Obecnie rozmawiamy o:

grzyb na ścianie

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak chronić środowisko?

29 lis 2011 - 13:31:55

Dużo w ostatnich latach mówi się o ochronie środowiska. Chciałam się Was zapytać, czy bierzecie sobie do serca te wszystkie wykłady na temat sortowania śmieci, używania ekologicznych reklamówek, ekologicznych ubrań, samochodów, jedzenia itp? Jak dbacie o środowisko? Jesteście proekologiczne?
Ja staram się sortować śmieci, ale nie wiem tak naprawdę co jeszcze mogę zrobić. Chyba tylko idąć na zakupy wziąć swoją reklamówkę. Dla mnie śmieszne są te wszystkie reklamówki w hipermarketach, zwykłe foliowe, a napis "jestem ekologiczna" ma zalatwić sprawę? Moim zdaniem powinni zlikwidować takie worki, powinnyy być papierowe torebki, albo takie z materiału, które są dostępne i posłużą przez długi czas.

Jak chronić środowisko?

29 lis 2011 - 13:40:40

nie śmiecę na ulicy i używam toreb wielokrotnego użytku na zakupy. poza tym u rodziców segreguję śmieci bo są do tego przystosowane kosze a w domu tego nie robię bo jest jeden pojemnik i nie ma jak a nie będę leciała km ze śmieciami w łapie żeby wyrzucić gdzieś przy blokach.

Jak chronić środowisko?

29 lis 2011 - 13:40:47

wiele można zrobić, z pozoru prostych rzeczy
-zakręcać wodę przy myciu zębów
-brać prysznic zamiast wylegiwać się w pełnej wannie
-gasić światło w pokojach gdzie się nie przebywa
-wyłączać nieużywany sprzęt elektroniczny z gniazdka (żeby nie był w trybie "stand-by"
-wyjmować ładowarkę z prądu gdy nie ładujemy, ładować telefon tyle ile potrzebuje np. 3h a nie całą noc
-kserować dwustronnie
-nosić własne reklamówki na zakupy
-jeżdzić rowerem albo komunikacją miejską
-gotować jedzenie używając pokrywek

itd, itp.
trochę bez ładu, ale to mi przyszło do głowy aktualnie;)

Jak chronić środowisko?

28 gru 2011 - 12:36:25

Oj tam się przejmujecie, jakos nie widze zeby cos sie zmienilo w srodowisku nawet jak oszczedzam wode, swiatlo,m czy segreguję smieci
:/
Ot zwykła akcja ekologów i mieszanie ludziom w głowach...

niezweryfikowana
Posty: 265
Ostrzeżenia: 2/5

Jak chronić środowisko?

08 lis 2012 - 09:35:13

W perspektywie ekologii i ochrony środowiska na uwagę zasługuje akcje EkoSzkoła dzięki której wyremontowano i docieplono ekologiczną wełną mineralną Ecose Szkołę Podstawową w Chechle.
https://www.facebook.com/AkcjaEKOSZKOLA

Jak chronić środowisko?

09 lis 2012 - 19:50:18

Cytat
cynamonka26
W perspektywie ekologii i ochrony środowiska na uwagę zasługuje akcje EkoSzkoła dzięki której wyremontowano i docieplono ekologiczną wełną mineralną Ecose Szkołę Podstawową w Chechle.
https://www.facebook.com/AkcjaEKOSZKOLA

bardzo fajna i pozytywna akcja ;] udowadnia, że ludzie jednak się interesują ekologią, być może nawet z roku na rok coraz bardziej. no i ocieplanie ekologiczną wełną to oryginalny i dobry pomysł ;]

Jak chronić środowisko?

09 lis 2012 - 19:54:30

Cytat
gabix
Oj tam się przejmujecie, jakos nie widze zeby cos sie zmienilo w srodowisku nawet jak oszczedzam wode, swiatlo,m czy segreguję smieci
:/
Ot zwykła akcja ekologów i mieszanie ludziom w głowach...

być może teraz tego nie odczujesz, ale za x lat twoje dzieci tak.

