Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Obraz w domu

21 sty 2012 - 20:22:53

Pewnie większość z Was nie bedzie wiedziało o co chodzi, dzis u mnie w domu jest obraz, Matki Boskiej Częstochowskiej, masakra jakas ten obraz chodzi po domach co dzien u kogis innego, trzeba sie modlic i pozniej wpisac do ksiegi pamiątkowej, bedzie u nas cala noc i jutro wieczorem oddajemy sąsiadom, ja ogolnie jestem sceptycznie do tego nastawiona, moj facet wcale nie wie o co chodzi, czy takie coś jest wg Was potrzebne? Jaki jest Wasz stosunek do tego typu sytuacji?

chodzi o to :
Nawiedzenie obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej jest darem dla rodziny. Przez czas nawiedzenia w domu – w miarę możliwości - powinni być obecni domownicy. Możemy zaprosić do siebie krewnych i znajomych, ale nie musimy. Mamy prawo mieć Obraz Nawiedzenia tylko dla siebie. Domowników i gości uczestniczących w czuwaniu i modlitwie wpisujemy do Kroniki Nawiedzenia.
Na zakończenie nawiedzenia rodziny prosimy o dokonanie wpisu w pamiątkowej kronice. Prosimy o wpisanie daty, nazwiska rodziny, imion osób uczestniczących w nawiedzeniu oraz kilku zdań podsumowania nawiedzenia w danej rodzinie. Dzieci mogą coś narysować, można też wkleić rodzinną fotografię.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-21 20:31 przez Martita667.

Obraz w domu

21 sty 2012 - 20:24:16

pierwsze słysze ale z chęcią poczytam..

Obraz w domu

21 sty 2012 - 20:25:34

O.o eee, jak masz do tego byle jaki stosunek, Twoj facet tez to po co Ci to? nie mam pojecia o czym mowisz, i chyba nie chce wiedziec, ale wiem, ze gdybym nie chciala czegos robic nie robilabym tego

Obraz w domu

21 sty 2012 - 20:26:02

Cytat
nikol24
pierwsze słysze ale z chęcią poczytam..

Ja właśnie też jestem ciekawa
Ja mieszkam w domu rodzinnym,, facet jest u mnie, obraz chodzi od domu do domu na końcu trafia do kościola, i idzie do innej parafii.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-21 20:27 przez Martita667.

niezweryfikowana
Posty: 1.028
Ostrzeżenia: 1/5

Obraz w domu

21 sty 2012 - 20:26:14

nie kumam, wytłumacz o co chodzi?

Obraz w domu

21 sty 2012 - 20:26:40

To po co się zgodziłaś na taką akcję, skoro sama uważasz, że masakra?
U mnie takich tradycji nie było, pewnie inny region;) A jakby była to i tak do domu bym nie wpuściła, tak samo jak kolędy, bo jestem niewierząca.

Obraz w domu

21 sty 2012 - 20:26:49

heh u mnie chodzi też jakis obraz po domach,
moim zdaniem to ksiadz nie ma co robić i sobie wymyśla cos takiego

nie każdy przecież ma czas na takie cos, praca, nauka, obowiąki

wydaje mi się że to nie potrzebne, pfff
jak dla mnie to tylko sam kłopot

Obraz w domu

21 sty 2012 - 20:28:13

Cytat
CheriCheriLady
nie kumam, wytłumacz o co chodzi?

Obraz w domu

21 sty 2012 - 20:28:29

ja pamiętam coś takiego u mojej babci z 10 lat temu, wiem tylko że zbierała się cała rodzina i wszyscy odmawiali jakąś litanię (to było dawno więc nie pamiętam dokładnie), a jeśli chodzi o moje zdanie to powiem że taka tradycja i tyle

zweryfikowana
Posty: 541
Ostrzeżenia: 1/5

Obraz w domu

21 sty 2012 - 20:28:49

ja też coś takiego miałam... w sumie nie wiem po co :p ale wiem, że rodzina się modliła;p

Obraz w domu

21 sty 2012 - 20:29:09

Tez kiedys go miałam, to nie jest przecież obowiązkowe :)

Obraz w domu

21 sty 2012 - 20:29:15

Cytat
kinia7x
heh u mnie chodzi też jakis obraz po domach,
moim zdaniem to ksiadz nie ma co robić i sobie wymyśla cos takiego

nie każdy przecież ma czas na takie cos, praca, nauka, obowiąki

wydaje mi się że to nie potrzebne, pfff
jak dla mnie to tylko sam kłopot

ale to nie ejst tak ze musisz wziasc ten obraz tylko jeslio chcesz to bierzesz
u nas w miescie tez chodzi taki obraz po ludziach co jakis czas
moim rodzice zawsze brali a pomodlic sie przy nim co mi szkodzi

Obraz w domu

21 sty 2012 - 20:29:59

Znam to!!! Mało tego, brałam kiedyś udział w czymś takim, przypadkiem zajechałam do mojej bardzo świętej Cioci, a tam ludzie klęczą, siedzą, drzemią po kątach i śpiewają, szepczą, paciorki klepią..Dla mnie piękna tradycja dla ludzi, którzy się z tym identyfikują. Jest to dobrowolne, nikt nikogo nie zmusza.

Obraz w domu

21 sty 2012 - 20:30:09

Cytat
Martita667
Cytat
nikol24
pierwsze słysze ale z chęcią poczytam..

Ja właśnie też jestem ciekawa
Ja mieszkam w domu rodzinnym,, facet jest u mnie, obraz chodzi od domu do domu na końcu trafia do kościola, i idzie do innej parafii.

pierwsze słyszę o takim zwyczaju

Obraz w domu

21 sty 2012 - 20:30:41

U mnie tez tak jest ze po mieszkaniach "chodzi" ten obraz, ale biora tylko chetni, ja nie mialam;D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

18-nastka w domu ?