Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

09 lis 2009 - 13:05:17

Witam!
Jakiś czas temu znalazłam tą stronę, która niby za darmo i legalnie udostępnia możliwość sciągania filmów. Zarejestrowałam się na 10cio dniowy okres próbny ale wogóle nic nie ściągnęłam. I przyznam się że nie doczytałam regulaminu (szczerze mówiąc żadko się to robi i przypuszczam że większość z nas tego nie robi) i po tymm czasie przyszła mi informacja że dziękuja że przedłużyłam umowę na czas roku i wterminie 7 dni mam im zapłacić prawie 100zł nza umowę na rok. Napisałam im że ja pieniedzy nie mam i nie chcę korzystać z ich usług bo nic nie ściągnełam i wogóle nawet nie umiałam nic ściągnąć no i po jakimś czasie dostałam przedsądowne wezwanie do zapłaty... No a teraz wchodze na różne fora i czytam o pobieraczku to okazuje się że bardzo wiele osób ma ten problem... Niektórzy niestety sie przestraszyli i zapłacili a inni znowu piszą że jest to oszustwo żeby pisac do rzecznika praw konsumentów... No i nie wiem co robić w takiej sprawie... Miałyście taką sytuację? Doradźcie bo z powodu 100zł nie chę żeby mnie po sądach ciagali...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-09 13:06 przez szendercia.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

09 lis 2009 - 13:09:50

Tak to jest jak się nie czyta regulaminów, umów itp. Ja zanim cokolwiek podpiszę lub podam swoje dane czytam regulaminy po 2 razy.

W regulaminie tego "testowania" nic nie pisali o tym że później trzeba będzie płacić?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-09 13:11 przez CHRUPEK.

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

09 lis 2009 - 13:11:03

a gdzie ci przyszlo to wezwanie ? do omu czy na emaila? dziewczyno nie plac tj oszustwo

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

09 lis 2009 - 13:14:01

Cytat
gosienka523
a gdzie ci przyszlo to wezwanie ? do omu czy na emaila? dziewczyno nie plac tj oszustwo

Na e-mail.

Ale w regulaminie niestety piszą o tej zapłacie.

Ale większość osób na innych forach pisze, że to właśnie oszustwo, że skoro nie podpisywałam żadnej umowy własnoręcznie to nic mi nie mogą zrobić...

I żeby to zgłosić jako oszustwo internetowe i do rzecznika praw konsumenckich...

niezweryfikowana
Posty: 240
Ostrzeżenia: 2/5

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

09 lis 2009 - 13:15:09

tez bym nie placila ,o ile nic takiego nie bylo napisane

zweryfikowana
Posty: 379
Ostrzeżenia: 2/5

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

09 lis 2009 - 13:16:30

Cytat
szendercia
Witam!
Jakiś czas temu znalazłam tą stronę, która niby za darmo i legalnie udostępnia możliwość sciągania filmów. Zarejestrowałam się na 10cio dniowy okres próbny ale wogóle nic nie ściągnęłam. I przyznam się że nie doczytałam regulaminu (szczerze mówiąc żadko się to robi i przypuszczam że większość z nas tego nie robi) i po tymm czasie przyszła mi informacja że dziękuja że przedłużyłam umowę na czas roku i wterminie 7 dni mam im zapłacić prawie 100zł nza umowę na rok. Napisałam im że ja pieniedzy nie mam i nie chcę korzystać z ich usług bo nic nie ściągnełam i wogóle nawet nie umiałam nic ściągnąć no i po jakimś czasie dostałam przedsądowne wezwanie do zapłaty... No a teraz wchodze na różne fora i czytam o pobieraczku to okazuje się że bardzo wiele osób ma ten problem... Niektórzy niestety sie przestraszyli i zapłacili a inni znowu piszą że jest to oszustwo żeby pisac do rzecznika praw konsumentów... No i nie wiem co robić w takiej sprawie... Miałyście taką sytuację? Doradźcie bo z powodu 100zł nie chę żeby mnie po sądach ciagali...

