Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ile za Chrzciny???

16 mar 2011 - 14:10:20

o matko a u nas koscielny 100, organista 150, no i jeszce ksiadz co laska ale daja po 200:/

Ile za Chrzciny???

16 mar 2011 - 14:18:21

Ja dałam 50 zł, tej niedzieli na 1 mszy było 9 chrztów -to chyba wystarczy 50 razy 9 = ?

Ile za Chrzciny???

16 mar 2011 - 14:27:41

u mnie też 50zł i to najmniejsza stawka oczywiście można dać więcej:)

Ile za Chrzciny???

16 mar 2011 - 14:36:54

O świecy i ubranku słyszałam, ale o tym, że chrzestny płaci za chrzest to nie. My płaciliśmy za chrzest 100 zł, nie było cennika tylko "co łaska" więc daliśmy tyle ile uważaliśmy za stosowne.

Ile za Chrzciny???

16 mar 2011 - 14:54:23

Cytat
szafamajulki
powiem Wam ze W ŻYCIU NIE DAŁA BYM 200 ZŁ ZA CHRZEST NAWET 100 TEŻ NIE !! bo z jakiej racji ??
skoro jest cennik to ja poprosze o rachunek albo paragon fiskalny ......
u nas było tak ... wiedziałam ze daja 100 zł wiec pytam ILE?? a on mówi 200 dają ( NIE SPOJRZAŁ W OCZY ) a ja więc ja dam 50 zł JAK NIE PASUJE BOGU TAKA OFIARA PÓJDE GDZIE INDZIEJ buhahahaa ...... dla janosci stać mnie aby dać nawet 500 :) ale W ŻYCIU BYM NIE DAŁA ......
ksiadz dostał 50 zł zrobił mine ja mówie coś nie pasuje ?
a on do mnie ILE PANI WYDAŁA NA PRZYJĘCIE DLA DZIECKA W LOKALU ? bo napewno nie 50 !!!
więc mówie bierze ksadz 50 czy mam wyjśc ... wziął :D ...

BEZCZELNY !!!

hehe ja miałam podobnie przy półślubku męża ksiądz życzył sobie 2tys złotych a ja powiedziałam że moge dać połowę tego co płacę u siebie za ślub czyli 250zl pewnie dlatego 3 miesiące nas za sobą ciągał z czego dwa razy przyją nas na schodach a nie w kancelarii a kiedy już brakowało tygodnia do ślubu urządził mi przesłuchanie co to jest półślubek, mi kobiecie cyrk....
poza tym moja droga ksiądz ma prawo wydać ci rachunek ale ludzie nie proszą więc tego nie czyni... on w swoim specjalnym zeszycie zapisuje kwot jakie mu darowano a ty się pod tym podpisujesz i to idzie później do fiskusa on też płaci podatki...
my kiedy płaciliśmy za ten nie szczęsny półślubek to do tego zeszytu nie trafiła kwota 250zl tylko podzielił sobie ją na 3 części i ta działke wpisał bo żekomo musiał się podzielić z innymi... co było totalną bzdurą.....

Ile za Chrzciny???

16 mar 2011 - 15:00:16

Witam my w sierpniu tamtego roku dawliśmy 200zł...Ale na dzien dzisiejszy uważam że to za dużo od 50 do 100zł w zupełności wystarczy...

Ile za Chrzciny???

16 mar 2011 - 15:03:40

Cytat
szafamajulki
Cytat
pretty_woman
U nas np jest ,,cennik,, i ksiądz normalnie powiedział 200zł. Mina chrzestnego - bezcenna;) - opowiadał, że za zaświadczenie do chrztu ksiądz zawołał ,,co łaska,, , więc położył piątkę - ksiądz był lekko zawiedziony;)

nie rozumiem jak chrzestnego ??? on on wam płaciła za chrzest ??
chrzestny bo wedlug starego zwyczaju to chrzestny placi za chrzest.....

Ile za Chrzciny???

31 mar 2011 - 21:42:49

My chrzcilismy Maje w styczniu 2011 i ksiądz powiedział co laska, wczesniej dowiedzialam sie ze tyle co za msze czyli 40zl ale to obciach wiec dalismy 50zl i.......... nie wzial od nas bo na kolendzie 2 tyg wczesniej byl i pamietal ze maz stracil prace, a my mlode malzenstwo wiec nam sie przyda i tyle z tego wyniklo:)

Ile za Chrzciny???

