Obecnie rozmawiamy o:

Rewelacyjne okna

gorący temat

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 18:28

Budowa domu

wczoraj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Picie drozdzy na włosy

19 kwi 2012 - 10:58:52

Cytat
want_ted
Powiedzcie mi jeszcze dziewczyny jaką część tych drożdży pijecie? I czy pijecie je codziennie?
ja piję 1/4 kostki, czasem troche mniej
i oczywiście, że codziennie, o to chodzi, że było regularnie. można pić max do 3 miesięcy a potem trzeba zrobić przerwę i można pić znowu :)

Picie drozdzy na włosy

19 kwi 2012 - 11:06:57

Cytat
vixen89
Dziewczyny może troszeczkę odejdę od tematu, ale również o drożdżach. Otóż czytam tutaj, że przed spożyciem 'zabijacie' je wrzątkiem, więc domyślam się, że tak trzeba. Moja mama czasem je drożdże na cerę, jednak nie sparza ich wrzątkiem, w niczym nie rozpuszcza tylko odgryza sobie kawałek z kostki. Czy może to jej zaszkodzić?

Sama chciałabym spróbować takiej kuracji (w wersji pitnej:P), ale trochę boję się smaku, nawet po dodaniu mleka czy miodu ;/

E nie powinno jej zaszkodzić ja jak miałam tak koło 14 lat miałam taką fazę że drożdże jadłam ;)(ale nie na włosy czy cerę tylko tak po prostu miałam ochotę może mi coś brakowało organizmie) i to tak przez pół roku miałam i nic mi nie było ;)

Picie drozdzy na włosy

25 cze 2012 - 00:42:36

Hej ja od 2 dni piję drożdże. Zabijam je wrzątkiem, po 15 min dodaję mleko i miód i jest to nawet smaczne :D a moje pytanie to czy pijecie sam wywar z drożdży czy też to co zbiera się na dnie kubeczka, tzn te drożdże nierozpusazczone? Bo mnie nie przekonuje to co zbiera się na dnie i nie piję tego ;) ale może źle robię... ?

Picie drozdzy na włosy

25 cze 2012 - 00:59:44

piję od 2 tygodni i te grudki z dna też wypijam chociaż nie wiem czy to da lepsze efekty ;)

Picie drozdzy na włosy

25 cze 2012 - 01:25:55

Dobre na porost wlosow, a jak sie to ma do przetluszczajacych wlosow i mieszanej cery? tez zadziala na + ?

Picie drozdzy na włosy

25 cze 2012 - 01:27:48

Cytat
vixen89
Dziewczyny może troszeczkę odejdę od tematu, ale również o drożdżach. Otóż czytam tutaj, że przed spożyciem 'zabijacie' je wrzątkiem, więc domyślam się, że tak trzeba. Moja mama czasem je drożdże na cerę, jednak nie sparza ich wrzątkiem, w niczym nie rozpuszcza tylko odgryza sobie kawałek z kostki. Czy może to jej zaszkodzić?

Sama chciałabym spróbować takiej kuracji (w wersji pitnej:P), ale trochę boję się smaku, nawet po dodaniu mleka czy miodu ;/

organizm ludzki drożdży surowych nie trawi, wiec nie przyswoi z nich witamin- spożywanie nie sparzonych drożdży nie przynosi żadnych efektów dla organizmu....Co gorsza, mogą zaszkodzić- są to grzyby i nie "zabite" mogą zagnieździć się w naszych jelitach, powodując rozwolnienie i duże problemy jelitowe, pobierając z nich substancje odżywcze do swojego rozwoju....Jak czytam wypowiedzi dziewczyn które jedzą drożdże surowe lub zalane "ciepłym" mlekiem/wodą a nie wrzątkiem to mnie ciarki przechodzą...Moim zdaniem bardziej przyswajalne są drożdże w tabletkach- są już zabite, czyli gotowe do spożycia, mamy więc pewność że stosując się do zalecanej ilości na pewno nie zaszkodzą, a zadziałają bo był testowane przed wprowadzeniem do obiegu, poza tym nie trzeba się męczyć z tym niedobrym smakiem a cenowo wychodzi na to samo w skali miesiąca, bo takie tabletki nie są drogie.....Ponadto wzbogacane są często innymi witaminami które ułatwią przyswajanie tych z grupy B zawartych w drożdżach....

Picie drozdzy na włosy

25 cze 2012 - 20:49:25

dzięki iloonash :) a nie masz po tym żadnych problemów żołądkowych? bo tego właśnie obawiam się.
A jak reszta dziewczyn, też pijecie te "szumowiny"? ;-)

Picie drozdzy na włosy

04 lis 2012 - 17:53:25

ile trwa taki wyspy na twarzy, wie ktoś może? :/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kraków spotkajmy się na kawie