Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

gorący temat

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

fotelik samochodowy do 36kg

06 kwi 2011 - 10:05:16

szukam dobrego fotelika 9-36 lub 15-36
chce zeby byla mozliwosc regulacji zaglowka i oparcia (niewazne, czy poprzez np pokretlo, czy fotel pasazera), zeby demontowal sie tylko do siedziska, zeby byl dosc obszerny (dlugie podruze), moze miec uchwyt na kubek...
macie jakies sprawdzone?

fotelik samochodowy do 36kg

06 kwi 2011 - 10:24:44

Masz duze wymagania:P. Ja tez szukalam takiej wersji super, ale od 9-36. Nie znalazlam takiego, ktory bylby rozkladany calkiem do siedziska w tym przedziale wagowym i tez za bardzo oparcia nie da sie regulowac, zaglowek owszem. Mam roemer britax. Jest mega bezpieczny, jak wynika z badan adac. Wlasnie o to nam chodzi nie? Na pierwszym miejscu bezpieczenstwo. Myslę, że w przedziale 15-36 bedzie wiecej mozliwosci do regulacji oparcie, chociaz pewnie nie za wiele...

A no i jeszcze zbyt obszerny nie moze byc, bo to nie daje bezpieczenstwa. Moj sie wydawala ciasny, ale mysle, że np. w trakcie wypadku(odpukac!) Mały w tym obszernym po prostu by "latał", a w takim dopasowanym i zabezpieczonym po bokach jest bezpieczniejszy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-06 10:27 przez sandra1988.

fotelik samochodowy do 36kg

06 kwi 2011 - 11:18:59

ja takze szukam fotelika takiego do 25 badz 36 kg

fotelik samochodowy do 36kg

06 kwi 2011 - 11:32:16

Cytat
orsi005
ja takze szukam fotelika takiego do 25 badz 36 kg

do 25kg polecam espiro optima:)
samdra to nie wymogi tylko wygoda dziecka, szykuje nam sie przynajmniej 10godzinna podroz niedlugo... i tak raz na 3miesiace bedziemy jezdzic, wiec fotelik musi miec mozliwosc regulacji oparcia nie wazne jak, a z tą obszernoscia to chodzilo mi o to, zeby dziecko mialo swobodna mozliwosc ruchu:), bo jak ogladalam foteliki i mloda w nich siadla to ledwo reka mogla ruszyc



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-06 12:41 przez Klauduska1212.

fotelik samochodowy do 36kg

06 kwi 2011 - 13:27:00

dziewczyny, a zaglądałyście na tę stronę fotelik.info ??

Tu co prawda są Foteliki samochodowe z grupy wagowej 9-25 kg ( można wybrać inny przedział wagowy) , pokazane jest jak wypadły w testach :)
Więc może na początek warto zobaczyć tą stronę, a później sprawdzać jak wygląda taki fotelik i jakie ma funkcje - i czy spełnia wasze wymagania.
Wiem, ze to sporo roboty, ale może stronka się przyda :)

fotelik samochodowy do 36kg

06 kwi 2011 - 15:35:38

Sporo roboty, ja sie naczytalam, naogladalam w necie a pozniej nachodzilam. Klauduska wiem o co Ci chodzi, bo ja też chciałam taki fotelik, który dodatkowo będzie bezpieczny. No ale nie znalazłam niestety takiego, który by sie rozkladal o wiecej niz jeden stopien, zeby byl dosyc szeroki i bezpieczny.... My w przyszłym tyg. wybieramy się właśnie w taką 10 godzinną podróż i zastanawiam się jak to będzie... Mały na początku nie lubił tego fotelika, ale przyzwyczaił się i teraz nie ma problemu z jazdą... Mam nadzieję, że sprawdzi się na tej dlugiej trasie. Napiszę co i jak po powrocie:P.
Ale po pierwsze i najważniejsze, któraś mama już to na forum pisała, że niewazne czy dziecko sie poci, czy mu jest niewygodnie, ma byc przede wszystkim bezpieczne.

fotelik samochodowy do 36kg

06 kwi 2011 - 16:45:22

Cytat
sandra1988
Sporo roboty, ja sie naczytalam, naogladalam w necie a pozniej nachodzilam. Klauduska wiem o co Ci chodzi, bo ja też chciałam taki fotelik, który dodatkowo będzie bezpieczny. No ale nie znalazłam niestety takiego, który by sie rozkladal o wiecej niz jeden stopien, zeby byl dosyc szeroki i bezpieczny.... My w przyszłym tyg. wybieramy się właśnie w taką 10 godzinną podróż i zastanawiam się jak to będzie... Mały na początku nie lubił tego fotelika, ale przyzwyczaił się i teraz nie ma problemu z jazdą... Mam nadzieję, że sprawdzi się na tej dlugiej trasie. Napiszę co i jak po powrocie:P.
Ale po pierwsze i najważniejsze, któraś mama już to na forum pisała, że niewazne czy dziecko sie poci, czy mu jest niewygodnie, ma byc przede wszystkim bezpieczne.

jak nie wazne czy sie poci???? kurcze, spoci sie w aucie, potem wyjdziesz z nim , lekko zawieje i przeziebienie gotowe!!!
jak to nie wazne czy jest mu wygodnie??? nawet przez 10min nie mam ochoty wysluchiwac darcia sie mojego dziecka, ze chce wyjsc lub cos w tym stylu!!!
wiem, ze bezpieczenstwo najwazniejsze, ale sa tez inne rownie WAZNE czynniki

daj znac co i jak, ja sie wybieram w czwartek lub piatek w przyszlym tygodniu

aniutka dzieki:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-06 16:45 przez Klauduska1212.

fotelik samochodowy do 36kg

06 kwi 2011 - 19:44:04

No my tez w czwartek, jak dojade to Ci napisze prv. Tej mamie chodzilo o to,ze to sa sprawy drugorzedne. Spoci sie, stajesz, przebierasz w aucie, czekasz az malucz ochlonie. Rozumiesz? Nie jest to zagrozenie smiertelne, bo mozna zaradzic. A w trakcie wypadku, jak Maluch bedzie w nieodpowiednim foteliku, to nieszczescie murowane. W tym watku mamy martwily sie wlasnie czy dziecko bedzie sie pocic, czy bedzie wygodnie, czy bedzie moglo pospac. No i to byla odpowiedz na te "problemy", bo przeciez nie to jest najwazniejsze przy wyborze fotelika. A swoja droga to w wiekszosci dziecko sie poci i nic sie nie zaradzi;/. Mozna polozyc tetre, albo jakis reczniczek na fotelik, wtedy nie tak mocno.

fotelik samochodowy do 36kg

06 kwi 2011 - 19:48:41

regulacja oparcia, regulacja zaglowka, regulacja do szerokosci ramion,
[embed_image fa6ac0b4aa97f481af6aba270ae24e8f] oddychajacy material... ocena 4 w testach
cena z przesylka 416zl... chcialam placic mniej, ale coz...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-07 13:04 przez Klauduska1212.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

życzenia na zmianę pracy