Madzia,nie płać za to .
Ja zrobiłam podobnie jak ty nie.doczytałam do końca regulaminu.I po jakichś 3 tygodniach dostałam na maila,wiadomość o tytule przed sądowe wezwanie do zapłaty.Przez kilka dni wymieniałam korespondencje emailową z nimi,i po ostatnim mailu,jak napisali mi ze gdy zapłacę to dopiero uaktywnią mi niby moje konto,jest cisza,bo napisałam że nie zapłacę im za coś z czego nie korzystałam.
Od tamtego czasu minęło jakieś 1,5 miesiąca,i nie dostałam żadnego maila z ponagleniem zapłaty czy coś podobnego.
Pozdrawiam Asia

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

09 lis 2009 - 13:17:20

w umowie masz rowniez to.." Umowa o świadczenie usług Usenet jest umową zawartą na czas określony i kończy się wraz z upływem terminu, na który został wykupiony abonament" wiec skonczyl ci sie okres nie przedluzalas wiec i nie placisz ..;) A niech i 10 email wysla no i z tego tak to jak moge i miliony wysylac email o zaplate w regulaminie pisze jak ci sie skonczy nie musisz przedluzac...;P

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

09 lis 2009 - 13:20:33

Cytat
asiulka271

Madzia,nie płać za to .
Ja zrobiłam podobnie jak ty nie.doczytałam do końca regulaminu.I po jakichś 3 tygodniach dostałam na maila,wiadomość o tytule przed sądowe wezwanie do zapłaty.Przez kilka dni wymieniałam korespondencje emailową z nimi,i po ostatnim mailu,jak napisali mi ze gdy zapłacę to dopiero uaktywnią mi niby moje konto,jest cisza,bo napisałam że nie zapłacę im za coś z czego nie korzystałam.
Od tamtego czasu minęło jakieś 1,5 miesiąca,i nie dostałam żadnego maila z ponagleniem zapłaty czy coś podobnego.
Pozdrawiam Asia

Oby, ale już teraz wiem, że będę czytać regulaminy chyba po dwa razy... najgorsze jest to że te regulaminy sa z reguły długie i napisane małymi literkami, żeby nam się nie chciało ich czytać...

Ale myślę że trzeba to zgłosić gdzies bo skoro tyle osób oszukują i próbuja oszukać to myślę że nie można tego tak zostawić...

Na forum wieszjak znalazłam taką informację:
,,Żeby podać kogoś do
sądu muszą mieć umowę zawarta pomiędzy firmą a osobą fizyczną.
Akceptacja regulaminu oznaczała tylko tyle, że jeśli się nie
wyrejestrujecie w ciągu 10 dni, to automatycznie wyrażacie chęć
zawarcia umowy. Umowa taka, ponieważ jest to świadczenie okresowe,
powinna dokładnie określić warunki płatnośći i możliwości
wypowiedzenia. Żądanie zapłaty z góry za całość świadczenia
okresowego jest mocno naciągane.
Jeśli takiej umowy nie posiadacie, to
nie macie się czy przejmować. Na Waszym miejscu wysłałabym do nich
email następującej treści
Dnia przekraczając okres 10 dniowy, zgodnie
z Państwa regulaminem wyraziłem chęć zawarcia umowy o świadczenie
przez firmę usług okresowych polegających na możliwości korzystania ze
strony pobieraczek.pl w zamian za miesięczny abonament. Ponieważ do dnia
dzisiejszego umowy nie dostałem a ponadto otrzymuję od firmy emaile z
pogróżkami rezygnuję z wyrażonej akceptacją regulaminu chęci
podpisania umowy. Informuję również, że jakakolwiek dalsza
korespondencja na podany w trakcie rejestracji email będzie zgłaszana
odpowiednim organom ścigania jako próba zastrasznia i wymuszania
świadczenia nienależnego oraz jako narusznie podlegających ochronie
danych osobowych.
I nie przejmujcie się. Nie można skierować sprawy na
drogę sądową w przypadku gdy nie macie umowy'



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-09 13:26 przez szendercia.

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

09 lis 2009 - 13:25:37

ja bym jeszcze im napisala oki to spotkamy sie w sadzie bo zlozylam wniosek do rzecznika praw konsumetow na Was bo juz nie jedna osobe tak oszukaliscie - ciekawe co by napisali..;)

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

09 lis 2009 - 13:39:06

Polecam zadzwonić do Federacji Konsumentów i popytać mi kiedyś bardzo pomogli, to akurat była inna sprawa, ale kto wie. I informację uzyskasz pewnie od razu telefonicznie, może nawet znają już tę "firmę".

