Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

problem ze sprzedaza

15 cze 2012 - 15:21:29

a wiec mam takie pytanie .sprzedalam spodenki i wyslalam je listem priorytetowym tak jak bylo napisane na stronie przedmiotu paczka nie dotarla do kupujacej i chce zwrotu pieniedzy . mialam jej dzisiaj wyslac pieniadze albo jutro rano ale zglosila sprawe do administracji i oni napisali W dniu 15 czerwca 2012, w oparciu o zgłoszenie z dnia 14 czerwca 2012 oraz wyjaśnienie z dnia 15 czerwca 2012, została podjęta następująca decyzja:


Użytkowniczka .... sama wybrała formę wysyłki na list priorytetowy i nie otrzymaliśmy żadnej informacji, wedle której kupująca prosiła o formę z poleceniem nadania. W związku z samodzielnym wyborem przez kupującą przesyłki nierejestrowanej, użytkowniczka ...usi być świadoma możliwości zaginięcia takiej przesyłki. W przypadku takiej sytuacji, kupująca nie ma podstaw do kierowania roszczeń w stosunku do sprzedającej za działanie Poczty Polskiej.

Uznajemy, że sprzedająca ... wywiązała się z transakcji.



i jak ja mam sie zachowac w takiej sytulacj???

problem ze sprzedaza

15 cze 2012 - 15:24:16

paczkę wysłałaś więc to nie Twoja wina, co potwierdza administracja

problem ze sprzedaza

15 cze 2012 - 15:24:43

Administarcja ma rację - kupująca sama wybrala spsoob wysylki (chociaz nie powinno byc w ogole takiej opcji jak list zwykly!), wiec to nie Twoja wina, ze paczka zaginela. Nie zwracaj pieniedzy.

problem ze sprzedaza

15 cze 2012 - 15:25:18

Przecież nawet administracja Ci napisała, że nie masz przymusu nic jej zwracać...
Jak masz czyste sumienie i wiesz że wysłałaś paczkę, to albo zaginęła, albo laska świadomie wybrała przesyłkę nierejestrowaną i chce jeszcze kasę wyłudzić.
Dlatego wszystko trzeba wysyłać POLECONYM! żeby mieć dowód nadania.
podaj mi nick na priv.

problem ze sprzedaza

15 cze 2012 - 15:25:34

Nijak, a co chcesz robic? Przepadla paczka z winy kupujacej, sama tak chciala by bylo wyslane, wiec pozamiatane.

problem ze sprzedaza

15 cze 2012 - 15:26:40

nie powinna mieć do ciebie pretensji, skoro sama chciała taką przesyłkę, nie masz obowiązku jej zwracać nic.. no ale takim listem się nie wysyła, wiem z doświadczenia, bo paczki czasem nie dochodzą, ani ich nie zlokalizujesz ani nie masz w 100% pewności, że druga osoba nie klamie, a chce wyłudzić kasę... naawiasem mówiąc słowo przeciw słowu :)

problem ze sprzedaza

15 cze 2012 - 15:27:01

masz odpowiedz od administracji czego chcesz wiecej?

zweryfikowana
Posty: 1.176
Ostrzeżenia: 1/5

problem ze sprzedaza

15 cze 2012 - 15:27:04

Mi też podaj nicka na priv jeśli możesz.

problem ze sprzedaza

15 cze 2012 - 15:27:30

Jak to jak? Olać sprawę.

problem ze sprzedaza

15 cze 2012 - 15:28:00

masz nr nadania idż wyjaśnić na pocztę co z przesyłką.a wcześnie j sprzawdż na str poczty-śledzenie przesylek

problem ze sprzedaza

15 cze 2012 - 15:28:59

Cytat
annula
masz nr nadania idż wyjaśnić na pocztę co z przesyłką.a wcześnie j sprzawdż na str poczty-śledzenie przesylek

Czytaj dokładnie. Nie chodzi o przesyłkę poleconą.

problem ze sprzedaza

15 cze 2012 - 15:29:54

a może kupująca nie pomyślała że wyślesz zwykłym listem ? Nie bronię jej ale czasami dziewczyny na prawdę myślą że jeśli jest napisane list priorytetowy to będzie on polecony priorytetowy. Poza tym Ty też odpowiedzialna nie jesteś bo nie powinnaś w ogóle dawać takiej opcji wysyłki - sama możesz teraz ściemniać że wysłałaś i bronić się zaznaczoną opcją wysyłki na stronie przedmiotu i możesz chcieć wyłudzić tylko kasę. Ja bym zwróciła połowę wartości by mieć czyste sumienie i by użytkowniczka stratna nie była. A na następny raz to sama rusz głową wystawiając ofertę i zaznacz opcję poleconej przesyłki..

problem ze sprzedaza

15 cze 2012 - 15:30:31

Jeżeli miałaś inne opcje wysyłki do wyboru a kupująca wybrała nierejestrowaną to Administracja ma rację. Jeżeli natomiast miałaś wyłącznie udostępnioną formę wysyłki nierejestrowanej to tak do końca nie ma racji.

problem ze sprzedaza

15 cze 2012 - 15:31:39

a jak się czujesz? uważasz, że źle zrobiłaś to kasę oddaj. uważasz, ze nie masz sobie nic do zarzucenia to nie oddawaj. skoro miałaś na stronie przedmiotu zaznaczone, że nie wysyłasz poleconym ani dziewczyna w wiadomości nie pisała, ze taki list chcesz to jak dla mnie sprawa jest jasna.

problem ze sprzedaza

15 cze 2012 - 15:33:24

wlasnie o to chodzi ze to kolezanka swoje rzeczy ma u mnie wystwione i ona nie wiedziala ze taka priorytetowaa moze zaginac..z wszystkich rzeczy ktore wyslala tylko to nie dotarlo.teraz juz wie ze tak sie nie wysyla no ale juz za pozno..
tylko taka wystwaila forme..wyslala napewno ale troche glupio wyszlo i mysle ze polowe kosztow trzeba jej zwrocic bo obydwie jestesmy poszkodowane..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-15 15:35 przez wolunka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dziewczynka- syrenka