Obecnie rozmawiamy o:

Treningi i dieta keto

gorący temat

Pediatra Kielce

dzisiaj o 13:29

Ginekolog Rzeszów

dzisiaj o 13:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Takie szare życie..

16 maj 2011 - 17:21:47

Witam. Niedawno temu skończyłam technikum i nie mam pojęcia co ze sobą zrobić. Na studia nie pójdę na pewno w tym roku, ponieważ obecnie nie mam do tego odpowiednich warunków finansowych. I w ogóle zastanawiam się nad sensem studiów - jeśli w naszym kraju ciężko nawet po 2 ukończonych kierunkach znaleźć pracę. Jeśli chodzi o technika to w zawodzie pracować nie chcę, ponieważ szkoła okazała się kompletną pomyłką i nie umiałabym spędzać dziennie 8 godzin robiąc coś czego wręcz nienawidzę. Wiem, że życie nie jest łatwe.. i nie zawsze wygląda ono tak jak tego chcemy..Od paru tygodni czuję się jak by mi się wszystko w życiu skończyło - wiem może to śmiesznie zabrzmieć, bo właśnie mi się wszystko zaczyna. Cały czas się nudzę.. jako tako nie widzę sensu w moim życiu.. To przykre..Mam chłopaka, który jest cudowny , powinien mi się on wydawać sensem życia - lecz ostatnio coraz częściej mnie drażni swoim zachowaniem niż uszczęśliwia. Niestety wynika to z mojego poprzedniego, nieudanego związku, który do dzisiaj bardzo przeżywam, mimo, że to już minęły 2 lata..Od tego czasu gdy mój ex mnie zostawił, nie ma rzeczy, które jakoś specjalnie mnie cieszą, nadają sens mojemu życiu. Mój obecny chłopak bardzo mnie kocha, lecz boję się, że nigdy nie będę umiała odwzajemnić tego uczucia. Takie w skrócie jest moje życie - moje szare życie.. Chciałam się Wam wyżalić, bo nie bardzo mam komu.. może ktoś też ma podobną sytuacje? chodź wolałabym żeby takich osób było jak najmniej..

p.s pewnie znajdą się i tacy co sobie pomyślą, że jakaś 20 latka myśli, że co są wielkie problemy, kiedy to ludzie naprawdę muszą się borykać z poważnymi problemami. Wiem, że tak jest, ale jedno nie wyklucza drugiego - po prostu ciężko mi się tak żyje..

zweryfikowana
Posty: 511
Ostrzeżenia: 1/5

Takie szare życie..

16 maj 2011 - 17:24:08

głupio mi pytać, ale jakie technikum skończyłaś ?:)

Takie szare życie..

16 maj 2011 - 17:29:03

Technik technologii odzieży. Owszem szkoła fajna, ciekawa. Projektowanie, szycie, pokazy itd. Tylko w pracy sobie tego nie wyobrażam - jestem osobą, która jest bardzo niecierpliwa, a tam wszystko wymaga cierpliwości i czasu

Takie szare życie..

16 maj 2011 - 17:35:53

z doświadczenia wiem że nie ma sensu tkwić w związku czując że to nie jest to. unieszczęśliwiasz tak siebie i jego. praca która jest Ci obojętna ma swoje plusy - po 8 godzinach jesteś wolna i o tym nie myślisz. ja np nie potrafię się nie angażować w to co robię emocjonalnie i mam spore zadatki na pracoholika, przez co czuję że się wypalę zanim skończę studia.

spróbuj czegoś nowego - poznaj nowych ludzi, zaangażuj się w jakąś grupową działalność, albo wyznacz sobie jakiś cel - np że chcesz iść na studia i musisz najpierw zarobić trochę.

z pracą jest ciężko bardzo i to nie tylko u nas, ja właśnie jestem po 4 roku studiów i szukam bezpłatnych praktyk na wakacje i nigdzie nie mają wolnych miejsc. za darmo... a kierunek prestiżowy niby.

Takie szare życie..

17 maj 2011 - 11:59:56

Po co jesteś z kims kogo nie kochasZ?? nie uważasz ze marnujesz nie dosc ze jego czas to swój?? Tak apropo może czas zamknąc i nie wracac do tego , co było wcześniej. Masz nowego chłopaka, skonczyłas szkole, po co się cofac o 2 lata wstecz!!???? nie uważasz że zamiast iśc do przodu to się cofasz?? Pierwsze , co zrob to się zastanów czego tak naprawde chesz , nie wracaj do tego co było tylko co bedzie i jest teraz!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Robicie to złośliwie? ;]