Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 21:04:47

Cytat
Kaja0
Cytat
dzwooneczek
Osoby mieszkające/sypiające ze sobą przed ślubem mają tylko jedną spowiedź przedślubną, dzień przed ślubem. U mnie nie było to żadnym problemem, ksiądz się spytał czy razem mieszkamy i od razu pierwszą spowiedź wykreślił.

Tak można ? ooo ;)
nawet na kursach przedmałżeńskich o tym uczą :)

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 21:05:55

Ostatni raz do spowiedzi przystąpiłam przed komunia:) Nie będę obcym ludziom opowiadać co i z kim robię.
Nie jestem wierząca. Wiem ze tu nie chodzi o ślub ale uważam ze jeśli ktoś kłamie przy spowiedzi i po tym chce brać ślub kościelny to to jest zwykła hipokryzja. W takiej sytuacji bierze się cywilny a nie nabija kasę darmozjadom.
CO do problemu autorki sie nie wypowiem bo ja ogolenie spowiedzi nie uznaje a to czy mnie jakiś pasożyt rozgrzeszy jest mi szczerze obojętne.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 21:05:56

Cytat
Kaja0
Cytat
dzwooneczek
Osoby mieszkające/sypiające ze sobą przed ślubem mają tylko jedną spowiedź przedślubną, dzień przed ślubem. U mnie nie było to żadnym problemem, ksiądz się spytał czy razem mieszkamy i od razu pierwszą spowiedź wykreślił.

Tak można ? ooo ;)
Dla Kościoła jest ważne to, że chcecie w końcu "zalegalizować" Wasz związek w Kościele, dlatego raczej nie ma z tym problemu. Przynajmniej nikt z mojego otoczenia żadnych problemów nie miał.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 21:05:56

Cytat
ddebora
Moja droga, nie można być w połowie w ciąży, tak jak i nie mozna być w połowie katoliczką. Skoro się za taką uznajesz, to przyjmujesz zasady, które panują w Kościele.

Czy naprawdę ślub kościelny z masa gości i bezowatą suknią jest aż tyle warty, żeby stać się hipokrytką? (bo z tego co rozumiem nie interesuje Cię, że popełniłaś grzech, więc tak naprawdę nie jest istotna dla Ciebie religia, więc po co Ci slub koscielny, przeciez mozna go również wziąć w urzędzie?)

Zdaję sobie sprawę, że zasady panujące w Kościele są bez sensu, ale będąc katoliczką przyjmujesz je.



no tutaj w sumie masz racje tylko to sie tyczy też księży tu spowiada a potem idzie i zajmue się swoja gosposia i ma z nia 2 dzieci.

zweryfikowana
Posty: 532
Ostrzeżenia: 1/5

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 21:06:30

Miałam podobnie kiedyś, powiedziałam że kochałam się ze swoim chłopakiem, to spytał ile razy, powiedziałam że nie wiem to kazał mi określić mniej wiecęj ile razy razy w tygodniu O_o a potem jeszcze wypytywał czy planujemy ślub, czy długo ze sobą jesteśmy itd itp trzymał mnie strasznie długo, aż ludzie się na mnie patrzyli, z tym że dostałam jakąś tam pokute i miałam skończyć z seksem do ślubu. Od tamtego momentu doszłam do wnioski, że wcale nie żaluję że siękocham z ukochanym i nie bede się z tego spowiadac ;P

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 21:06:54

Po co ci rozgrzeszenie jeżeli nie wyraziłaś żalu i nie było postanowienia poprawy.
Ale fakt, niefajnie było gdy potraktował ciebie gorzej niż jakiegoś zbira.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 21:07:47

Cytat
ihaaa
bez sensu. są dobrzy i źli księża- ten widocznie nie wie, o co chodzi w tej religii..
nie zrażaj się i idź do innego
To chyba ty nie wiesz o co chodzi w tej religii. Wg religii chrześcijańskiej seks przed ślubem jest grzechem, więc żaden ksiądz nie powinien dawać w takiej sytuacji rozgrzeszenia. chyba, że planujesz zaprzestać, żałujesz i jeśli z nim mieszasz, to sypiacie w osobnych łóżkach.

