Obecnie rozmawiamy o:

zakupy internetowe

23 minut temu

Budowa domu

27 minut temu

Projekt wnętrza

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 685
Ostrzeżenia: 2/5

Matura, ZNISZCZONA PRZYSZLOSĆ

20 mar 2011 - 17:19:29

Dziewczyny, jedna pomysli że to głupie pytania, głupi wątek ale proszę o zrozumienie:)
Otóż mam jeszcze trochę czasu, jeszcze czas do matury..ale nie mam o niczym pojęcia.
Czytałam gdzieś że matura decyduje o Twojej przyszlosci
I np. ile jest procent na niezdanie matury?
Jak się nie zaliczy jakiegoś przedmiotu to można pisać poprawkę, czy poprostu musisz powtarzać klase-czyli nie zdajesz,zostajesz.
Jak to wygląda?Czy to naprawde aż tak bardzo wpływa na wszystko?


dziewczyny źle mnie zrozumiałyście mi chodzi o to że jestem troche leniwa i niestety mam słabą pamięć i chodzi mi o konsekwencje na maturze np. z matmy jestem tępakiem i myślę że zero mogłoby być.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-20 17:25 przez Patka039.

zweryfikowana
Posty: 1.045
Ostrzeżenia: 1/5

Matura, ZNISZCZONA PRZYSZLOSĆ

20 mar 2011 - 17:22:38

aby zdac musisz miec 30% dobrze
- to malo -
moim zdaniem

osobiscie gdybym miala wybor cofnelabym sie do gimnazjum wybrala zawodowke poszla na fryzjerke i robila to co lubie
niestety wybralam liceum a teraz koncze pieprzone studia po ktorych pracy i tak nie znajde i nie chce tego i tak robic
zastanow sie dobrze

Matura, ZNISZCZONA PRZYSZLOSĆ

20 mar 2011 - 17:23:31

jeśli olejesz sprawe to faktycznie przyszłość przegrana, bo mature musi mieć każdy a przynajmniej powinien takie jest moje zdanie. Ale jak ci nie wyjdzie możesz powtórzyć przedmiot ale to też rok w plecy. Moim zdaniem jesli chcesz osiągnąc coś w życiu to studia to podstawa

Matura, ZNISZCZONA PRZYSZLOSĆ

20 mar 2011 - 17:24:59

po pierwsze, nie zdać matury jest raczej ciezko :)
oczywiscie mam na mysli osoby, ktore przygotowuja sie do niej.
po drugie z perspektywy czasu nic nie jest takie straszne jak sie wydaje, jak ktos nie zda za pierwszym, zda za drugim,
jak zdasz mature, pocieszysz sie chwile a za moment egzaminy na studia, potem sesje, praca i tak leci :)

zweryfikowana
Posty: 1.045
Ostrzeżenia: 1/5

Matura, ZNISZCZONA PRZYSZLOSĆ

20 mar 2011 - 17:26:07

wiktorka wlasnie ze to nie prawda
powiedz mi ilu jest mlodych ludzi z wyksztalceniem wyzszym i nie maja pracy?
w polsce licza sie albo znajomosci albo ilosc kasy jaka sie ma
wiec nie chrzanmy tu o wyksztalceniu bo to bylo moze prawdziwe 100 lat temu jak wszyscy podstawowki tylko mieli skonczone

niezweryfikowana
Posty: 685
Ostrzeżenia: 2/5

Matura, ZNISZCZONA PRZYSZLOSĆ

20 mar 2011 - 17:27:27

Cytat
malpibiznes
po pierwsze, nie zdać matury jest raczej ciezko :)
oczywiscie mam na mysli osoby, ktore przygotowuja sie do niej.
po drugie z perspektywy czasu nic nie jest takie straszne jak sie wydaje, jak ktos nie zda za pierwszym, zda za drugim,
jak zdasz mature, pocieszysz sie chwile a za moment egzaminy na studia, potem sesje, praca i tak leci :)

czyli np. jak nie zalicze matmy to dajmy na to że za dwa tygodnie przychodzę napisać jeszcze raz czy już jestem przegrana?

Matura, ZNISZCZONA PRZYSZLOSĆ

20 mar 2011 - 17:29:18

liceum to wielkie gówno!! koncze lo w tym roku i strasznie żałuję ze nie wybrałam innej szkoły (naleganie mamy, dobra renoma szkoły) no i masz babo placek. nic się nie ma po lo, o ile zda sie maturę to papierek. u mnie w szkole w tym roku na próbnych nie zdała masa ludzi, zwłaszcza z matemy ;/ a szkoła to nie byle jaka ciężko się dostać do niej i renomę miała bardzo dobrą, ale jakoś mój rocznik to zaniżył ;p

Matura, ZNISZCZONA PRZYSZLOSĆ

20 mar 2011 - 17:29:24

tak wiem, z pracą ciężko dlatego mówie, że studia to podstawa, ale uczyć trzeba się całe życie, chyba że szczytem marzeń jest praca w sklepie wtedy faktycznie maturka wystarczy. Ale każdy kto ma wyższe wykształcenie ma większy wybór bo może pracować w różnych miejscach

Matura, ZNISZCZONA PRZYSZLOSĆ

20 mar 2011 - 17:30:28

mature zdawalam kilka lat temu, z tego co pamietam poprawki byly w sierpniu, ale raczej zapytaj i nie nastawiaj się, że nie zdasz, 30 % to naprawde nie jest cieżka sprawa !
co do matmy na maturze - troche ciezka sprawa, ja np. nie zdawalam, ale juz roczniki po mnie zdawaly, z tego co mi wiadomo, matma jest calkiem do ogarnięcia wiec nic sie nie bój :)
pozatym tez trzeba pamiętac, ze oprocz matury czesto uczelnie maja swoje wewnetrzne egzaminy, ale to juz inna bajka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-20 17:32 przez malpibiznes.