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

09 lis 2009 - 14:05:15

Ja korzystam tylko z Chomika dla mnie najlepsze i do filmów i do gier muzyki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 88

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

25 lis 2009 - 09:47:01

Witam :)
Dziewczyny wczoraj był program Ekspress reporterów w którym mówili właśnie o tej sytuacji a dokładnie o stronie POBIERACZEK.
Wypowiadał się tam "właściciel" tej stronki serwisu i ludzie "oszukani" przez tą stronkę. A dokładniej rodzice jednego z nieletnich, chłopak 11 lat zalogował się tam na stronie by pobrać grę. Niestety nie udało mu się więc stwierdził, że za nic nie będzie płacił bo przecież pisze jak BYK na 1 stronie pobieranie przez 10 dni za darmo. Jak nic nie pobrał więc za co ma płacić. Radca prawny przeczytał regulamin kilka stron A4 zajęło mu ... 6 godzin!!! na którejś z końcowych stron jest wzmianka o opłacie.
I POBIERACZEK współpracuje z kancelarią prawną, która poświadcza, że jeżeli ktoś się zaloguje i przed upływem 10 dni nie anuluje czyli nie wyśle do nich REZYGNACJI Z UŻYTKOWANIA ... "podpisuje" na siebie umowę na rok!!!
To dziewczyny jest w regulaminie. Niestety jest on obszerny, ale mają niestety podstawę prawną by ściągnąć taką kasę...MASAKRA

Rodzice tegoż chłopca dostali kilkanaście pism, że jeżeli nie zapłacą tych 94 zł czy jakoś tak zostanie sprawa zgłoszona do sądu a małoletni postawiony przed sądem, tu prawnik się wypowiadał, że nie mają jednak prawa jeżeli chodzi o małoletnich, ale jeżeli chodzi o dorosłych to muszą się z tym liczyć, że takie są konsekwencje nie czytania regulaminu.

Straszne ale prawdziwe. To, że nie piszą i że się nie odzywają przez jakiś czas nie uznałabym, że dali sobie spokój.
Ale poczekać na rozwój wydarzeń ... hm może coś z tym w końcu zrobią, bo dużo ludzi się na to nabrało, zwłaszcza jak na nk pojawiło się w śledziku linki ZOBACZ MOJE ZDJĘCIA NAGO to również był chwyt reklamowy strony POBIERACZEK. W ten sposób naiwni ludzie wchodzili na te linki i się logowali nie wiedząc nawet do jakiej stronki się logują itp.
Moim zdaniem KOLEJNA PORAŻKA NK bo jak tak można na coś takiego pozwolić, łamanie jakichkolwiek praw !!! By pod czyimś zdjęciem wypisywać takie teksty.

Osobiście moja kuzynka była przerażona jak zobaczyła u siebie na śledziku ZOBACZ MOJE ZDJĘCIA NAGO...zaczęła pisać, że to nie prawda i nie ma tam jej żadnych zdjęć...

Normalnie nie wiem jak tak można. Co najlepsze Ci "PAŃSTWO pobieraczykowie" stwierdzili, że ludzie powinni czytać i że oni mają prawników, którzy tą kasę wyegzekwują od każdego, kto się zarejestrował i nie zrezygnował na czas.


Co do Federacji Konsumentów oni też się wypowiadali, że postarają się tym zająć ale ich zdaniem JEST O TYM MOWA W REGULAMINIE niestety. Nie wiem jaki będzie tego finał jak na razie ... sprawa trwa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-25 09:48 przez tygrysek241.

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

25 lis 2009 - 09:50:58

ja dzis weszłam przypadkowo na ta strone miałam sie tam zalogowac ale komp mi mulił i zrezygnowałam ale miała p[onowic po południu ufffffff dobrze ze sie dowiedziałam ze to oszustwo mysle ze nie trzeba im zapłacic skoro pisało testuj za darmo

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

25 lis 2009 - 09:53:38

też wczoraj oglądałam ten program, okropne... te regulaminy powinny być napisane w taki sposób żeby każdy wiedział na co się decyduje bo przecież nie każdy jest prawnikiem żeby zrozumieć tak zawiły tekst. przedstawiciel na drażniące pytania odpowiadał tylko że to tajemnica firmy i nie moze nic wiecej powiedzieć, a mi się zdaje że skoro tyle czasu nie zgłosili jako firma przestępstwa oszustwa na komendzie to tego juz nie zrobia bo sprawa nabrała ogromnego rozgłosu, w samym uokik było 30 tys. zgłoszeń poszkodowanych przez tą firmę. redaktorzy czy ktoś tam już nie pamiętam mówili że jak może oszust iść na policję zgłosić że został oszukany?

zweryfikowana
Posty: 318
Ostrzeżenia: 1/5

POBIERACZEK...OSZUSTWO??!!

25 lis 2009 - 09:55:40

o kurcze ale lipa;-(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej