Obecnie rozmawiamy o:

wyposazenie gastronomi

gorący temat

sklep detailingowy

7 minut temu

kosmetyki samochodowe

51 minut temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 20:51:21

Przez takie sytuacje przestałam być katoliczką.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 20:51:56

Cytat
malyna88
Cytat
Kaja0
A co ze spowiedzią przed slubem? Bo to mnie martwi..

Jak dajmy na to trafię na takiego ksiedza, powiem ze sypiam .. - mówic w ogole o takim czyms? :D
I co jak nie dostane rozgrzeszenia , a na drugi dzien ten ksiadz bedzie miał mi udzielic ślubu ?
moja znajoma byla w ciazy i nie miala dwoch spowiedzi przed slubnych tylko jedna i spowiadala sie u tego ksiedza co dawl jej slub a wiadomo bylo ze musiala z narzyczonym sypiac skoro spodziewali sie dzidziusia
zwykle jak spowiadalam sie z tego grzechu to ksieza mi dawali rozgrzeszenie i mowili zeby sformalizowac zwiazek i nikt mnie nie pytal ile razy gdzie i jak a ten no masakra

Noo własnie, teraz sporo jest takich par, które biorą ślub gdy kobieta jest w ciąży. I co, wtedy ksiądz da rozgrzeszenie ? A jak pójdzie bez brzucha, i powie ze sypia z kimś kogo kocha, to nie dostanie ?

paranoja ;P

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 20:52:14

nie spotkałam się z czymś takim i myślę że ksiądz przesadził, po prostu idź do innego i po problemie

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 20:52:25

koleżanka też nie dostała, musisz iść do innego, najlepiej jakiegoś mlodszego. ale oni czasem też są nawiedzeni.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 20:53:46

zwykle jak spowiadalam sie z tego grzechu to ksieza dawali mi rozgrzeszenie i mowili zeby sformalizowac zwiazek i nikt mnie nie pytal ile razy gdzie i jak a ten no masakra

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 20:54:21

wścieka się, bo sam nie może

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 20:54:31

Cytat
jonasz71
czym si eprzejmujesz:) przeciesz ksiadz to nie pan bóg,,,,to bog moze cie rozgrzeszyc wybaczyc a nie facet w sutannie:)
widac ze sie nie orientujesz, a znasz taki cytat z Bibli:
"Weźmijcie Ducha Św. Komu odpuscicie grzechy, są im odpuszczone, komu zatrzymacie - są mu zatrzymane"? - to dotyczy ksiezy:)

malyna88 nie dziwie sie ze nie uzyskalas rozgrzeszenie, widocznie ksiadz uznal ze nie zalujesz za ten grzech, albo ze nie zrobilas porzadngo rachunku sumienia, skoro nie potrafilas nawet mniej wiecej okreslic "ile razy" uprawialas seks od ostatniej spowiedzi..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-15 20:56 przez ania3192.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 20:55:05

Cytat
Kaja0
Cytat
malyna88
Cytat
Kaja0
A co ze spowiedzią przed slubem? Bo to mnie martwi..

Jak dajmy na to trafię na takiego ksiedza, powiem ze sypiam .. - mówic w ogole o takim czyms? :D
I co jak nie dostane rozgrzeszenia , a na drugi dzien ten ksiadz bedzie miał mi udzielic ślubu ?
moja znajoma byla w ciazy i nie miala dwoch spowiedzi przed slubnych tylko jedna i spowiadala sie u tego ksiedza co dawl jej slub a wiadomo bylo ze musiala z narzyczonym sypiac skoro spodziewali sie dzidziusia
zwykle jak spowiadalam sie z tego grzechu to ksieza mi dawali rozgrzeszenie i mowili zeby sformalizowac zwiazek i nikt mnie nie pytal ile razy gdzie i jak a ten no masakra

Noo własnie, teraz sporo jest takich par, które biorą ślub gdy kobieta jest w ciąży. I co, wtedy ksiądz da rozgrzeszenie ? A jak pójdzie bez brzucha, i powie ze sypia z kimś kogo kocha, to nie dostanie ?

paranoja ;P

dokładnie
Cytat
ania3192
Cytat
jonasz71
czym si eprzejmujesz:) przeciesz ksiadz to nie pan bóg,,,,to bog moze cie rozgrzeszyc wybaczyc a nie facet w sutannie:)
widac ze sie nei orientujesz, a znasz taki cytat z Bibli:
""Weźmijcie Ducha Św. Komu odpuscicie grzechy, są im odpuszczone, komu zatrzymacie - są mu zatrzymane"- to dotyczy ksiezy:)

malyna88 nie dziwie sie ze nie uzyskalas rozgrzeszenie, widocznie ksiadz uznal ze nie zalujesz za ten grzech, albo ze nie zrobilas porzadngo rachunku sumienia, skoro nie potrafilas nawet mniej wiecej okreslic "ile razy" uprawialas seks od ostatniej spowiedzi..

