Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

nago w saunie?

11 kwi 2011 - 08:56:33

Ja jestem starsznym zazdrośnikiem i nie chciałabym, żeby inne baby oglądały mojego T.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.702

nago w saunie?

13 kwi 2011 - 13:26:22

w naszym kraju nagość to temat tabu:( wiele osób wstydzi się swoich bliskich- czy chodzicie nago po domu przy swoim mężu, chłopaku? gdy mój 4-letni synek przypadkiem zobaczy jak ubieram się to nie robię z tego tragedii- spokojnie dalej ubieram się, jak zaczyna mnie o coś pytać to staram mu się spokojnie tłumaczyć, np. dlaczego ja mam piersi i nosze stanik, a tatuś nie nosi:)

"To, czy nasze dziecko będzie wstydzić się swojego ciała, czy też będzie traktować je zupełnie naturalnie, w dużej mierze zależy właśnie od zachowania rodziców. Jeśli czują się swobodnie ze swoją nagością, to dziecko również będzie miało takie odczucia. Jeśli zaś, wolą ukrywać się pod ręcznikiem, są zażenowani czy zdenerwowani, gdy dziecko podejrzy ich bez ubrania, jest prawdopodobne, że dorosłe dziecko będzie zachowywać się podobnie. Nagość prezentowana dziecku jest bardzo ważnym elementem jego rozwoju. Zachowanie rodziców wobec dziecka jest dla niego informacją o normach społecznych. Ale problemem nie jest sama nagość rodziców, a ich stosunek do nagości. "

dostaliście ręcznik, a więc nie musieliście paradować nago, jesli czuliście się z tym źle. Nie krytykujcie ludzi, którzy nie wstydzą się swojego ciała- przecież Wy również patrzyliście na innych rozebranych, a piszesz, ze "każdy każdego obserwował"........ może poprostu z tego skrępowania źle odebrałaś to miejsce... Jeśli zaczęłabyś regularnie chodzić do sauny to po pewnym czasie pewnie nie czułabyś tych "ciekawskich" spojrzeń:)

ja tylko za pierwszym razem załozyłam kostium do sauny, ale szybko owinęłam się ręcznikiem i go zdjęłam- nie ze względu na to, ze tak się nie robi, ale dlatego że miał metalowe części, które zaczęły się mocno rozgrzewac:))) teraz by uniknąć tych męskich spojrzeń korzystam z sauny wtedy, gdy są "dni dla kobiet" albo umawiam się z kilkoma koleżankami i wynajmujemy saunę tylko dla siebie:)))

jakuzzi unikam- dla mnie to siedlisko bakterii- woda jest w obiegu zamkniętym, nie mam pewności, kto właśnie siedzi ze mną w wodzie....

niezweryfikowana
Posty: 1.415
Ostrzeżenia: 1/5

nago w saunie?

13 kwi 2011 - 13:38:58

heheh napisane jest na ich stronie ze w poniedzialki jest mozliwosc korzystania ze strojow kapielowych hehhe

zweryfikowana
Posty: 1.304
Ostrzeżenia: 1/5

nago w saunie?

13 kwi 2011 - 13:42:04

Nie skorzystałabym...;p

nago w saunie?

13 kwi 2011 - 17:35:47

Dziwnie bym się czuła,ale nie interesowałabym się nikim poza moim facetem.

zweryfikowana
Posty: 1.283
Ostrzeżenia: 2/5

nago w saunie?

13 kwi 2011 - 17:39:33

o Boże... też chciałam ten karnet wykupić haha dobrze, że się powstrzymałam...

nago w saunie?

16 kwi 2011 - 09:49:41

Wow, ale odkrycie :/ Sauny to często gęsto strefa nagości i jak się komuś nie podoba to albo niech nie korzysta, albo wynajmie cały obiekt (są małe sauny które można sobie wynająć za niewielkie pieniądze). Problem z głowy. Wiecej, jesli się wstydzisz, możesz siedzieć w ręczniku. Nikt Ci złego słowa nie powie. Do saun przychodzi się zrelaksować, odświerzyć, a nie gapić na cudze tyłki - jak podejdziesz do tego w ten sposób to ogólna nagość jakoś już nie przeszkadza (bardziej trajkotanie parki nowych w saunie - to także strefa ciszy).

A higieniczność ? Siedząc w saunie masz oboweiązek trzymać CAŁE ciało na ręczniku (stopy też) własnie po to byś miała pewność, że nie siedzisz na cudzym pocie (bo ktoś przed tobą też siedział na ręczniku). Z jaccuzzi raczej nie korzystam..

Np.: we wrocławskim aquaparku strefa saun to "strefa nagości". Można przeczytać to u nich na stronie a na miejscu wszędzie znaki i jak się wejdzie w stroju to obsługa zwraca uwagę. Mimo to zawsze tam tłok. Swoją drogą polecam, szczególnie ceremonie naparowywania w saunie zewnętrznej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-16 09:52 przez Deirdre.

nago w saunie?

