Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

zakupy internetowe

18 minut temu

Budowa domu

22 minut temu

Projekt wnętrza

56 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:48:21

olewaj, olewaj,olewaj,olewaj... wkoncu sie jej znudzi

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:49:23

ewidentnie ktoś sobie ptaka powiększa Twoim kosztem. Nie wiem czy Cię to pocieszy, ale też mam swoją fankę, i jej 4 "osobowści" poblokowane jak na tą chwilę.

Jak mówiły dziewczyny, jest na to paragraf, ale nie mam pojęcia jak to rozegrać:(

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:49:54

ferie są,nudzi się dzieciom... to jest opcja 1 a 2 jest taka ze może faktycznie w ralu zalazłaś komuś za skórę i się teraz mści.

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:50:19

hej tez miałam taką sytuację O.o monolog i blok. ale tylko raz :<
sama nie wiem co byłoby najlepszym rozwiązaniem :0 ja bym pewnie olała i nie czytała wiaodmości

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:51:50

Cytat
betulek
sprawdź, czy to nie podpada pod stalking - jakby ci się udało to podciagnąć, to dają przeważnie wyrok w zawiasach (ale papiery zapaćkane...)
oo wlasnie, o tym myslalam!
"Przed stalkingiem można się skutecznie bronić. Ofiara jest chroniona prawem. W polskim kodeksie karnym stalking (zdefiniowany jako uporczywe, złośliwe nękanie mogące wywołać poczucie zagrożenia) stanowi przestępstwo[1] zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat lub, w przypadku doprowadzenia ofiary do próby samobójczej, do 10 lat[2]. Stalking trzeba bezsprzecznie udowodnić i mieć niepodważalne dowody [3] popełnienia przestępstwa, np. SMSów, maili, świadków, nagrane rozmowy. Doświadczenie pokazuje, że jest mało prawdopodobne aby stalker zrezygnował. Często doprowadza do destabilizacji życia prywatnego jak i zawodowego ofiary."
Wydaje mi sie, że to juz jak najbardziej podchodzi pod ten stalking... tylko nie usuwaj zadnych jej wiadomosci. wyslij jej najlepiej ten cytact- jak to jej nie wystraszy i nie odpusci to idz z tym na policje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-04 14:52 przez soso.

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:52:34

Cytat
petite_marta

a propos tematu to skany i na policję, napisz do administracji, może mają informację o logowaniach, adresach ip etc,
a co do Twojego zachowania na forum, to często było ono prostacko chamskie, a nie złośliwe.

Jak kto woli, ja Ciebie nie kojarzę nawet, a jeśli kiedykolwiek Cię wyzywałam/wyzywałam Twoją rodzinę/komentowałam Twój wygląd, to proszę o wybaczenie (i inne podobnie skrzywdzone przeze mnie również). Jeśli tego nie robiłam, to nie mam za co przepraszać :)

Kotek6 - nie odpisuję, bo jestem przez nią zablokowana.
Dzięki za rady, na pewno póki co poczekam, jeśli nic się nie zmieni zrobię tak jak mi radzicie.

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:52:52

Tak, ja Ciebie też kojarzę z forum, oj tak xD Nawet mi się oberwało od Ciebie o coś kiedyś...;) Ale cóż, ja lubię takich ludzi jak Ty:D
Do rzeczy. Takie nękanie podchodzi pod stalking, więc możesz to zgłosić na policję. A kojarzysz może czy z Twojego otoczenia jest ktoś, kto mógłby za tym stać?

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:53:35

Nowość z czerwca 2011 z kodeksu karnego
Art. 190a.
§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


ścigane na wniosek- potem toczy się z urzędu,

jeżeli chcesz prywatnie z art 23 Kodeksu cywilnego o naruszeniu dóbr osobistych.
Jak kto woli, ja Ciebie nie kojarzę nawet, a jeśli kiedykolwiek Cię wyzywałam/wyzywałam Twoją rodzinę/komentowałam Twój wygląd, to proszę o wybaczenie (i inne podobnie skrzywdzone przeze mnie również). Jeśli tego nie robiłam, to nie mam za co przepraszać :)

Mi nic nie zrobiłaś, nie daję się prowokować na forum, to tylko moje spostrzeżenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-04 14:55 przez petite_marta.

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:54:17

dobrze że nie wstawia Twoich fotek w necie bo tutaj w jednym wątku są obce fotki ale podobno to wolno robić...