przed ta spowiedzia ostatni raz bylam pol roku wczesniej i jak mu powiedzialam ze dokladnie nie wiem ( bo nie liczylam nigdy kiedy to robilismy)wiec mu powiedziałam ze OKOŁO TYLE I TYLE a tu wielkie wrzaski wyzywania mnie od najgorszych
Tyle ludzi sie nie spowiada a ja chciała nie ukrywalam tego grzechu miałam wyrzuty sumienia ze to robilismy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-15 20:58 przez malyna88.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 20:56:31

no właśnie są księża i księża, tak to prawda, że sex przedmałżeński to grzech owszem i miał prawo nie dać rozgrzeszenia ale proszę po 1sze celibat wymyślony został przez kościół bo przepraszam ale Apostołowie mieli żony i gdzie w bibli np jest, że ksiądź nie może mieć żony ale dobra bo zboczyłam z tematu, może idź do innego księdza i po prostu omiń ten temat no nie wiem, a swoją drogą, jestem osobą wierzącą i szanuje Boga ale np nie rozumiem jak zwykły człowiek bo ksiądź to człowiek może decydować czy mnie rozgrzeszyć czy nie a następnie idzie do swojej gosposi...bo takie przypadki są, uważam, że odpowiadamy przed Bogiem.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 20:56:43

Osoby mieszkające/sypiające ze sobą przed ślubem mają tylko jedną spowiedź przedślubną, dzień przed ślubem. U mnie nie było to żadnym problemem, ksiądz się spytał czy razem mieszkamy i od razu pierwszą spowiedź wykreślił.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 20:56:56

SuPo co Ci ślub kościelny skoro łamiesz po kolei wszystkie zakazy, kóre wiara katolicka propaguje: sypiasz z chłopakiem przed ślubem, chcesz zataić grzech ciężki w trakcie spowiedzi, Brać sakrament małżeństwa w momencie kiedy jesteś pod wpływem grzechu ciężkiego, iść do komunii na swoim własnym ślubie gdy nie dostałaś rozgrzeszenia?.... Dla mnie to jest obłuda ( choć oczywiście zgadzam się,że każdy ksiądz do spraw seksu podchodzi indywidualnie- sama spotkałam się zarówno z jednym i drugim przypadkiem)

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 20:57:42

mi jeden znajomy ksiądz kiedyś powiedział, że jak się chcesz z tego spowiadać to nie mów "uprawiałam seks" tylko "kochałam się z moim chłopakiem". ponoć to całkiem inaczej jest odbierane.

Cytat
dzwooneczek
Osoby mieszkające/sypiające ze sobą przed ślubem mają tylko jedną spowiedź przedślubną, dzień przed ślubem. U mnie nie było to żadnym problemem, ksiądz się spytał czy razem mieszkamy i od razu pierwszą spowiedź wykreślił.
dokładnie to samo było u mnie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-15 20:58 przez kasiurek.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 21:01:04

Cytat
AnaAnn
wścieka się, bo sam nie może

:D

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 21:02:21

Moja droga, nie można być w połowie w ciąży, tak jak i nie mozna być w połowie katoliczką. Skoro się za taką uznajesz, to przyjmujesz zasady, które panują w Kościele.

Czy naprawdę ślub kościelny z masa gości i bezowatą suknią jest aż tyle warty, żeby stać się hipokrytką? (bo z tego co rozumiem nie interesuje Cię, że popełniłaś grzech, więc tak naprawdę nie jest istotna dla Ciebie religia, więc po co Ci slub koscielny, przeciez mozna go również wziąć w urzędzie?)

Zdaję sobie sprawę, że zasady panujące w Kościele są bez sensu, ale będąc katoliczką przyjmujesz je.

brak rozgrzeszenia u ksiedza

15 cze 2012 - 21:03:09

Cytat
dzwooneczek
Osoby mieszkające/sypiające ze sobą przed ślubem mają tylko jedną spowiedź przedślubną, dzień przed ślubem. U mnie nie było to żadnym problemem, ksiądz się spytał czy razem mieszkamy i od razu pierwszą spowiedź wykreślił.

Tak można ? ooo ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ile par kolczyków ?