Albo przyjmujecie zasady religii od początku do końca, albo wcale. Takie wybiórcze stosowanie się do zasad to hipokryzja. Po co w ogóle chodzić do spowiedzi w takim wypadku?

Nie, nie jestem chrześcijanką. Mierzi mnie tylko hipokryzja.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 21:07:51

Masz rację, ale to, że ktoś inny jest idiotą, hipokrytą etc, to nie zmienia faktu, że powinnyśmy patrzeć tylko na siebie, żyć w zgodzie ze sobą i tyle. Co robią inni nie powinno być naszą sprawą.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 21:08:08

Cytat
tiga19
Cytat
ddebora
Moja droga, nie można być w połowie w ciąży, tak jak i nie mozna być w połowie katoliczką. Skoro się za taką uznajesz, to przyjmujesz zasady, które panują w Kościele.

Czy naprawdę ślub kościelny z masa gości i bezowatą suknią jest aż tyle warty, żeby stać się hipokrytką? (bo z tego co rozumiem nie interesuje Cię, że popełniłaś grzech, więc tak naprawdę nie jest istotna dla Ciebie religia, więc po co Ci slub koscielny, przeciez mozna go również wziąć w urzędzie?)

Zdaję sobie sprawę, że zasady panujące w Kościele są bez sensu, ale będąc katoliczką przyjmujesz je.



no tutaj w sumie masz racje tylko to sie tyczy też księży tu spowiada a potem idzie i zajmue się swoja gosposia i ma z nia 2 dzieci.

W każdym środowisku znajdzie się czarna owca, co nie znaczy, że wszystkich trzeba mierzyć jedną miarą. W końcu księża to też ludzie, tak samo jak my popełniają błędy.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 21:08:20

Cytat
gosiaa30
Miałam podobnie kiedyś, powiedziałam że kochałam się ze swoim chłopakiem, to spytał ile razy, powiedziałam że nie wiem to kazał mi określić mniej wiecęj ile razy razy w tygodniu O_o a potem jeszcze wypytywał czy planujemy ślub, czy długo ze sobą jesteśmy itd itp trzymał mnie strasznie długo, aż ludzie się na mnie patrzyli, z tym że dostałam jakąś tam pokute i miałam skończyć z seksem do ślubu. Od tamtego momentu doszłam do wnioski, że wcale nie żaluję że siękocham z ukochanym i nie bede się z tego spowiadac ;P
widocznie trafilas na dobrego ksiedza

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 21:08:25

nie rozumiem po cholerę brać ślub kościelny skoro on nic nie znaczy. 'zaliczyć spowiedź' i oby to była jedyna.. no naprawdę. jak jesteś niewierząca, bo do kościoła idziesz tylko poświęcić jajka w sobotę wielkanocną to po co ten ślub? chyba tylko na pokaz i dla imprezy, bo większego znaczenia w takim razie on nie ma.

zweryfikowana
Posty: 415
Ostrzeżenia: 1/5

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 21:08:57

jej. kocham swój ateizm

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 21:09:36

A dlaczego ma Ci dać rozgrzeszenie :P Planujesz przestać uprawiać sex? Żałujesz tego? Chyba nie, więc nie dostaniesz rozgrzeszenia :P
<co uważam za głupie bo jak kochasz się no z jedną jedyną ukochaną osobą to cóż to zza grzech>

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 21:10:07

pewnie. tez kiedys nie dostalam, ale bylam mloda i moze dlatego. chodzilo oczywiscie o seks

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 21:11:17

Cytat
limonka305
nie rozumiem po cholerę brać ślub kościelny skoro on nic nie znaczy. 'zaliczyć spowiedź' i oby to była jedyna.. no naprawdę. jak jesteś niewierząca, bo do kościoła idziesz tylko poświęcić jajka w sobotę wielkanocną to po co ten ślub? chyba tylko na pokaz i dla imprezy, bo większego znaczenia w takim razie on nie ma.
Zgadzam się z tym, nie cierpię hipokryzji... Albo się utożsamiasz z religią albo nie, jeśli dla kogoś ślub jest tylko dla rodziny, czy ze względów formalnych to po co kościelny? Niech bierze cywilny i tyle.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ile par kolczyków ?