Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Picie drozdzy na włosy

08 kwi 2012 - 20:02:41

Wiem, że włosy szybciej rosną po drożdżach i są trochę zdrowsze, ponieważ sama stosowałam tą dietę przez miesiąc czasu i widziałam efekty. Także polecam:)


Jednak teraz biorę suplement humavit z drożdżami piwnymi dopiero tydzień czasu, ale pomyślałam sobie, że z checią znowu zaczęłabym tą kurację drożdzową i tutaj mam pewne obawy. CZY MOGĘ PIĆ DROŻDZE I JEDNOCZEŚNIE BRAĆ TEŻ JE W TALBETKACH? Czy to nie za duzo? Albo czy to sie jakos negatywnie nie skumuluje takie połączenie drozdzy piwnych z piekarniczymi? Jak myslicie? czekam na odpowiedzi :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-08 20:17 przez likethis.

Picie drozdzy na włosy

08 kwi 2012 - 20:05:50

a jak sie przyrzadza takie drozdze do piciA? :) i jak ze smakiem? nie masz odruchu wymiotnego? :P

Picie drozdzy na włosy

08 kwi 2012 - 20:08:12

chciałabym spróbować ale boję się wysypu:) dopiero co się wyleczyłam:D

Picie drozdzy na włosy

08 kwi 2012 - 20:10:22

Kiedyś spróbowałam pić i prawie zwymiotowałam. Bleee.
A co do tych tabletek, to lepiej je odstaw, a tylko pis drożdże (:

Picie drozdzy na włosy

08 kwi 2012 - 20:11:02

.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-08 20:34 przez likethis.

Picie drozdzy na włosy

08 kwi 2012 - 20:11:48

Swego czasu piłam drożdże i z tego co wiem to nie powinno się dziać nic złego :)

Picie drozdzy na włosy

08 kwi 2012 - 20:15:29

Cytat
likethis
Ja je robilam tak 1/3 kostki albo polowe drozdzy w kubeczku (rozdrobnione łyżką) zalewalam gorącym mlekiem, przykrywalam na dluzszy czas talerzykiem, żeby je "zabić" bo inaczej by sie fermentowaly w żołądku...
Gdy juz ostygly dodawalam do tego kakao, albo capuccino i miod zeby ten smak jakos tez zabic bo jest okropny, i wtedy da sie to jakos wypic.:) Jednak nie wolno dodawac cukru ani inncyh slodzikow, bo wtedy drozdze beda mialy pokarm i moga urosnac czy cos takiego ;)
Jak juz zabiłaś drożdze wysoką temperaturą i odcięłaś im tlen, to one mimo pozywki w postaci cukrów itp nie urosną, bo ich nie ma. Wiem, bo studiuję w tym kierunku;)

Picie drozdzy na włosy

08 kwi 2012 - 20:16:08

odstawić bo jak już pijesz to nie bierz w tabletkach ;)
ja też pije drożdze od 2 tygodni

Picie drozdzy na włosy

08 kwi 2012 - 20:19:06

Ooo skoro na Twoje włosy miały zbawienny wpływ, to powiedz ile urosły Ci włoski i w jakim czasie? Bo czaję się na tą kurację, a nie wiem czy jest skuteczna:)

Picie drozdzy na włosy

08 kwi 2012 - 20:19:18

Cytat
agguusiiiia
odstawić bo jak już pijesz to nie bierz w tabletkach ;)
ja też pije drożdze od 2 tygodni

A cos sie moze stac gdybymnie odstawila tabletek? A cojest lepsze wg was drozdze w tabletkach czy do picia:)
Cytat
mewczynsowepole
Ooo skoro na Twoje włosy miały zbawienny wpływ, to powiedz ile urosły Ci włoski i w jakim czasie? Bo czaję się na tą kurację, a nie wiem czy jest skuteczna:)
Mi wlosy urosly 3,5 cm w miesiac. Ale wiadomo ze nie u kazdego moga byc takie efekty. Poza tym mi zawsze szybko wlosy rosły wiec.. :)
Ale bylam baaaardzo zaskoczona:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-08 20:21 przez likethis.

zweryfikowana
Posty: 1.000
Ostrzeżenia: 3/5

Picie drozdzy na włosy

08 kwi 2012 - 20:20:39

Cytat
mafinka
a jak sie przyrzadza takie drozdze do piciA? :) i jak ze smakiem? nie masz odruchu wymiotnego? :P

Ja robie w herbacie, najważniejsze żeby je zabić wrzątkiem. Smaku nie ma złego, normalne

Picie drozdzy na włosy

08 kwi 2012 - 20:25:46

Dziewczyny może troszeczkę odejdę od tematu, ale również o drożdżach. Otóż czytam tutaj, że przed spożyciem 'zabijacie' je wrzątkiem, więc domyślam się, że tak trzeba. Moja mama czasem je drożdże na cerę, jednak nie sparza ich wrzątkiem, w niczym nie rozpuszcza tylko odgryza sobie kawałek z kostki. Czy może to jej zaszkodzić?

Sama chciałabym spróbować takiej kuracji (w wersji pitnej:P), ale trochę boję się smaku, nawet po dodaniu mleka czy miodu ;/

Picie drozdzy na włosy

08 kwi 2012 - 20:29:07

Vixen, wydaje mi sie ze to moze zazkodzic twojej mamie. Z czasem moga sie ukazac jakies skutki uboczne, chociaz nie wiem. Moge sie mylic.
Pogogluj sobie to sie dowiesz;)

A co do smaku to z czasem idzie sie przyzwyczaic i nie jest az tak zle



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-08 20:29 przez likethis.

Picie drozdzy na włosy

08 kwi 2012 - 20:31:25

Sama chciłam pić drożdze z mlekiem, slyszałam że są dobre nie tylko na włosy ale i na cere... Powiedziałam o tym mamie, ale ona do mnie że drożdze są szkodliwe ble ble... Jest w tym cos prawdy? Na co one moga być szkodliwe? Może chodzi o takie 'surowe' drozdze, ale rozpuszczone we wrządku tracą swoje własciwosci ..... ?

Picie drozdzy na włosy

08 kwi 2012 - 20:35:30

mi rosna bardzo wolno włosy, po miesiacy picia drodży urosły mi 2 cm, od wczoraj znowu zaczęłam pić, a oprócz tego biorę drożdze w tabletkach.
Czyli teraz 1/4 kostki do picia i 5 tabletek.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jazzówki graceland H/N