzeszenie, nawet o tym nic nie wspomniał ksiądz, a mój chłopak poszedł w tym samym czasie tyle że do innego księdza i nie dostał rozgrzeszenia i jeszcze się nasłuchał... a mówię tutaj o tym samym grzechu... i jak to rozumieć.

bo to zależy od człowieka, ksiądz księdzu nie równy, jeden jest ostro rabnięty, a drugi calkiem normalny

A rąbnięty to ten co dał rozgrzeszenie czy nie?? Jak według Ciebie jest?

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 22:50:30

Nie spotkałam się z taką sytuacją... choć również byłam pytana o "ilość". Jeśli spowiedź ma być ważna i prawdziwa to musi być szczera a pomijanie tego grzechu czyni ją nieważną. Przykro jest słyszeć o takich przypadkach jednak niestety, są różni księża.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 22:51:49

ja też kiedyś nie dostałam rozgrzeszania. Ksiądz to człowiek jak każdy inny, czasami ma jeszcze gorsze grzechy od "zwykłego śmiertelnika". Dlatego też od tego czasu wyznaję zasadę, żeby spowiadać się wg własnego sumienia, a jeśli dwoje młodych ludzi się kocha to seksem nie robi nikomu krzywdy. A propo mojej spowiedzi to ksiądz nie dając mi rozgrzeszania bardzo mnie rozśmieszył słowami, że chyba rozumiem, "że danie mi rozgrzeszania byłoby hipokryzją". Oj już bym sama tego księdza miała ochotę wyspowiadać i zapytać co wg Niego to słowo oznacza. Ok, rozumiem, że kościół potępia pewne czyny/rzeczy, ale ksiądz też powinien odpowiednio to interpretować, a nie od razu skreślać i potępiać.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 22:52:04

Cytat
moreloweucho
Mój brat cioteczny nie dostał, ksiądz kazał mu obiecywać, że już nigdy nie zrobi tego przed ślubem , odpwoiedź była oczywista więc nie dostał. Ja 2 razy się z tego spowiadałam, raz ksiądz sam mnie podpytał a później opieprzył, a drugi raz sama powiedziałam i mi nagadał, że później przez takie zachowanie są rozwody i, że starszliwie grzeszę;p Także już się z tego nie spowiadam, bo właściwie na koniec mówi się, że się żałuję a ja nie żałuję przecież ;)
efekt jest porownywalny:
1) spowiadajac sie z tego nie uzyskujesz rozgrzeszenia - zle
2) zatajajac ten grzech - przeciez to swietokradzcto!! jeszcze gorzej..
czytajac niektore wpisy nie wiem, czy zdajecie sobie sprawe z konsekwencji tego typu zachowan, czy nie. wiem ze wiekszosc nie wierzy, no to ok, ale jak sie wierzy i wyczynia takie rzeczy, to tego nie moge pojac:|

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 22:53:00

Dlatego jestem niewierząca lecz ślub kościelny biorę.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 22:57:18

Cytat
febbre
Dlatego jestem niewierząca lecz ślub kościelny biorę.

Po co osobie niewierzącej ślub kościelny?

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 22:58:22

Cytat
febbre
Dlatego jestem niewierząca lecz ślub kościelny biorę.


Nie wierzysz w Boga a chcesz przed Nim składać przysięgę? <sciana>

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 22:58:28

Cytat
moreloweucho
i mi nagadał, że później przez takie zachowanie są rozwody

nie widze zwiazku uprawiania seksu przed slubem z rozwodem potem xD

Cytat
aneczkaaa96

A rąbnięty to ten co dał rozgrzeszenie czy nie?? Jak według Ciebie jest?

ja wierzaca nie jestem, wiec dla mnie rąbnięty jest ten który pyta o takie rzeczy, potem opieprza i nie daje rozgrzeszenia, ale wedlug tej religii rąbniętym powinien być ten który dał rozgrzeszenie.

Cytat
febbre
Dlatego jestem niewierząca lecz ślub kościelny biorę.
dla białej sukni. mądre.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 23:01:01

Cytat
elizka273
Cytat
febbre
Dlatego jestem niewierząca lecz ślub kościelny biorę.

Po co osobie niewierzącej ślub kościelny?
Bo wystrój kościoła jest ładniejszy niż USC, można się ponapinać przed rodziną, a poza tym , 'tylko cywilny'- ile to było wątków tu, że 'tylko cywilny to się stroić nie musisz'. A tak - wskoczysz w ekstra kiecę, przemaszerujesz pod ołtarz, strzelisz kilka fot z familią i zgarniesz kupę szmalu na weselu. Za które oczywiście zapłacą rodzice.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 23:03:36

niedorzeczność, dlatego nie chodzę do spowiedzi...
A co jak dziewczyna z brzuchem w 5 miesiącu ciąży stoi przed ołtarzem ubrana w symbole czystości??? ta skąd to dziecko? niepokalane poczęcie??
jestem wierząca - wierzą w Boga, nie w księdza...

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 23:04:39

Mnie w tym temacie już nic nie zdziwi. Osobiście zawsze dostawałam rozgrzeszenie ale różnych rzeczy się nasłuchałam, ale spotkałam sie też z ksieżami którzy uważali wręcz seks za coś normalnego... więc zależy jak trafisz. Jak ci jeden nie da rozgrzeszenia to idź do innego

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 23:04:49

Cytat
__Isia__
Ostatni raz do spowiedzi przystąpiłam przed komunia:) Nie będę obcym ludziom opowiadać co i z kim robię.
Nie jestem wierząca. Wiem ze tu nie chodzi o ślub ale uważam ze jeśli ktoś kłamie przy spowiedzi i po tym chce brać ślub kościelny to to jest zwykła hipokryzja. W takiej sytuacji bierze się cywilny a nie nabija kasę darmozjadom.
CO do problemu autorki sie nie wypowiem bo ja ogolenie spowiedzi nie uznaje a to czy mnie jakiś pasożyt rozgrzeszy jest mi szczerze obojętne.

mam takie same zdanie na ten temat .
Powiedzialam kiedys ksiedzu ze mieszkam z partnerem , nie dostalam rozgrzeszenia na domiar tego na sile kazal sie zaprosic do mnie do domu o tym porozmawiac nie moglam go zaprosic bo moja matka po rozwodzie w drugim zwiazku tez bez slubu zyje , jak by przyszedl to moglby zawalu dostac.

Nigdy juz nie pojde do spowiedzi.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 23:06:38

Haha. Ja mam jeszcze lepsze :) Mieszkam z chłopakiem,z którym mamy Synka :) Gdy zalatwialiśmy formalności z chrztem, ksiądz powiedział nam , ze w naszej sytuacji to już nie musimy iść do spowiedzi, bo i tak rozgrzeszenia nie dostaniemy :) ale dziecko ochrzcił :)

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 23:07:08

Cytat
Asztarte
Cytat
elizka273
Cytat
febbre
Dlatego jestem niewierząca lecz ślub kościelny biorę.

Po co osobie niewierzącej ślub kościelny?
Bo wystrój kościoła jest ładniejszy niż USC, można się ponapinać przed rodziną, a poza tym , 'tylko cywilny'- ile to było wątków tu, że 'tylko cywilny to się stroić nie musisz'. A tak - wskoczysz w ekstra kiecę, przemaszerujesz pod ołtarz, strzelisz kilka fot z familią i zgarniesz kupę szmalu na weselu. Za które oczywiście zapłacą rodzice.

No tak, przecież to jest w życiu najważniejsze. Zapomniałam.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

przeceny gdzie;)