Jak chronić środowisko?

30 maj 2014 - 21:37:38

eko lobby i eko ściema, żeby wydusić kolejny grosz od ludzi.

Państwo powinno dotować to, co dobre, np. Fotoogniwa, a nie podwyższać ceny wywozu śmieci pod pretekstem ekologii. W USA i w Niemczech są osiedla z fotoogniwami, dzięki którym ludzie nie muszą płacić za prąd, a nadwyżkę sprzedają do zakładów energetycznych. Nie wiem jak u Was, ale w moim mieście firmy wywożące śmieci nie radzą sobie z tym kompletnie... sterty posegregowanych śmieci zalegają koło śmietników, bo jest ich za mało. Wiatr rozwiewa to wszystko.... a o wstrętnych ludziach, którzy wyrzucają wersalki, telewizory i sprzęt AGD do lasów, żeby uniknąć opłat nie wspomnę. Ostatnio przyłapałam jakiegoś gościa z firmy kurierskiej, jak nam wrzucał jakieś wielkie wory do śmietnika. To jest dopiero katastrofa ekologiczna.

Unie Europejska nałożyła limity emisji dwutlenku węgla na jej członków, a co z takimi państwami, jak Chiny, Wietnam, Bangladesz, Kambodża, czy Indie? Tamtejsze fabryki dopiero emitują gazy cieplarniane. Te kraje nie podpiszą z Europą nigdy traktatu o zmniejszeniu emisji CO2, bo ich gospodarki na tym ucierpią.


Oszczędzając wodę i prąd nie będziemy oszczędzać pieniędzy, bo takie firmy jak ENERGA, czy dostawcy wody lub PGNIG nie pozwolą na straty w dochodach, więc z pewnością podniosą stawki.

Żebyśmy były ekologiczne, musiały byśmy wrócić do sody i octu jako środków czyszczących (co zresztą już sporo pań stosuje), do pieluszek tetrowych (bo tetra się szybciej rozkłada, niż pampersy), do prania ręcznego w niewielkiej ilości wody (żeby zaoszczędzić prąd i wodę), nosić ciuchy tak długo, aż nam z tyłków spadną (a nowe kolekcje kuszą co sezon- wiele z nas ulega tzw FAST FASHION), nasi faceci musieli by jeździć w ubrudzonych samochodach, żeby zaoszczędzić wodę, którą by zużyli do mycia samochodów, albo lepiej- musieli by wogóle nie jeździć samochodami, a np. rowerami. Wygoda wygrywa. Natura przegrywa. Koncerny nam na to nie pozwolą i będą kreować sztuczne potrzeby, żeby kosić coraz to więcej kasy.




Jak długo rządy i ekolodzy będą nam mydlć oczy tą ekologiczną ściemą nie wiem... ale mi to śmierdzi...a my w tym wszystkim jesteśmy tylko maluczkimi robaczkami.

Jak chronić środowisko?

30 maj 2014 - 21:37:44

:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-30 21:38 przez kalmia.

Jak chronić środowisko?

31 maj 2014 - 22:51:51

zyc zgodnie z naturą

Jak chronić środowisko?

03 cze 2014 - 21:55:19

Cytat
fuckoffmondays
zyc zgodnie z naturą

A co rozumiesz pod " zyc zdognie z natura?"

niezweryfikowana
Posty: 348
Ostrzeżenia: 2/5

Jak chronić środowisko?

