Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

gorący temat

zalety diety pudełkowej

11 minut temu

skuteczna dieta

33 minut temu

informacje o żywieniu

51 minut temu

produkty do domu online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Samobójstwo

30 maj 2012 - 18:36:07

Czy samobójcy idą do piekła? Podobno tak. Ale dlaczego, skoro było im tak źle na ziemi?
Samobójstwo to odwaga czy tchórzostwo?
Nie pytam o egoizm (czyli sprawienie bólu najbliższym). Ale czy to jest odwaga czy tchórzostwo? Moim zdaniem niesamowita odwaga.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-30 18:46 przez AgataBatycka.

Samobójstwo

30 maj 2012 - 18:38:22

a skąd Ci się taki temat nasunął?
a z punktu osoby bardzo wierzącej tak na moje myślenie. Jeśli faktycznie idą do piekła to dlatgeo, że to Bóg decyduje o naszym istnieniu tu na ziemi. On nam daje życie i On decyduje kiedy je skończymy. Wydaje mi się, że nigdy nie dostajemy więcej na nasze barki niż jesteśmy w stanie unieść. chocia często wydaje nam się inaczej...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-30 18:41 przez moreloweucho.

Samobójstwo

30 maj 2012 - 18:38:45

ksiądz nam kiedyś mówił na religii o tym, i tak samobójcy idą do piekła, ale też nie potrafię odpowiedzieć na drugie pytanie...

Samobójstwo

30 maj 2012 - 18:39:25

Cytat
moreloweucho
a skąd Ci się taki temat nasunął?


no właśnie ; )a nie wiem ks. na religii mówił ,że tak ale nie wiem może w Biblii coś naten temat jest
Ja odbieram ,ze może chodzić o to ,ze największym darem jakim człowiek mógł otrzymać jest życie Bóg może tylko je dać i odebrać tylko jedno mnie zadziwia...że według tej religii jak ktoś był mordercą a szczerze żałuje to jego grzechy zostaną przebaczone ..(w końcu wtedy ktoś odbiera czyjś dar życia) dziwne to



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-30 18:43 przez eduski933.

Samobójstwo

30 maj 2012 - 18:40:37

podobno...kiedyś podobno Kościół robił problemy jak chodziło o pogrzeb samobójcy

Samobójstwo

30 maj 2012 - 18:41:09

mogła bym o tym godzinami rozmawiać

zweryfikowana
Posty: 1.737
Ostrzeżenia: 1/5

Samobójstwo

30 maj 2012 - 18:41:19

Podobno wiele samobójstw jest dokonywane tylko po to aby zwrócić uwagę delikwentów że jest im źle i potrzebują pomocy. Niestety ten sposób "proszenia o pomoc" źle się kończy i nie wychodzi do końca tak jak był planowany.

Samobójstwo

30 maj 2012 - 18:41:47

Ja nie jestem wierząca,ale co ma piekło do tego,że było im źle na ziemi?

Samobójstwo

30 maj 2012 - 18:42:11

nikt tak naprawde nie wie jak to jest - gdzie idą i czy rzeczywiscie gdziekolwiek idą.

Moze im było źle na ziemi - ale to nie oni mają prawo decydować o odebraniu sobie życia, pozatym jak jest to napisane w Pismie Sw przez cale zycie mamy dzwigać krzyz, jedni mają ciezej, inni trochę lżej - za to czeka nas pozniej nagroda.

Wg mnie samobojstwo to najgorsza droga ucieczki od jakichkolwiek problemów.

Samobójstwo

30 maj 2012 - 18:42:20

Cytat
AgataBatycka
Czy samobójcy idą do piekła? Podobno tak. Ale dlaczego, skoro było im tak źle na ziemi?

wedlug katolicyzmu, to bog daje i odbiera zycie, 'samowolka' jest grzechem ciezkim, dlatego taki czlowiek jest skazany na pieklo.

Samobójstwo

30 maj 2012 - 18:44:05

Bog decyduje o człowieku , i o tym kiedy go do siebie zabierze a nie człowiek , moze dlatego ..

Samobójstwo

30 maj 2012 - 18:44:40

Jednym z przykazań jest 'nie zabijaj', a samobójca zabija sam siebie, więc to oczywiste, że wg religii chrześcijańskiej popełnia grzech. Bo to nie człowiek jest panem życia i śmierci a bóg. A gdzie trafia- idąc dalej tropem religii chrześcijańskiej- to zależy jak wcześniej żył, jeśli był dobrym człowiekiem, ale np chorował psychicznie (wiele schorzeń psychicznych ma podłoże depresyjne i jest to niejako niezależne od chorego) to równie dobrze może trafić do czyśćca.

Samobójstwo

30 maj 2012 - 18:44:50

Cytat
dissolved__girl
Cytat
AgataBatycka
Czy samobójcy idą do piekła? Podobno tak. Ale dlaczego, skoro było im tak źle na ziemi?

wedlug katolicyzmu, to bog daje i odbiera zycie, 'samowolka' jest grzechem ciezkim, dlatego taki czlowiek jest skazany na pieklo.

A nie uważasz, że samobójstwo to wielki akt odwagi? Dlaczego ma taka osoba być skazana na wieczne potępienie skoro tu, wśród żywych, nie uzyskała wsparcia i cały świat tej osobie osunął się spod stóp?

Samobójstwo

30 maj 2012 - 18:45:30

cierpienie nie jest dane komuś bez powodu,cierpienie ma swój sens,i było dane komuś,by ten ktoś dojrzał coś ,czego/kogo nigdy nie zauważał.Osoba która popełnia samobójstwo nie potrafi(bądź nie chce) tego dotrzec,a przecież każdy kij ma dwa końce,poprzez to postanawia się poddać i pójść krótszą drogą,czyli popełnić samobójstwo,które tak naprawdę nie polepszy sytuację,a tylko ją pogorszy.a znając co nieco z Religii,wiemy że tylko jedna osoba może odebrać człowiekowi życie,i tylko wtedy kiedy będzie jego pora,nigdy wcześniej ani nigdy później.

Samobójstwo

30 maj 2012 - 18:45:52

Ja wierzę że do piekła idą te dusze które wyrządziły innym ludziom bardzo dużo zła np.kogos zabił, a dusza samobójcy jest zawieszona między piekłem a niebem .

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ręce opadają ...