16 kwi 2011 - 09:58:48

Moim zdaniem bycie nago czy tam tylko w ręczniku to normalna,w Polsce w każdej saunie w której byłam też coś takiego jest praktykowane. Chociaż miałam dość tych starych dziadów gapiących się na mnie i namówiłam tatę,żeby zainstalował saunę w domu, teraz bez krępacji mogę się saunować jak mnie Pan Bóg stworzył :D

nago w saunie?

17 kwi 2011 - 00:08:34

Cytat
bubi
Cytat
hannahxunicorn
O kurcze powinni w ofercie o czyms takim imformowac, tym bardziej, że to nie tak, że sobie można nago, tylko TRZEBA :/
Ja bym nie poszła... moje nagie ciało jest do wglądu tylko i wyłącznie dla mojego faceta, a nikt mi nie zagwarantuje, że te stare dziady co tam chodza to tylko na saune przyszly a nie zeby wlasnie moze trafic na okazje i sobie nagie babki poogladac pfe niesmaczne :P
Ciekawe co by sie strasznego stalo jakby ktos w stroju wszedl...
I dokładnie ,słowo w słowo jestem absolutnie tego samego zdania co Ty hannahxunicorn! Dla mnie to wprost niedorzeczne -mieć takie żądanie!!! Nie do przyjęcia i tyle.

W Polsce to też normalka. Choćby we wrocławskim aqua parku.
Jak się jedzie do jakiegoś miejsca, to należy się zaznajomić z regulaminem korzystania z niego i jestem pewna, że w nim było napisane, że wymagają pozbycia się stroju. A jeśli Ci to nie odpowiada, to nie korzystasz z takiego miejsca i tyle. Ale nikomu do głowy nie przychodzi, żeby przeczytać regulamin choćby.
Jak ja byłam w saunie i też się zdziwiłam, że mam ściągnąć strój, to Pani powiedziała, że jak tak bardzo mi to przeszkadza, to mogę w nim zostać. Ale nikt Ci nie każe paradować nago, możesz przecież owinąć się cała ręcznikiem - w efekcie jesteś bardziej zakryta niż w stroju, więc nie widzę problemu i powodów do takiego "oburzania" się :)
Nie wiem czemu większość osób tutaj to szokuje, zazwyczaj na saunie się nie siedzi w stroju, co najwyżej w ręczniku. I trzeba się stosować do regulaminów i zasad przyjętych w danych miejscach, a jak są dla kogoś one nie do przyjęcia, to nie korzystać z takich miejsc.

nago w saunie?

17 kwi 2011 - 00:17:36

w saunie w aquaparku we Wrocku ponoć też tak jest, jak babka w kasie się pomyliła i dała mi karnet dla niepełnoletnich to nie mogłam tam wejść...więc coś jest na rzeczy.

nago w saunie?

17 kwi 2011 - 00:18:45

No fajne, ale jakby była z facetem tam sama, ale tak z ludźmi to strasznie niekomfortowo... ;D

nago w saunie?

17 kwi 2011 - 00:18:45

moja mama ostatnio byla na basenie z sauna,i wlasnie goly facet tam byl,zwrocila mu uwage ze sa ta male dzieci i zeby sie ubral,a on nic.............................nawet to w recepcji zglosila przy wyjsciu

nago w saunie?

17 kwi 2011 - 00:27:09

bo na całym swiecie to chyba wlasnie tylko polska jeszcze taka zacofana jest :D ja bym skorzystała, przeciez nie musze siadac nikomu na kolana! :P na plaze nudystów tez bym poszła. Sama piszesz ze dziadki itp. i super, bo to nie tak jak u nas ze zboki. W grecji np to norma, ze są takie plaze, i tam to nikogo nie burzy !! zadna babcia nie powie ze to gorszące dla dzieci, bo dzieci tak naprawdę mają to gdzieś ;)
same sciagają kąpielowki i sie opalają, pływają...

takie miejsca szokują tylko nas, polaków, bo u nas taki ciemnogród panuje :D

nago w saunie?

20 sie 2011 - 01:46:23

ale pruderia.

wszystkim uczestnikom tego postu zycze chocby jednej wizyty w saunach holenderskich.

sa tam i miejsca kameralne, sa i duze osrodki (przykladowo kilkanascie roznego typu saun i kilka basenow z rozna temp. wody pod zadaszeniem i pod chmurka), ale we wszyskich miejscach panuje kultura przebywania nago - nagi, pomarszczony starzec nie wywoluje zgorszenia a naga, mloda, samotna laseczka to nie zaproszenie do lozka. oczywiscie, ludzie nie unikaja patrzenia na siebie (trzebaby chyba byc zupelnie aseksualnym dewiantem, zeby tego nie robic), ale raczej nie szukaja erotycznych przygod.
polecam.

nago w saunie?

20 sie 2011 - 01:54:38

śmiesznie, ale nie dzięki xD

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Problemy na poczcie