20 cze 2014 - 21:37:38

Boże widzisz i nie grzmisz! Po pierwsze jak słyszę akcja ekologów, wyłudzanie od ludzi itd... to mnie krew zalewa...Oczywiście, że jedna osoba nie zbawi Świata, że jak jedna polska będzie żyła w zgodzie ze srodowiskiem, to świata nie zbawi, ale kropla tworzy morze... Same Chiny są wielką bombą niekologiczną, wypełnioną toksynami, która zatruwa Świat, ale jak to mówi moja babcia, grosz do grosza a będzie kokosza. Poprostu świadomośc ludiz musi się zmienić, a to minie wiele lat, segeregowanie śmieci, to akurat jets najmniej istotna sprawa, bo i tak na składowisku je segregują....no tak uogólniając. Ale ważne, żeby nie śmiecić, dbać o wodę, nie marnować jej i wpając swoim dzieciom, że Ziemia wraz z jej naturalnymi dobrami jest skrabem cenniejszym niż miliony diamentów...

Jak chronić środowisko?

26 cze 2014 - 10:22:25

Ochrona środowiska wiąże się z oszczędnością dla nas samych. Nie trzeba robić wielkich rzeczy, by być eko ;)
Wystarczy np. branie prysznica, zamiast wylegiwania się w wannie , zakręcanie wody podczas mycia zębów, mycie naczyń w zlewie, a nie pod bieżącą wodą, gaszenie światła w pokojach, w których się nie przebywa, podlewanie kwiatów wodą, którą się używa np. do mycia warzyw i owoców, przykrywanie garnków podczas gotowania przykrywką, segregowanie odpadów, co pozwala zwiększyć poziom recyklingu i przygotowania do ponownego użycia, używanie własnych toreb na zakupy, zakup np. wody mineralnej w większym opakowaniu 5l niż w kilku butelkach po 1,5l itp., stawianie w czajniku takiej ilości wody do zagotowania, która jest właśnie potrzebna, a nie całego czajnika itp.
Może jeszcze teraz nie widać efektów, bo zbyt mało osób wierzy, że to coś da. Ale kropla drąży skałę i im więcej osób to zrozumie i przyczyni się do poprawy stanu środowiska, tym szybciej nasze dzieci będą się mogły cieszyć skarbami Ziemi.

Jak chronić środowisko?

16 lip 2014 - 15:57:51

Ja staram się żyć trochę ekologicznie a bardziej oszczędnie.
-nie śmiecę na ulicy
-oszczędzam prąd, gaz i wodę jak tylko mogę
-mam płócienne torby, zamiast reklamówek porozkładane do torebek i kieszeni, żeby zawsze były pod ręką
-kupuję używane rzeczy, w sumie to też ekologia :P
Ale nie jestem i nigdy nie będę jakimś eko-świrem, który używa wielorazowych podpasek ;)


A co do Chin i tego, że mają gdzieś ekologie- oto efekty(to nie jest mgła :])




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-16 15:59 przez astaldi.

zweryfikowana
Posty: 684
Ostrzeżenia: 2/5

Jak chronić środowisko?

31 lip 2014 - 11:17:11

Przypomniała mi się akcja kiedy byłam u rodziców na wsi, ze dwa miesiące temu. W każdy drugi czwartek miesiąca jest na wsi wywożenie śmieci. Tzn każdy na podwórku ma taki ogromny kosz, który z resztą każda rodzina musiała kupić obowiązkowo z rozporządzenia sołtysa/burmistrza czy kogoś tam :) Dodatkowo każda rodzina dostaje 3 worki na plastik,szkło,papier. Nawiasem mówiąc przy pięciosobowej rodzinie 3 worki miesięcznie to troche słaba kalkulacja, no, ale niech tam :D Śmieci mają być oczywiście segregowane, bo będą kontrole! i jak ktoś się nie dostosuje to będą kary! I tak, w każdy drugi czwartek miesiące przyjeżdża śmieciara i wwala wszystko jak leci!Troche to było dla mnie dziwne, kiedy okazało się, że wszystkie śmieci z tego kubła trafiały do jednego zbiornika. Oczywiście mało kto segreguje te śmieci "bo i tak sie przecież na samochodzie mieszają" ;) Taka polityka :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sylwestorwy POMYSŁ :)))