31 mar 2011 - 21:53:21

my chrzciliśmy na wsi u teściowej bo tam było przyjęcie w domu:) nie daliśmy ani grosza ale chrzestny dał 50zł w kopercie i tyle...nie było jakiejś osobnej mszy tylko normalnie w niedziele:)

Cytat
aniolekkk777
Cytat
szafamajulki
Cytat
pretty_woman
U nas np jest ,,cennik,, i ksiądz normalnie powiedział 200zł. Mina chrzestnego - bezcenna;) - opowiadał, że za zaświadczenie do chrztu ksiądz zawołał ,,co łaska,, , więc położył piątkę - ksiądz był lekko zawiedziony;)

nie rozumiem jak chrzestnego ??? on on wam płaciła za chrzest ??
chrzestny bo wedlug starego zwyczaju to chrzestny placi za chrzest.....

u nas tez tak jest:) chrzestny placi za chrzest w kościele i świece a chrzestna kupuje ubranko, a rodzice robią przyjęcie:) chociaż chrzestna miała wtedy 16 lat i była na utrzymaniu teściowej więc my kupiliśmy tez nie było problemu:) po prostu taka tradycja w niektórych rodzinach:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-31 21:57 przez anciuniamako.

Ile za Chrzciny???

31 mar 2011 - 22:02:42

nam ksiadz powiedzial 100 dla niego i 20 dla ministranta- ale jesli powiedzial Ci ze co laska - to daj 50 zl- wystarczajaco wyniosa Cie chrzciny wiec nie szastaj pieniedzi ;)

Ile za Chrzciny???

03 mar 2013 - 17:31:35

Mam nadzieję że ktoś zajrzy na ostatnią stronę żeby przeczytać mój post a nie zaczniecie odpowiadać na pierwszy jak to robicie zazwyczaj.

Chciałam zapytać jak to jest jak chce się ochrzcić dziecko bez ślubu kościelnego ? Ksiądz robi duże problemy ? Jak pójdziemy zapytać o chrzest i on powie że nie da chrztu dziecku bo my nie mamy ślubu to co mamy powiedzieć ? Bo wiem że niektóre pary muszą kilka razy chodzić do księdza zanim w końcu się zgodzi chrzest dać. I jak to się załatwia, trzeba się do księdza jakoś umówić czy wystarczy po mszy do niego podejść ? Jestem w tym całkowicie zielona.

No i ile kasy dac jak powie że ,,co łaska" ?

Ile za Chrzciny???

03 mar 2013 - 17:33:26

Ja przy pierwszym dalam 100zl, pozniej przy 2 i 3 po 50zl

Ile za Chrzciny???

03 mar 2013 - 17:38:16

100zł i w tym jeszcze koscielny braliśmy (slub).

Ile za Chrzciny???

03 mar 2013 - 17:45:03

zacznijcie wreszcie czytać coś więcej niż tylko pierwszy post!

Ile za Chrzciny???

03 mar 2013 - 17:45:26

Cytat
emm200
Mam nadzieję że ktoś zajrzy na ostatnią stronę żeby przeczytać mój post a nie zaczniecie odpowiadać na pierwszy jak to robicie zazwyczaj.

Chciałam zapytać jak to jest jak chce się ochrzcić dziecko bez ślubu kościelnego ? Ksiądz robi duże problemy ? Jak pójdziemy zapytać o chrzest i on powie że nie da chrztu dziecku bo my nie mamy ślubu to co mamy powiedzieć ? Bo wiem że niektóre pary muszą kilka razy chodzić do księdza zanim w końcu się zgodzi chrzest dać. I jak to się załatwia, trzeba się do księdza jakoś umówić czy wystarczy po mszy do niego podejść ? Jestem w tym całkowicie zielona.

No i ile kasy dac jak powie że ,,co łaska" ?

zależy jaki ksiądz u mnie za kasę odpowiednią to nie stanowi problemu.
Na pewno jest kancelaria parafialna zazwyczaj w wybrany dzień można takie sprawy na plebanii załatwić, a jak nie to po mszy.
Co łaska u mnie 200-300zł ;/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ogrzewanie gazowe pomoc