Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 10 11 -->

nago w saunie?

23 mar 2012 - 00:48:34

Cytat
p4tka
haha szok :D może to jakaś sekta ? albo klub naturystów :P


moze sekta naturystów ;DDDD

nago w saunie?

23 mar 2012 - 00:50:17

I tu wychodzą OGROMNE braki i niewiedza w kulturze saunowania. Każdy szanujący się saunowicz wie, że gapienie się na saunie na inne osoby jest bardzo źle widziane. I potem jest tak, że ktoś poszedł pierwszy raz, miał pecha i trafił na jednego albo i kilku "oglądaczy" i się zraził a do tego wyrobił sobie błędną opinię. Jeszcze na początku saun w PL oglądaczy (czyli takich co przychodzą popatrzeć) było sporo. Teraz znakomita większość saunowiczów jest przesympatyczna i zupełnie zapomina się o nagosci.

nago w saunie?

23 mar 2012 - 00:51:16

Ja bylam w saunarium i śmigałam w reczniku, irytowało mnie nieco, że dookoła faceci z łysymi pytkami latali, a moj A. tylko tak siedział i pewnie myślał czy ja obserwuje. Wole w reczniku niż bez, co mam pokazać to pokazuje w zaciszu ;p

nago w saunie?

23 mar 2012 - 01:05:48

Będąc na stypendium w Finlandii oczywiscie odwiedzałam saunę bardzo często, czasem tylko w babskim towarzystwie, czasem mieszanym, ale zawsze w saunie siedziało się nago i dla wszystkich było to naturalne, czyli nikt się nie zakrywał ręcznikiem, ale też nie gapił się nachalnie na gołych współsaunowiczów.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-23 01:06 przez angua79.

nago w saunie?

23 mar 2012 - 01:08:47

Cytat
Emilka2525
I tu wychodzą OGROMNE braki i niewiedza w kulturze saunowania. Każdy szanujący się saunowicz wie, że gapienie się na saunie na inne osoby jest bardzo źle widziane. I potem jest tak, że ktoś poszedł pierwszy raz, miał pecha i trafił na jednego albo i kilku "oglądaczy" i się zraził a do tego wyrobił sobie błędną opinię. Jeszcze na początku saun w PL oglądaczy (czyli takich co przychodzą popatrzeć) było sporo. Teraz znakomita większość saunowiczów jest przesympatyczna i zupełnie zapomina się o nagosci.
No ale niestety sa takie osoby jak kolega Jarek, którym sie wydaje ze "nacieszyc oczy" w takim miejscu to nic złego _._" Wiec zawsze jest ryzyko, że trafi sie na takiego osobnika...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 5.158

nago w saunie?

23 mar 2012 - 01:12:15

dlatego do sauny kupiłam sobie ręcznik-sukienkę, w sumie recznik na ramiączkach zapinany na przodzie na rzepa. Jak jest nieciekawe towarzystwo - jestem okryta. Jak jest bezpiecznie - zdejmuje sukienkę i mam recznik, na którym siadam.

nago w saunie?

23 mar 2012 - 08:32:16

Cytat
Emilka2525
I tu wychodzą OGROMNE braki i niewiedza w kulturze saunowania. Każdy szanujący się saunowicz wie, że gapienie się na saunie na inne osoby jest bardzo źle widziane. I potem jest tak, że ktoś poszedł pierwszy raz, miał pecha i trafił na jednego albo i kilku "oglądaczy" i się zraził a do tego wyrobił sobie błędną opinię. Jeszcze na początku saun w PL oglądaczy (czyli takich co przychodzą popatrzeć) było sporo. Teraz znakomita większość saunowiczów jest przesympatyczna i zupełnie zapomina się o nagosci.
Tak samo uważam.
Jak ja byłam pierwszy raz w saunie takie same miałam obawy, tym bardziej że w około większość facetów. Ale jak wchodziłam w tym ręczniku do pomieszczenia, to nikt nawet nie drgnął. Nikt na nikogo nie zwracał uwagi, nikt nikogo nie obserwował - totalna swoboda, nie trzeba było czuć się skrępowanym. A ludzie byli przeróżni - szczupli, ale też ci z nadwagą i nikt się krzywo na nikogo nie patrzył.

nago w saunie?

