Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

tabernakula sklep

1 minutę temu

zakupy internetowe

25 minut temu

Budowa domu

30 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 13:57:53

ja tych wszystkich rumunow, zebrakow itp. omijam zawsze szerokim lukiem, albo przyspieszam kroku:)) teraz to nic nie zrobisz ale masz nauczke zeby ich unikac, a policja nigdy nic potrzebnego nie robi://

niezweryfikowana
Posty: 1.898
Ostrzeżenia: 1/5

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 13:58:58

na litość boską ROMÓW a nie Rumunów. ROMÓW. Rumuni mają z nimi mało wspólnego. Romowie są pochodzienia indyjskiego - kasta wygnanych, a Rumuni to słowianie.

A co do nich - jestem zdania, ze powinno im sie odbierać dzieci jeśli rodzice sie pałętają i nie mają stałej pracy. Nieraz widziałam Romkę ze śpiącym dzieckiem na ręku. Czemu te dzieci zawsze śpią? bo są odurzone. A jak trochę dorosną, to uczy się je kraść i żebrać...

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 14:02:49

Cytat
bessi
Czy ktos zauważył , że to post z przed ROKU?! :D

Sprzed roku? :)niemozliwe. Jakieś zmiany nastąpiły w mentalności czy co :)

zweryfikowana
Posty: 534
Ostrzeżenia: 3/5

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 14:04:59

Cytat
slodzonamysza
na litość boską ROMÓW a nie Rumunów. ROMÓW. Rumuni mają z nimi mało wspólnego. Romowie są pochodzienia indyjskiego - kasta wygnanych, a Rumuni to słowianie.

to samo miałam napisać

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 14:08:14

jak słysze cygan to aż mnie cos skręca w środku.... darmozjady, złodzieje piep*****one.... ughhhh. przykro mi ze tak sie stalo, ale jak polisja nic nie moze, to spróbuj zebrac ekipe kolegow, niech ją spiorą.

zweryfikowana
Posty: 733
Ostrzeżenia: 1/5

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 14:08:47

Cytat
Tala8989
u nas pod biedronką stoi codziennie ta sama cyganiura, przypuszczam, że ma dniówki więcej ode mnie.... Omijam ich szerokim łukiem. Policja nic nie może zrobić? To kto do cholery!? Jak polak coś przeskrobie za granicą to go na dożywocie zamykają....

Problem polega na tym, że polak posiada swój kraj i swoją ojczyznę, którą jest Polska, cygani/romowie są ludem bez terytorialnym, więc nie można mówić o karaniu ich za granicą, ich krajem jest kraj w którym zechcieli osiąść, w którym się urodzili, w tym przypadku np. Polska. Romowie w naszym kraju określeni są mianem mniejszości etnicznej. Często skazani są na margines społeczny przez uprzedzenia ze strony reszty społeczeństwa i brak zatrudnienia dla osób ich pokroju. Nie bronię ich i nie uważam, że postępują właściwie, ale zdaje sobie sprawę z ich położenia.

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 14:15:56

Cytat
agata74
czemu wszystkich romow uwazacie za zlodziei i leni to tak jak by kazdego muzulmanina traktowac jak terroryste. w kazdej nacji znajda sie czarne owce

Obawiam się, że złą opinie Romom robią nie pojedyncze czarne owce, tylko większość. I jeśli są przypadki gdzie Rom jest uczciwy i ma pracę to jest wyjątkiem.
Sama staram się być osobą tolerancyjną i podchodzę otwarcie do ludzi innych kultur, wyznań religijnych, orientacji seksualnych. Ale tolerancja niestety też gdzieś się kończy. A Romowie (ogólnie) sami sobie zapracowali na taką opinię wśród reszty społeczeństwa. Każdy z nas zetknął się z Romami i zdecydowana większość ma negatywne odczucia na ich temat, opinii pozytywnych niewiele. Czemu? Bo tych zachowań pozytywnych ze strony Romów nie ma (prawie nie ma), za to negatywnych przykładów mamy aż nadmiar i to nawet w tym wątku.
Mnie się cierpliwość do Romów skończyła, gdy sprzedając sprzęt sportowy jedynymi osobami, które chciały mi coś ukraść były około 6 letnie romskie dzieci.

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 14:21:15

moja siostra szła zapłacić kiedyś ratę za szkołę, miała chyba 500 zł i też ją okradły, a jak się kradnie 500 zł. Złapały ją we dwie w parku i kazały wyjąć wszystko co ma bo jak nie to nie ręczą za siebie. Bała się i wyjęła. Na jej nieszczęście w pobliżu nie było ludzi :(

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 14:53:12

nie denerwuj sie tak bo zylka peknie:)) romow czy rumunow jeden pies:)) pochodzenie nie wazne skoro jest sie zebrakiem i zlodziejem://

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 15:04:53

W ŻYCIU nie widziałam uczciwie pracującego cygana. A widuję ich masę. Także nie piszcie jacy są biedni i oczerniani przez pojedyncze przypadki,bo oni wszyscy tacy są. Po prostu tak nauczeni,nie pracują tylko kombinują ;) powinni wszystkich w kosmos wystrzelić bez skafandrów.

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 15:08:55

Mnie kiedyś okradł na 800zł. Sprawa miała iść do sądu ale mialam go wskazac na sali i powiedziec ze to on. Balam sie bo wiedzieli gdzie pracuje i gdzie mw mieszkam. Zrezygnowałam

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 15:12:11

Większośc ma niemiłe skojarzenia z tymi cyganami, romami czy jak im tam. Chciała bym sie wyzbyć takich stereotypów o tej nacji ale chba nie ma takiej możliwości. Też mialam z nimi różne przygody (nigdy pozytywnych:P )

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 15:13:03

Od nich trzeba się trzymać jak najdalej i omijać szerokim łukiem :-)

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 15:13:30

kiedyś jak z koleżanką czekałam na pociąg w przejściu, podeszła do nas cyganka ze złotym zębem i powiedziała, że na dziecko potrzebuje. koleżanka nie mogła się powstrzymać i rzuciła jej tekstem 'jak pani pieniędzy potrzebuje to polecam ten ząb złoty sprzedać', jakieś 10 minut po tym cygankę zabrała straż miejska

okradły mnie dzisiaj cyganki :(

30 kwi 2013 - 15:14:13

mojej tesciowej 100 zl ukradla

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

perfekcyjna pani