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:56:09

A może to ktoś, komu pojechałaś na forum i teraz znalazł sobie taką formę "zemsty". Ja myślę, że gdyby znał Cię osobiście, znaczy Twoje dane, to pisałby także na jakiś portalach społecznościowych (o ile takie masz). Pisze tylko na szafie, więc pewnie zna Cię właśnie z szafy. Myślę, że czymś "zalazłaś" tej osobie za skórę. Na pewno nie miałaś na celu nikomu dopiec, ale właśnie tak niektóre dziewczyny reagują na krytykę. Jeśli wierzyć warnom, to Ty też nie byłaś miła w stosunku do niektórych- "obleśna jesteś", "wzięłaś się z pękniętej gumy"- może właśnie komuś się to nie spodobało i nie chce odpuścić. W żaden sposób Cię nie oceniam,nie znam tych sytuacji, nie znam wątków, w których się wypowiadałaś. Po prostu ktoś mógł poczuć się urażony- a że przesadza w swojej zemście, to inna sprawa.

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:57:01

Cytat
madziutex
Cytat
Krakersikx3
Ja Ciebie tez kojarze z chamskich wiadomosci na forum:D
Ale do rzeczy. Jak administracja nic nie pomoze, to ja bym to po prostu olala. Nie odbierala tych wiadomosci, tylko usuwala, bo bez sensu sie przejmowac.

Złośliwość, a chamstwo to dwie różne rzeczy, nikogo nie wyzywam, nie obrażam niczyich rodzin, nie obrażam w pw, ja mam 4 warny, tamta miała 19(!)

Więc zobaczymy, znowu ją zgłosiłam.
Swoja droga, jak to mozliwe, ze ktos ma 19 ostrzezen, skoro niby 5 jest najwiecej?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-04 15:02 przez Krakersikx3.

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:57:29

Cytat
barbidurek
Tak, ja Ciebie też kojarzę z forum, oj tak xD Nawet mi się oberwało od Ciebie o coś kiedyś...;) Ale cóż, ja lubię takich ludzi jak Ty:D
Do rzeczy. Takie nękanie podchodzi pod stalking, więc możesz to zgłosić na policję. A kojarzysz może czy z Twojego otoczenia jest ktoś, kto mógłby za tym stać?

Hehe :) Nie, raczej nie. Ja teraz rzadko gdziekolwiek wychodzę, bo siedzę w domu z dzieckiem, znajomych mam od lat tych samych, nikogo nie poznawałam, od czasu kiedy wyszłam za mąż i się przeprowadziłam, to właściwie kontakt utrzymuję z paroma osobami. A ta osoba ewidentnie pisze mi jak to mój mąż się na mnie żali O_o Co ciekawe, na początku jak zaczynała pisać, to pisała jak do zupełnie obcej osoby, później nagle przypomniało jej się, że mnie zna. Więc pewnie poczytała moje posty i już uważa, że zna mnie jak nikt inny...

Soso, dzięki.

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 14:58:39

miamiu
Nie jest trudno znaleźć kogoś w necie, a gdy już dojdzie się do danych to łatwo też zacząć zbierać info związane bardziej z prywatnym życiem. Ja tego robić nie potrafię, ale są tu takie co tak, madziutex może trafiła na jedną z nich więc lepiej niech tego nie oleje..

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 15:00:21

Musialas jej dopiec ze teraz zyc Ci nie daje...ALE ZGODNIE Z PRAWEM NIE MA PRAWA CIEBIE PRZESLADOWAC...jezeli nadal to robi to zglos to na policje.

Nękanie w internecie

04 lut 2012 - 15:01:47

Cytat
miamiu
A może to ktoś, komu pojechałaś na forum i teraz znalazł sobie taką formę "zemsty". Ja myślę, że gdyby znał Cię osobiście, znaczy Twoje dane, to pisałby także na jakiś portalach społecznościowych (o ile takie masz). Pisze tylko na szafie, więc pewnie zna Cię właśnie z szafy. Myślę, że czymś "zalazłaś" tej osobie za skórę. Na pewno nie miałaś na celu nikomu dopiec, ale właśnie tak niektóre dziewczyny reagują na krytykę. Jeśli wierzyć warnom, to Ty też nie byłaś miła w stosunku do niektórych- "obleśna jesteś", "wzięłaś się z pękniętej gumy"- może właśnie komuś się to nie spodobało i nie chce odpuścić. W żaden sposób Cię nie oceniam,nie znam tych sytuacji, nie znam wątków, w których się wypowiadałaś. Po prostu ktoś mógł poczuć się urażony- a że przesadza w swojej zemście, to inna sprawa.

Wiesz co, zaczęło sie od wątku o dzieciach dla gejów i aborcji, pewnie kojarzycie - dziewczyna pisała bardzo wulgarnie, chamsko o ludziach odmiennej orientacji, więc wdałam się z nią w grzeczną tym razem :P dyskusję, ona znowu była wulgarna, zaraportowałam i dostała 5 warna. Za chwilę miała nowe konto i dostałam pierwsze wiadomości. Więc myślę, że to urażona duma.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

czy da się to naprawic??