23 mar 2012 - 08:38:21

Byłam w kilku takich saunach. Prawda jest taka, ża PRAWIDŁOWOŚCIĄ jest, aby być na saunie nago. Taka jest fińska tradycja i dopiero współcześni, południowi ludzie odstawili manianę i zaczęli ubierać się w kostiumy kąpielowe.
Po raz pierwszy miałam lekkie opory, wiadomo, mentalność. Ale potem - skoro wszyscy, to dlaczego ja nie? Tak po prostu jest. Nie chodzisz tam, żeby oglądać cudze siusiaki, tylko żeby się całkowicie zrelaksować i wyzwolić. Wiedzą to wszyscy Ci, którzy chodzą do takiej sauny.
Oczywiście mowa tu o kompleksach saunowych, a nie o maleńkich sauenkach przy sportowych basenach.

nago w saunie?

23 mar 2012 - 08:38:52

Ale nikt nie powinien nikogo obserwować... Nie chciałabym.

nago w saunie?

23 mar 2012 - 13:32:03

Swoją drogą pobyt w dużej saunie może byc dla niektórych niezłą terapią antykompleksową. Mam taką koleżankę, która była tak wstydliwa, ze nawet jak szłyśmy na basen to w kobiecej szatni chowała się w najdalszy kąt. Prośbą i groźbą oraz podstępem zabrałam ją do sauny. I niejako wymogłam na niej poprawne saunowanie. Jej stres na początku sięgał zenitu. Panowie jednak ( w większości stali znani mi bywalcy)zachowali się bardzo ładnie i całkiem naturalnie zaczęli rozmowę. Mniej wiecej po godzinie widziałam, że się oswoiła a po dwóch godzinach cały jej wstyd gdzieś zniknął. Na saunie wtedy było może z piętnastu facetów i ze cztery kobiety oprócz nas. Ten pobyt ją nieźle zmienił. Zaczęła inaczej sie ubierać (w sensie - odważniej) i w ogóle zmieniła sposób bycia. A na saune wybiera się ze mną co jakiś czas już bez żadnych problemów.

nago w saunie?

23 mar 2012 - 13:36:58

Te termy z tego słyną, z nagości. Moim zdaniem super sprawa.

nago w saunie?

23 mar 2012 - 13:42:27

do łaźni rzymskich pierwotnie wchodziło się nago, z tym żę nie były koedukacyjne

nago w saunie?

23 mar 2012 - 13:46:05

a to dobre xD

nago w saunie?

23 mar 2012 - 13:49:34

chyba bylabym zazdrosna:P jakbym miala isc z moim i jakas niezla dupa by przeszla, kazdy by sie obejzal ;)
ogolnie raczej bym nie poszla.. i moge sie zalozyc ze Moj by mi nie pozwolil nago pokazywac innym:P

nago w saunie?

23 mar 2012 - 13:51:41

Cytat
bzyku
chyba bylabym zazdrosna:P jakbym miala isc z moim i jakas niezla dupa by przeszla, kazdy by sie obejzal ;)
ogolnie raczej bym nie poszla.. i moge sie zalozyc ze Moj by mi nie pozwolil nago pokazywac innym:P
Jakby był mądry, to by się nie obejrzał za nawet najbardziej gorącą dupą, bo przy sobie miałby jeszcze lepszą - Ciebie.
A Ciebie dlaczego nie miałby nikt oglądać? Czemu miałby nie pozwolić? A czego tu się wstydzić? Że ma fajną laskę?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

NACIĄGNIĘTA ? - potrzebuję rady