Matura, ZNISZCZONA PRZYSZLOSĆ

20 mar 2011 - 17:32:33

Jesli zdasz klase, mozesz przystapic do matury, jesli nie zdasz z 1 czy tam 2 poprawka w sierpniu..

Matura, ZNISZCZONA PRZYSZLOSĆ

20 mar 2011 - 17:32:50

Cytat
uroczyen20
aby zdac musisz miec 30% dobrze
- to malo -
moim zdaniem

osobiscie gdybym miala wybor cofnelabym sie do gimnazjum wybrala zawodowke poszla na fryzjerke i robila to co lubie
niestety wybralam liceum a teraz koncze pieprzone studia po ktorych pracy i tak nie znajde i nie chce tego i tak robic
zastanow sie dobrze
Mam tak samo! Studia wcale nie gwarantują świetlanej przyszłości! Osobiście znam wiele osób po zawodówkach, które mają swoje zakłady czy firmy. A studenci? Tylko dają ogłoszenia do prasy...

zweryfikowana
Posty: 1.045
Ostrzeżenia: 1/5

Matura, ZNISZCZONA PRZYSZLOSĆ

20 mar 2011 - 17:32:57

poprawka jest w sierpniu pod koniec wakacji gdzie wiekszosc uczelni juz zamyka rekrutacje i shit z tego wychodzi bo mozesz sie juz nie dostac tam gdzie chcesz bo wyniki we wrzesniu przychodza zalezy czy z ustnego oblejesz czy z pisemnego. no wspolczuje matmy ja bym chyba nie podchodzila wogole do matury jak bym miala matme bo tez jestem noga. na szczescie zaliczylam swoja mature 4 lata temu za pierwszym razem czego Tobie w przyszlosci zycze

zweryfikowana
Posty: 1.283
Ostrzeżenia: 2/5

Matura, ZNISZCZONA PRZYSZLOSĆ

20 mar 2011 - 17:33:53

ja koncze technikum na profilu Informatyka, w prawdzie będę miała zawód i maturę (przynajmniej taką mam nadzieję). Ale też żałuję, że nie poszłam do zawodówki na fryzjerkę... i tak nie zostanę na dłuższą metę informatyczką. Siedząca praca jest strasznie męcząca.

niezweryfikowana
Posty: 685
Ostrzeżenia: 2/5

Matura, ZNISZCZONA PRZYSZLOSĆ

20 mar 2011 - 17:34:07

Cytat
madziunia209
poprawa niezdanego przedmiotu jest w sierpniu... tak bylo2 lata temu jak ja pisalam, wiem bo kolezanka nie zdala
klasy nie trzeba powtarzac
ale uwazam,ze mature warto miec nawet zdana slabo - zawsze w przyszlosci moze Ci sie odmienic i zechcesz pojsc na studia, studium itp po prostu jest wiecej mozliwosci
ja zdalam biole i chemie naprawde dobrze, nie powiem ile% bo nie chce sie chwalic, za to polaka na 35% bo nie chcialo mi sie czytac lektur ani uwazac na lekcjach - wyszło tak, ze dostalam sie na studia kierunek lekarski ale po roku poszlam od nowa na stomatologie i jestem 2 raz na 1 roku - czyli mam rok w dupie
mysle, ze dobrze zrobilam bo po praktykach nie chcialam zostac na lekarskim i pracowac w szpitalu

madziunia, to dobry kierunek sobie wybrałaś forsa duża bo ludzie dzień w dzień 100 do kieszeni z zębami czy do apteki po leki. A za to praca do końca życia.
Ale ja się na to nie nadaję, nie lubie zapachu szpitalskiego krwi i wszystkiegoooooo co z tym związane :P
Cytat
electroamp
ja koncze technikum na profilu Informatyka, w prawdzie będę miała zawód i maturę (przynajmniej taką mam nadzieję). Ale też żałuję, że nie poszłam do zawodówki na fryzjerkę... i tak nie zostanę na dłuższą metę informatyczką. Siedząca praca jest strasznie męcząca.

ja tam myślę o Technikum Hotelarskim a potem Studia Turystyczne :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-20 17:35 przez Patka039.

Matura, ZNISZCZONA PRZYSZLOSĆ

20 mar 2011 - 17:34:56

Dokładnie,poprawki są w sierpniu.Nie poprawiasz klasy,nie przepadasz nie zdając matury.Są osoby,które nie dedycują się pisać i również kończą szkołę. Wtedy to jest tzw.wykształcenie średnie,niepełne.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

sex za kase